Spusti me k sebi

Forum o knjigah in serijah, ki spadajo pod kategorijo Vampirji.
Uporabnikov avatar
BojanE
Human
Kontakt:

Spusti me k sebi

PrispevekNapisal/-a BojanE » 16 jan 2011, 19:07

V kino je prišla zanimiva vampirščina Spusti me k sebi. Imamo posrečeno mešanico drame o odraščanju, nasilju v šoli, sprejemanju in ljubezni. V to je vtkana še grozljivka, katere scenografija je zmes že videnega, a zmes kljub vsemu deluje. LJudje so v kinu pričakovali še eno limonado v stilu Somraka,. a so kasirali med drugim čisto pravo grizljanje vratov. Hvala bogu, da so nam prihranili nepotrebno patetiko.
NAUK: delaj dobro!

Uporabnikov avatar
taša
Sorcerer
Kraj: Preserje pri Radomljah
Kontakt:

Re: Spusti me k sebi

PrispevekNapisal/-a taša » 16 jan 2011, 19:57

Hm...Let me in je angleški naslov a ne? Za ta film sm že slišala, ampak nisem vedela, da se gre o vampirjih... Pa je za kej?
"Give a girl the right shoes, and she can conquer the world."

Uporabnikov avatar
BojanE
Human
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a BojanE » 17 jan 2011, 10:25

Ja, takšen je angleški naslov filma. Gre za predelavo evropskega filma, ki se imenuje, če se ne motim, Vampirska ljubezen. Film je dober, saj zaposli tudi sive celice. Odlično predstavi drugačnost, nasilništvo in se posveti tudi temu, kaj sploh je zlo. Povem lahko, da so ljudje zapuščali kinodvorano, ker so pač pričakovali še en Somrak, a dobili so kar nekaj prizorov precej nazornega prikaza, kako vrh prehranjevalne verige postopa s svojo hrano. Prizori hranjenja so, kot sem že napisal, paleta videnega, a saj ne greš ta film gledati, da bi se naslajal ob hranjenju vampirke. Igralca, ki sta upodobila glavna lika, sta dobra. Zgodba se preveč ne zaplete s tipično ameriško družinskostjo (brez nje očitno ne gre), a odlično prikaže problem sodobne družbe - nasilnost pri mladih (osnovnošolcih). Morebiti zmoti kliše - znova imamo opravka z 12 letniki in letnicami (no 12 letnica je toliko stara že precej let).
Skratka, če te zanima kaj več od malce patetičnega Somraka, je to film zate.

Uporabnikov avatar
taša
Sorcerer
Kraj: Preserje pri Radomljah
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a taša » 17 jan 2011, 10:37

Hvala. V kino sicer ne vem, če bi si ga šla ogledat..apak ga bom pa definitivno pogledala :)
"Give a girl the right shoes, and she can conquer the world."

Uporabnikov avatar
BojanE
Human
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a BojanE » 17 jan 2011, 13:04

Hm, potem te čaka potrpežljivo čakanje na DVD. Jaz rad grem v kino, ker zijanje pred monitorjem ni ravno ergonomski užitek (če si film pretočiš s kakšnega piratskega zaliva), a domači kino še vedno ni enakovreden kino doživetju. Je pa res, da kino pride do izraza predvsem v primeru vizualnih filmov, kar pa ta film ni.
Hm, ta hip sem dobil idejo o razpravi okoli ergonomije gledanja filmov in tudi knjig na računalniškem zaslonu.

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 17 jan 2011, 14:20

Jaz si bom tudi mogoče ogledala :) Zanimiv mi je naslov ;)

Uh ja, to so lahko vroče debate, če je ok ali ni - jaz sem se že tako navadila brati za računalnikom, da več navadnih knjig ne morem brati - me moti, ker si moram polovico knjige držat pa ker se ne morem naslonit tako kot bi se rada, itd. :D

Ampak to je res za v drugo temo ;)

Mi pa ni nič čudno, da bo veliko ljudi v vsaki vampirski seriji / vampirskem filmu videlo Twilight - pa roko na srce, Twilight res ni neki presežek :)
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
Lenka
Fairy

PrispevekNapisal/-a Lenka » 22 jan 2011, 15:53

men pa ni bil preveč všeč. vse skup se mi je precej vleklo. pa glih tolk mam smotano domišlijo pa slab želodc, da sm se parkrat ponoči pol zbudila vsa presrana (ratal mi je skombinirat napad vampirjev in volkodlakov/podivjanih sosedovih cuckov). pač talent

dobr je blo prkazano, kako so u bistvu bullyji (kako je to po slovensko?) pretekle žrtve. ta ta galven je delal iste stvari, kot jih je njemu starejši brat. to sicer ni izgovor, samo razlaga.
pa škoda, da ni blo "podnapisov" stvari, ki sta se jih ta maledva pogovrjala z morsovi kodi

Uporabnikov avatar
BojanE
Human
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a BojanE » 22 jan 2011, 20:30

Ja, film res ni bil za najnežnejše želodčke, čeprav ni ravno med groznejšimi vampirščinami. Kje so časi Ples vampirjev ipd. klasik?

Uporabnikov avatar
LadyG
Elf
Kraj: Novo mesto

PrispevekNapisal/-a LadyG » 14 feb 2011, 19:15

Če se ne motim je originalni film finski in je naslov: Let the right one in

Je pa narejn film po istoimenski knjigi: http://www.bralnica.com/Let-the-Right-One-In.html

Na računalniku imam oba filma original in novo verzijo, pravijo da je original bolši. Sama povedat še neznam ker se še nisem spravla oba gledat :) Bom pa enkrat v prihodnjosti knjigo prebrala :D
It's better to be hated for what you are, than loved for what you are not!

Kurt Cobain

Uporabnikov avatar
Catnip.
Human

PrispevekNapisal/-a Catnip. » 13 jul 2012, 20:36

Zanimiv naslov, nisem pa gledla filma... a je dober?
“I love you, Roza.I'll always be here for you. I'm not going to let anything happen to you."
The words were wonderful and dangerous. He shouldn't have said anything like that to me. ~ Dimitri Belikov & Rose Hathaway

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska:: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost