House of Night ( Hiša noči )

Forum o knjigah in serijah, ki spadajo pod kategorijo Vampirji.
Uporabnikov avatar
larlopz
Fairy

House of Night ( Hiša noči )

PrispevekNapisal/-a larlopz » 08 sep 2010, 18:58

Ker vidim, da HoN še nima svoje teme, jo bom pa jaz začela. :)
Slika
Slika
1 Marked
2 Betrayed
3 Chosen
4 Untamed
5 Hunted
6 Tempted
7 Burned
8 Awakened - prihaja january 4, 2011

Po Awakened naj bi prišli še:
Burdened
Touched
Cloaked
Wanted

After she is Marked, 16-year-old Zoey Redbird enters the House of Night and learns that she is no average fledgling. She has been Marked as special by the vampyre Goddess Nyx. But she is not the only fledgling at the House of Night with special powers. When she discovers that the leader of the Dark Daughters, the school's most elite club, is mis-using her Goddess-given gifts, Zoey must look deep within herself for the courage to embrace her destiny— with a little help from her new vampyre friends.

Meni je serija super, ne morem točno povedat kaj mi je na njej všeč, lahko pa povem kaj mi ni: ni mi všeč, da Zoey preveč menja fante, oz. se ne more odločit koga bi imela in ima nasploh same probleme z njimi. Saj je prav da jih ima, ampak preveč je pa tudi preveč (mam rajši true love pa take fore). Malo me moti ker je vse tako nahitro pa to, recimo prva knjiga se dogaja v 3 dneh, kar se mi zdi mal pa to. In prvih par knjig me je manj pritegnilo kot pa te bolj na koncu.
Všeč kot characterji so mi Zoey, Stevie Rae in pa Aphrodite (mogoče ona še najbolj :)) Od moških mogoče samo Stark. Vlogi Damiena in Jacka (gay duo) mi pa sploh ne potegneta, čeprou so taki gay-stuff ful fajn drgač.

Tko da ja, trenutno me najbolj zanima kako bo s Stevie Rae in pa Rephaimom :D Love it
Povejte svoje mnenje, če ste prebrale :)
In pa ja, prvič startam novo temo, tk d upam d ni preveč off... :oops:
Slika
"Books may well be the only true magic." Alice Hoffman

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: House of Night

PrispevekNapisal/-a Ever » 08 sep 2010, 19:09

Čisto vredu si napisala vse :)

Jaz sem prebrala prvo knjigo, ampak mi ni bila preveč všeč :) Na živce mi je šel Zoeyin priimek pa vse mi je tak čudno blo :?

To je verjetno zato, ker sem knjigo brala takoj za Twilight (tiste mam vse v slabem spominu...vse med Twilight in Hush, hush) in sem pričakovala pač neko tako zgodbo :) Samo čeprav to vem, mi nekak ni spet začet tega brat :)
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
larlopz
Fairy

PrispevekNapisal/-a larlopz » 08 sep 2010, 19:22

Hehe ja, Redbird.
Je pa res da je učasih nekam tečna knjiga za brat.
Mogoče te bo pa v prihodnosti prijelo da bi vzela v roke :lol:
Slika

Uporabnikov avatar
Chloe
Dhampir

PrispevekNapisal/-a Chloe » 08 sep 2010, 23:53

Meni pa je ta zbirka ful všeč :) komaj čakam januar takrat pride 8.knjiga vn :)
I love books. I don`t like people.

Uporabnikov avatar
Lisa
Sorcerer
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Lisa » 09 sep 2010, 06:26

Men je bla čist lušna za prebrat;)
“Missing, one stunningly attractive teenage boy. Answers to 'Jace' or 'Hot Stuff”

Uporabnikov avatar
larlopz
Fairy

PrispevekNapisal/-a larlopz » 09 sep 2010, 16:52

Ja js tut komaj čakam.
še druga verzija naslovnice od Burned:

Slika
Slika

Uporabnikov avatar
Lenka
Fairy

PrispevekNapisal/-a Lenka » 21 sep 2010, 14:28

sej mislim, da sem že v bralnico pisala, pa bom še tukej:
1. naslovnice so mi ful lepe
2. na jetra mi je šel verski vidik.
3. ker BS, da so vsi umetniki, slavni vampirji (am ja shakespear je bil vampir, just so you know)
4. zakaj skos svojga bivšega fanta neki rešuje

prebrala sem zaenkrat 2, verjetno bom vsaj še 3., ker mi jo je glih kolegica posodila. samo kaj pretirano me pa ne vleče

Uporabnikov avatar
demetra
Forest Spirit
Kraj: okolica ptuja

Re: House of Night ( Hiša noči )

PrispevekNapisal/-a demetra » 25 okt 2010, 16:05

meni je tudi všečna zbirka prebrala sem prvi dve knjigi. In komaj čakam še na več!!! Se pa strinjam da je kar drugačna od doslej ki sem jih prebrala. Samo to sploh ni tak slabo ker, se pol ne ne zbirke preveč ponavljajo.

me pa moti na ker od začetka ko bereš nimaš pojma kakšni režim imajo vampirji( npr. brez čekanov, svetu zani,z nadnaravnimi močmi,...) ko prebereš celo knjigo pol se ti začne malce svetit.

všeč pa mi je da majo nadnaravne sposobnosti. Kar poživi knjigo.

Uporabnikov avatar
vamp
Fairy

PrispevekNapisal/-a vamp » 25 okt 2010, 18:18

Zanimivo.
To je moja prva serija o vampirjih, ki me je tudi pripravila do tega da sem našla bralnico. Imam pa ravno obratno izkušnjo, ker nisem pričakovala nobenih nadnaravnih moči ipd. se o tem niti nisem spraševala. Pač navaden folk, le da so vampirčki in imajo malo drugačen svet. Šele sedaj vidim, kako je brat te knjige, če imaš že kaj vampirskih za sabo.

Meni je ful lušna zbirka, ful so mi lušni junaki. Mogoče me je malo zmotilo, da so stvari, ki so pisale v prejšnji knjigi radi ponovili (pač ameriški način, da bi vsi razumelin zakaj gre). Mogoče me je pa motilo to le zato, ker sem vse naenrkat prebrala. Kakšna knjiga je imela predvidljiv konec, a še vedno nisem vedela kako bo zgodba peljala do tja. Tako da je bilo zanimivo branje.

Komaj čakam naslednji del.

Uporabnikov avatar
demetra
Forest Spirit
Kraj: okolica ptuja

PrispevekNapisal/-a demetra » 26 okt 2010, 15:17

ja to se pa strinjam ja da v drugi knjigi ful ponavljajo prvo. M eni je blo to tečno ja ker sem prebrala eno za drugo če pa bi med knjgama minalo nekaj časa pa ni slabo da se osveži spomin.

kaj mogoče kdo ve kdaj pride tretji del k nam? se da to kje pogledat? ker nisem glih najbolj vešča za računalnikom :D

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska:: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost