Vampire Academy ( Vampirska akademija)

Forum o knjigah in serijah, ki spadajo pod kategorijo Vampirji.

Sem:

Team Dimitri
122
84%
Team Adrian
24
16%

Skupaj glasov: 146

Uporabnikov avatar
Alyy33
Forest Spirit

Re: Vampire Academy ( Vampirska akademija)

PrispevekNapisal/-a Alyy33 » 07 jan 2014, 18:38

Nikjer nisem rekla da ne smeš imeti svojega mnenja soncek. Pač pa sem samo napisala par razlogov zaradi katerih se mi zdi da preden dejansko vidimo film, dobro imeti open mind.
O tem se ne bom s tabo prerekala, oprosti. Vsak ma svoj okus ampak a se ti ne zdi da pretiravaš?
Prebrala sem knjigo večkrat kot lahko preštejem. In nisem rekla da se gre samo o Rose's boy troubles, ampak te so velik del knjige. In drama na akademiji, prijateljstvu z Lisso...
Spet..a si prebrala moj post? Bit kritičen do filma je drugo kot to, da pluvaš po nečem česar sploh še nisi videla.

Filmi so slabši? I don't think so. Poznam veliko filmov, ki so mi bili bolj všeč kot knjige. Razlika je v tem, da sta (kot sem že omenila) to dve čisto različni stvari, two different kinds of entertainment. Film ti pokaže verzijo zgodbe, ki ti jo knjiga pove.

Trailerji so lahko zavedljivi, kar poglej si: http://www.youtube.com/watch?v=bX51AflX01g

Ampak filma niti jaz niti ti še nisva videli, je tako? Moje citiranje Daniela, ki je napisal scenarij je za to ker ima tip dejansko a point. Če ga ti ne vidiš je to tvoj problem in you're welcome to have it. Jaz osebno tega problema nimam in to sem hotela povedati z mojim postom. Nikakor to ni bil napad na tvoje mnenje ali od kogarkoli drugega. Se mi pa zdi name calling very preschool.

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 07 jan 2014, 18:52

Razlika je v tem, da sta (kot sem že omenila) to dve čisto različni stvari, two different kinds of entertainment.
Word... in tako kot si knjigo vsak posebej interpretira

Slika Slika

tako si tudi film... in v filmu ne moremo vsi videt tega, kar smo prebrali in si predstavljali v knjigi....

Meni je knjiga delovala badass, akcijska in definitivno ne v stilu gossip girl, kar občutim, ko gledam trailer. V knjigi mi Lissa in Rose ne delujeta kot neki najstnici, ki se z veseljem grizeta in ne vem kaj; v trailerju za film pa ja... To sta dve sporočili, ki sem ju sama prejela - seveda pa je marsikdo drug prejel kakšno drugo sporočilo :)

Alyy33, dobrodošla na forumu!
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
Alyy33
Forest Spirit

PrispevekNapisal/-a Alyy33 » 07 jan 2014, 19:00

Definitivno. Zato pa ni mogoče da je film, igralci, scenarij, dialogi po okusu vsakega. Ker niti slučajno ne bo identičen knjigi. To je pač nekaj kar je treba vzeti kot samoumevno.
Dvomim da bosta tudi v filmu...kakor sem videla iz raznih slik in stillov iz filma je veliko drame in poudarka na njunemu prijateljstvu. Meni osebno se zdi pomembno, da izpostavijo razlike ki jih ima VA v primerjavi z drugimi YA filmi, in to je sarkastičen ton. Mislim da se usi strinjamo da ga knjiga tudi ima.
To pa ne pomeni, da ne bo v filmu več plasti. Romantika, drama, angst, akcija...bodo definitvno v filmu.

Hvala ;)

Uporabnikov avatar
taša
Sorcerer
Kraj: Preserje pri Radomljah
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a taša » 07 jan 2014, 19:21

Alyy33, napisala si ful cool post :) jaz sem že večkrat opazila, da folk nasplošno gleda v filmu samo na to kaki so liki vizualno..in ne kaka je sama igra v filmu...

Meni osebno je tale trailer funny :) in bom verjetno sam zarad tega film pogledala...

In itak se mormo navadit na to, da je film film...in knjiga knjiga...mene osebno sicer ful moti, da zadnje čase res skoraj vsako knjigo spremenijo v film...ali serijo....skratka kar sm hotla povedat je, da film nikoli ne bo knjiga... :)

In Ever...uno sliko s kindlom ti kradem :D
"Give a girl the right shoes, and she can conquer the world."

Uporabnikov avatar
Alyy33
Forest Spirit

PrispevekNapisal/-a Alyy33 » 07 jan 2014, 19:30

Hvala Taša. Sem se kr potrudila, ker se mi je zdelo pomembno. hehe :mrgreen:
Hja, sej mislim da so šli na to..pritegnit ljudi z humorjem in dejansko it works (na imdb je najbolj pričakovan film 2014 yay!)
Ja to je res. Ampak če ti uspe ločit to dvoje, potem lahko uživaš v obojem ;)

Uporabnikov avatar
FreakChiq
Shapeshifter
Kraj: Maribor
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a FreakChiq » 07 jan 2014, 23:20

I feel like I need to clarify something...
Nikoli ni blo govora, vsaj iz moje strani ne, da Danila zgleda kot pedofil. Dimitri does. Sorry, he really does. Pa če še tak open-minded gledam njegovo sliko. Danili ne pašejo dolgi lasje. Nikah.
"Can nobody hear me? I've got a lot that's on my mind."

