Vampire Academy ( Vampirska akademija)

Forum o knjigah in serijah, ki spadajo pod kategorijo Vampirji.

Sem:

Team Dimitri
121
83%
Team Adrian
24
17%

Skupaj glasov: 145

Uporabnikov avatar
mejmi
Siren

Re: Vampire Academy ( Vampirska akademija)

PrispevekNapisal/-a mejmi » 15 feb 2014, 14:57

Jaz mam občutek da bo Divergent dobro šlo..tudi če mi ni najbolj všeč zadesedba, tudi če bi najrajši stavkala ta film zarad tretje knjige.. ampak me je vseeno trailer dovolj pritegnil, da mislim da nebo slab film
“ She read books as one would breathe air, to fill up and live.”

Uporabnikov avatar
skyline
Werewolf

PrispevekNapisal/-a skyline » 15 feb 2014, 15:01

Mene to da je VA spušil niti ne preseneča, ga bom sicer pogledla, da vidim če je blo moje pljuvanje čez njega opravičeno al ne, ampak glede na to kako LOW pričakovanja mam, upam da me vsaj za malenkost preseneti...
When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.
Two things are infinite:the universe and human stupidity;and I'm not sure about the universe.
If a little is great, and a lot is better, then way too much is just about right!

Uporabnikov avatar
Alyy33
Forest Spirit

PrispevekNapisal/-a Alyy33 » 15 feb 2014, 17:34

Pomembno je tut poudarit da je mel TMI in ostali YA filmi vsaj dvakratni budged VA tako da te primerjave niso ravno fer. Je pa res da je na žalost tako da ljudje prehitro zavijejo oči ko vidijo naslov "Vampirska Akademija". Se mi pa zdi da ima VA veliko bolj international fanbase zaradi toliko prevedenih knjig v mnogo jezikov in je možno da bo worldwide številka višja. :)

Sem pa šla gledat film na premiero in morem rečt da so se 90% držali knjige in niti slučajno ni preveč humorja. Edino kar me je zmotilo je to da so se Weinstein company v zadnjem trenutku odločili film skrajšati in odrezati par scen tako da je feeling na momente da gre vse prehitro. So pa vse loved scene notr tako da kar pogumno v kino! :thumbup:

Uporabnikov avatar
skyline
Werewolf

PrispevekNapisal/-a skyline » 15 feb 2014, 17:56

Alyy33 tebi se prav vidi, da si ono uber totalna fanica :lol: Za vsako opombo maš kontra pojasnilo, zakaj je tak :lol: Kar je v bistvu ful dobr in popolnoma štekam, js se borim na smrt za svoje junake in tega kar sm fanica :thumbup:
Pomembno je tut poudarit da je mel TMI in ostali YA filmi vsaj dvakratni budged VA tako da te primerjave niso ravno fer. Je pa res da je na žalost tako da ljudje prehitro zavijejo oči ko vidijo naslov "Vampirska Akademija".
Ah, primerjava je fer, ker sem gledla ogromno filmov, ki so s praktično totalno nizkim budgetom naredili umetnijo in senzacijo ven, budget tud ni vse. In pa seveda tud kontra, ko je bil enormni budget, pa so naredli ven shit.
Js sm oboževala knjige VA, jih mam vse doma, prebrala jih kr nekajkrat, in bla cela happy happy ko so napovedali film, ampak ko pa sem vidla igralce, sploh pa trailerje in igro, me je pa minilo. Itak, odvisno od okusa posameznika, ampak pač mene je odbilo it ta film v kino gledat, ko sm vidla trailerje, ker to za mene ni bil prikaz VA, kot sem jo jaz doživljala skozi knjige. Pa ne da obsojam al pa da ne pustim možnosti, da me film preseneti. Sploh ne, prav happy bi bla, če bi me presenmetil pozitivno! Ampak pač, po tem kar sem videla, skozi trailerje, je blo moje pričakovanje tega filma ubito. Itak da bom pogledala, sam definitivno pa ne grem gledat v kino. Ko ga pa pogledam, pa bom lahko z gotovostjo napisala, al je blo moje pljuvanje po njem opravičeno al ne. Še vedno upam, da me preseneti in bom lahk napisala, da sm se motla, čeprav dvomim... we'll see.
Two things are infinite:the universe and human stupidity;and I'm not sure about the universe.
If a little is great, and a lot is better, then way too much is just about right!