Uporabnikov avatar
Alyy33
Forest Spirit

PrispevekNapisal/-a Alyy33 » 08 jan 2014, 00:43

Ok lets say da mu ne pašejo dolgi lasje. Ampak pedofil? A se ti ne zdi to pretiravanje? Dimitri ma dolge lase. Torej si je Danila pustil dolge. Nevem kaj bi ti želela...da bi zbirali igralce glede na to kako jim pašejo dolgi lasje? :roll:

Uporabnikov avatar
FreakChiq
Shapeshifter
Kraj: Maribor
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a FreakChiq » 08 jan 2014, 01:22

Če češ da lik ne bi zgledal kot pedofil pol ja heheh. :lol:

Glej, tvoje oči majo drugačnega malerja. Jaz nisem VA fan pa tudi če bi bla mi zelo vrjetno ne bi blo všeč kaj vidim. Ampak to sploh ni bil point mojega zgornjega komentarja. Hotla sem samo pojasnit, da se moji komentarji (in verjamem da od vseh ostalih tudi), da zgleda kot pedofil (and everything else that has been said heh), niso navezovali na Danilo, ampak na movie!Dimitrija.

And honestly, I really can't see where's the harm if I say that someone (especially a fictional character) LOOKS like a pedophile. It's not like I'm saying that he IS a pedophile.
"Can nobody hear me? I've got a lot that's on my mind."

Uporabnikov avatar
Karou
Fairy

PrispevekNapisal/-a Karou » 08 jan 2014, 11:40

Alyy33...si se pa resnično razpisala :P ...cool post. Kot si rekla imamo vsi svoje mnenje in z vsem se na žalost ne strinjam, ampak si cool izrazila svoje mnenje :P

Glede filma...jaz na žalost ne vidim sarkazma in humorja, ampak bolj parodijo, kar se mi ne sklada s samim stilom knjig. Vem, da so filmi drugačni oz. da vsega ne morejo prenesti v film, ampak mislim da bi se lahko malce bolj držali stila, ki se je meni osebno vseeno zdel malo bolj temačen. Lahko, da se motim in bo film drugačen ampak trailer ser mi zdi, kot da oglašujejo parodijo.

Danila je na slikah, ki si jih objavila HOT...ampak v filmu mi pa resnično ni všeč...dolgi lasje niso his thing :P , se pa strinjam da je igra bolj pomembna...ampak HOT pa ni. Deluje mi prestar (kot njem fotr) :| in ne vidim neke energije med njima (medtem ko mi je Zooey full luštna in se mi zdi prav fajn za Rose).
I feel like I need to clarify something...
Nikoli ni blo govora, vsaj iz moje strani ne, da Danila zgleda kot pedofil. Dimitri does. Sorry, he really does. Pa če še tak open-minded gledam njegovo sliko. Danili ne pašejo dolgi lasje. Nikah.
TRUE...mogoče je pedofil (čeprav smo napisali kot pedofil) malce močna beseda...ampak resnično mi delujeta malce čudno (pa drugače nimam zadržkov kar se tiče starostnih razlik pa še razlika ni velika)

Je pa lepo prebrati različna mnenja... :P
Welcome na Bralnici :P
“We don’t need a list of rights and wrongs, tables of dos and don’ts: we need books, time, and silence. Thou shalt not is soon forgotten, but Once upon a time lasts forever.” ― Philip Pullman
The love that moves the sun and all the other stars.

Uporabnikov avatar
Alyy33
Forest Spirit

PrispevekNapisal/-a Alyy33 » 08 jan 2014, 12:41

Hvala ;)
Te čisto razumem in vem da ni vsem všeč the direction the marketing is going. Ampak mislim da majo svoje razloge in da bo imel film več layers, tko kot jih ima knjiga. Predvsem pa vrjamem fanom, ki so film že videli in ljudem, ki stojijo za projektom in zagotavljajo da jih ima. Zato se mi zdi pomembno da filma ne odpišemo. Ker če hočemo Frostbite (in s tem Adriana, Eddija, Janine, Tasho..) mu moremo dati usaj a benefit of a doubt in ga it gledat v kino. :mrgreen:

I like him both ways. Sploh ker vem kako dober igralec je (see what I'm talking about: http://www.youtube.com/watch?v=Rs0V7zCBK0U ) sem pogledala eden od njegovih filmov, čeprav s srbskimi podnapisi ker drugih nisem našla :lol: in ker smo ga videli samo par sekund v filmu, res ne moremo delati nekih judgements.

I'm just saying. We've been waiting for a long time, at least give it a chance. :wink:

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Ni registriranih uporabnikov in 2 gostov