Uporabnikov avatar
Alyy33
Forest Spirit

PrispevekNapisal/-a Alyy33 » 15 feb 2014, 23:41

Res je da sem fanica. :mrgreen: Ampak raje gledam stvari z pozitivne strani kar se tiče VA, glede na to da veliko ljudi dela ravno obratno. Kar seveda ni presenetljivo ker itak večina ljudi takoj pomisli "ah, spet nek Twilight."

Glede zaslužka je budget zelo pomemben. Če imaš velik budget, moreš več zaslužit. Zato tvoje primerjave niso ravno spot on. Sploh pa senzacija z YA filmi v zadnjem času skorajda ni možna. Ljudje so turned off for some reason. Res ne razumem kako imamo lahko miljon filmov o superjunakih pa nihče ne reče "Ah, spet nek Batman wannabe". Ampak na žalost ko se gre o najstnikih zgodbe naenkrat nihče ne jemlje resno. Zato so pomoje številke tako nizke. Ni problem v tem da ljudem film ne bi bil všeč (see audience ratings) ampak nobody gives it a chance.

No glede na to, da se jaz videla film že dvakrat ti lahko povem da trailerji prikažejo malo drugače kot dejansko je.
A si vidla tale trailer/clip? Res je dober.http://www.youtube.com/watch?v=S9yX02fkMlA V bistvu sem bila zelo presenečena kako true to the book je film. Nekako pričakuješ spremembe in da kakšnih majhnih momentov ne bo - a večina pomembnih scen je notri, nekatere lines so dobesedno vzete iz knjige al pa samo malo obrnjene. Edin problem ki sem ga imela s filmom sem omenila v prejšnem postu ampak res ko sem ga šla gledat drugič je bilo boljše ker sem se lahko osredotočila na malenkosti, ker se vidi kako resno so vzeli knjigo in je niso hoteli preveč spremenit. Tudi mitologija in efekti ki so jih morali nekako prikazati (bond med Rose & Lisso, compulsion, Spirit's effects on Lissa)..to je z majhnim budgetom malo težko, ampak se mi zdi da so se dobro odrezali. Najprej mi ni bil všeč način kako so prikazali compulsion ampak v drugo me ni motilo. Rose / Dimitri scene so res lepo prikazali, pa tudi prijateljstvo med Rose / Lisso. Igralci so bili super, mogoče edino Olga kot Kirova ni bila prepričljiva.
Tako da če pričakuješ nek masterpiece vizualno te bo razočaralo. Ker to ni, ampak je pa res zelo true-to-the-book film z par smešnimi, včasih mogoče malo absurdnimi momenti (Rose XD) in badass fighting scenami.

Uporabnikov avatar
soncek
Forest Spirit

PrispevekNapisal/-a soncek » 16 feb 2014, 10:17

True to book film? :shock:
Ja od kod se je pa pojavil napad strigojev na začetku, lisine sanje o strigojih, srbenje zaradi duha, zareze, ki se pojavijo kar same, maček namesto zajčka, pisanje s krvjo po steni (in lizanje stene :? ), lisin govor na koncu, zakaj je sploh kraljica prišla dvakrat, izginila je skrivna zabava, sploh nimajo računalnikov ampak telegrame, UV lučke za napadanje strigojev, pa tisti zagovor lise ko sploh nima več zarez, gospa Karp bi ju mogla najt v gozdu, ko pijeta, ne zve se tut za uno zabavo zarad katere sta pobegnli ...Mislim, naštevala bi lahko do pojutrijšnjem. V filmu se kakšna scena more spremeniti, da se pove, kar se lahko v knjigi drugače, toda tukaj me je motilo, da so bile spremenjene malenkosti (ali pa tudi ne ravno malenkosti), ki niso vplivale na potek filma, samo drugačne so bile. Recimo Rose si zlomi gleženj v neki magično nastali luknji namesto na klopci. Saj ni važno, kje si ga je zlomila, važno, da se zbudi cela, ampak če je film po knjigi, nima smisla spreaminjati takšnih stvari - posebno, ker sem zgoraj naisala tudi precej hujše primere.
Saj ne rečem, da je film slab. Samo knjigi pa ne sledi. Mogoče ciljajo na publiko, ki ni brala knjig.
The world we create on paper will always be bigger than the world we live in.

Uporabnikov avatar
Alyy33
Forest Spirit

PrispevekNapisal/-a Alyy33 » 16 feb 2014, 11:43

?? Nevem zakaj bi pričakovala da bo v filmu dobesedno 100% enaka scena kot v knjigi. Film traja uro in pol, logično da so scene skrajšali, vseh pa seveda ne bo notri. To ali si Rose zlomi nogo v luknji (prav imaš je magično nastala, saj jo je naredil victor ki uporablja earth magic), ali na klopici in ali si jo zlomi pred ali po tem ko gredo nakupovati ni pomembno. Pomembno je da je dogajanje, potek zgodbe zelo podoben in zvest knjigi. V filmu morejo stvari prikazati tako da bodo gledalci razumeli zakaj in kako brez da jim to Rose pove - kot to naredi v knjigi.
Mislim da so ostali as true as possible to the book.

Uporabnikov avatar
Marinka
Sorcerer

PrispevekNapisal/-a Marinka » 16 feb 2014, 13:29

A si vidla tale trailer/clip? Res je dober.http://www.youtube.com/watch?v=S9yX02fkMlA
Ta začetni clip mene čisto preveč spominja na tistega pri Harry Potteryu in The Tale of the Three Brothes (The Tales of Beedle the Bard). :)

Mejmi, mislim da imaš kar prav glede divergent. Pomojem bo to tisti film ki bo poleg HG pustil nek pečat. Jaz bom definitivno šla gledat, čeprav mi je tretja knjiga bla tak-tak. :) :D
"It is the unknown we fear when we look upon death and darkness, nothing more."

Uporabnikov avatar
skyline
Werewolf

PrispevekNapisal/-a skyline » 16 feb 2014, 14:16

Glede zaslužka je budget zelo pomemben. Če imaš velik budget, moreš več zaslužit. Zato tvoje primerjave niso ravno spot on.
To se popolnoma strinjam, to je pritisk filmske industrije, kar je logično, da če dvignejo budget je pričakovanje višje, kolk jim bo povrnjeno. To je ekonomski vidik, to ti dam čist prav. Js sm govorila o kvaliteti, da z nizkim budgetom lahk nardiš dober film ven, z visokim pa tudi lahko zafrkneš. Pa ne govorim o tem, kolk plačaš za specialne efekte itd., ampak kako kvalitetno je film narejen v kompletu, od vsebine, prikaza, igranja itd. Definitivno je res, da če maš visok budget, maš širši obseg izbora med vsemi elementi (igralci, scene, scenaristi, režiserji, računalniške obdelave, reklama itd), ampak to vseeno ni "zagotovilo", da bo film dober. Pričakuje se ja, da bo fantastičn, ampak včasih pa izpade ravn kontra. O tej primerjavi sem jaz govorila, ne o tem, kolk se pričakuje da bo zasluženo. To je pa itak filmska industrija, tam se itak gre samo za cash.
Sploh pa senzacija z YA filmi v zadnjem času skorajda ni možna. Ljudje so turned off for some reason. Res ne razumem kako imamo lahko miljon filmov o superjunakih pa nihče ne reče "Ah, spet nek Batman wannabe". Ampak na žalost ko se gre o najstnikih zgodbe naenkrat nihče ne jemlje resno. Zato so pomoje številke tako nizke. Ni problem v tem da ljudem film ne bi bil všeč (see audience ratings) ampak nobody gives it a chance.
To je tudi res. Ljudje so turned off zato ker je poplava tega v zadnjih letih. Vsaka najstniška bukva ki je bla dokaj uspešna so razgrabli pravice za film in ga hotl čimprej ven dat, da bo "železo še vroče". Pri tem pa upali, da bo nova senzacija kot je bla Twilight. In ravno pri najstniških zgodbah je to lahko bum, ker najstniki so evforični na svoje junake in bojo šli v kino pa če se svet podere, sam da vidijo svojega junaka iz knjige. In ker so že tak naspidirani iz knjige, jim je film avtomatsko všeč, in zato so ratingi tak visoki, ker bolj kot ne fani nabijajo ratinge. Daj ta film pogledat 50im najstnikom, ki še v življenju niso slišali za VA knjige in jih nikoli prebrali, ampak gledajo recimo sci-fi filme, pa vampirske nadaljevanke itd. Verjetno tam rating ne bi bil tako visok, ker bi meli primerjave z drugimi filmi, ki so kvalitetnejši s "podobno" vsebino.

Pričakujem da bo ista senzacija (kot je bla Twilight) drugo leto ko pride Christian Grey v kino. Po moje bo to tak zaslužek, da adijo pamet, ker bo prvi na trgu iz tega žanra in bo folk drl v kino. In če bo visok zaslužek, grem stavit, da bojo v treh letih naredli še 20 filmov po drugih knjigah tega žanra. Zdaj vsi čakajo kako se bo odreal Fifty Shades, če se bo dobr in bo zaslužek fajni, bojo takoj razgrabili pravice za film pri drugih serijah tega žanra, ki so se prodajale najbolj kot knjige. It's all about the money honey ;)

Uporabnikov avatar
Alyy33
Forest Spirit

PrispevekNapisal/-a Alyy33 » 16 feb 2014, 17:48

Malo res spominja na tisto iz Harrya Potterja ja, ampak se mi zdi da je ful lepo narjena animacija in pesem je spot on!

Res je. Nekateri zelo dragi filmi so potem based on special effects in nimas čisto nič zgodbe. Jaz sem samo odgovarjala na primerjave med zasluzkom TMI in BC ter VA. Pri VA se mi zdi da če bi bil budget večji bi lahko naredili vse efekte boljše kot so jih, ampak glede na to da je bil budget res majhen so se dobro odrezali, sploh pri akcijskih scenah. Ful dobro izpade when they stake the Strigoi. :)

To je res, letos in lani je izšla res poplava YA filmov ki so based off books. Ampak o tem sem govorila da ni ravno fer glede na to da imamo tudi poplavo filmov o superjunakih in nikomur ne gre v nos, medtem pa nihče več ne jemlje YA filmov resno. Zato mam tudi slab feeling glede Divergent. Realno gledano se mi zdi da bo enaka situacija kot pri VA in Twilight; "Ah, spet neke The Hunger Games" :109:
Nevem če je to ravno res. Včeraj sem šla gledat film z eno od mojih prijateljic, ki ji niso všeč podobni filmi - je sicer videla Twilight in vse to ampak ji enostavno ne leži supernatural stuff in jo je film presenetil ker ji je bil dejansko všeč. Tudi če vsi VA fani dajo 10 točk, najboljše ocene bi bil vseeno rating nižji. Problem je večinoma v tem da imajo ljudje predsodke.
Nazadnje uredil/a Alyy33 dne 16 feb 2014, 20:23, skupaj urejeno 1 krat.

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska:: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost