Vse o Angelih

Forum o knjigah in serijah, ki spadajo pod kategorijo Angeli.
Uporabnikov avatar
Arwen
Elf

Re: Vse o Angelih

PrispevekNapisal/-a Arwen » 17 okt 2010, 22:51

Spet superdobro napisano, pa spet so me opombe nasmejale :hug1:

Star je 8500 let. (Opomba. Je mlad ... )
Kaj bi dala da bi jst šla enkrat z njim na kavo. JST ČASTIM.!
Ali je naš Rafael dvojni agent ...
:lol: :lol: :thumbup:

zakon si, da tole vse napišeš. men bi se zmešal, če bi se samo spravila tole pisat, ker o angelih nimam pojma

Ne, saj sploh ni tok težko pisat o nečem kar te ful zanima aveš. To je tko kt da plešeš, poješ ali bereš najljubšo knjigo. Isti klin*c sam da jst berem literaturo in se v to samo še bolj poglabljam. :D In ni lepšega kokr če lahko to z nekom deliš. :) :oops: :13love:
--------

I know I've dreamt you
A sin and a lie
And I have my freedom
But I don't have much time

Fate has been suffered
And tears must be cried
So let's do some living
After we die

:016: :020:

Kate

PrispevekNapisal/-a Kate » 17 okt 2010, 23:16

Tale tema je super. Mene res zanimajo take nadnaravne stvari/vsebine.
Vampirji, angeli ... [Zato pa obožujem serijo Supernatural. :D]
Kar nadaljuj. :thumbup: :thumbup:

Uporabnikov avatar
Arwen
Elf

PrispevekNapisal/-a Arwen » 18 okt 2010, 16:38

Tale tema je super. Mene res zanimajo take nadnaravne stvari/vsebine.
Vampirji, angeli ... [Zato pa obožujem serijo Supernatural. :D]
Kar nadaljuj. :thumbup: :thumbup:

Jaaa. Nadnaravno je zakon. :) Sem začela od štarta gledat prvo epizodo k sem jo s Partisa dol zvlekla. Zakon zakon zakon. :10giggle: :13love: In jaaa... Tenx. :oops:
--------

I know I've dreamt you
A sin and a lie
And I have my freedom

Fate has been suffered
And tears must be cried
So let's do some living
After we die

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 18 okt 2010, 19:02

Ful dobro Arwen :thumbup:

Pa verjamem, da ti je fajn delit - nam pa je fajn brat! :)

Gabriel FTW :D :D
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Kate

PrispevekNapisal/-a Kate » 18 okt 2010, 22:54

Jaaa. Nadnaravno je zakon. :) Sem začela od štarta gledat prvo epizodo k sem jo s Partisa dol zvlekla. Zakon zakon zakon. :10giggle: :13love: In jaaa... Tenx. :oops:
Jaaa. To, še ena oboževalka. :D
Aja, jaz sem pa kar na TV3 gledala. Sicer sprva bolj ne kot ja. Ni mi bilo tok obvezno, ampak potem sem pa obsedena postala. :D Zdaj pa čakam od ponedeljka do petka pred televizorjem, da se prične. :lol:
Pa nadaljuj hitro. :P
Kar počasi ampak pohit. [Moj slavni rek.]

Uporabnikov avatar
Arwen
Elf

PrispevekNapisal/-a Arwen » 06 nov 2010, 00:30

Se oproščam za tak izostanek iz teme, ampak sem nekak... Pač problemi v ljubezenski zvezi in ne vem kako dalje tko da sem čist paf. Hm.. No da nadaljujem kjer sem ostala. Aja, bo pa malo bolj kratka tema predvidevam, ker že cel dan nabijam Basshunter-I miss you. :angel: Sam sem pršla do zaključka da morem nadaljevat če ne bo use propadl.
Love you coz u read ma "shit". :lotsalove:

ANGELI Opomba: Kakšni bonuski pa te zadeve.
HUGE OPOMBA
V knjigi naklada o tem kaj je do sedaj avtor napisal o Angelih. Mislim saj lepo da je to napisal, če ne jst nebi mela pojma o tej temi an. :) Moja želja je da ko grem enkrat v ležečki; crknjotam; whatever pač 2 metra pot zemljo; hočem ratat angel, pa magar delam ko žuti tam gor, sam dvomim da bom u nebesa pršla, ker preklinjam hujš ko star dedec in jebem u glavo use po vrsti k mi kokrkoli na kaj stopijo kaj šele kaj drucga. Aja k tem opisom ?pesimističnim? pripomore moja orng čudnjakasta volja. Hehe. :)
Kaj pa vi? Bi bli radi angeli?
Sanjam o tem da bi lahko letela, sama od sebe, ne da morem se sprehajat po nebu u eni pločevinki k lohka kapne dol ko se ji sprdne. No ja. Toj to. Lets preklop to busyness.

Avtor govori še o Esenski skupnosti----> Eseni naj bi zagovarjali zaščito narave, tko kt antični, starodavni hipiji, sam da se niso gonili kar vsi povprek ampak so lepo molili itd. Če ste gledali Kristusov pasijon se je Kristus zadržal pri Esenih ki so stradali sebe in čim manj lastnine imeli pa vse, a se je naveličal (pameten, I like McDonalds too) in razvil svoj nauk. Esene so potem iztrebili in zdaj so sam še wannabe Esenske skupnosti. Tut u Sloveniji- v Horjulu al kod že.

Angeli so bili njihova sila s katerimi so se oni pogovarjali. Bistvo njihovega življenja je bilo drevo življenja s sedmimi vejami, ki segajo globoko v nebo, sedem korenin pa sega globoko v zemljo. Povezani so bili s sedmimi dnevi in sedmimi nočni v tednu kar tudi ustreza sedmim nadangelom krščanstva. Človek je uvrščen nekam v sredino, med nebo in zemljo. Ne tle ne tam bom jst rekla.

Zdaj pa so tu usodne dvojice:

NEBESA.............................................ZEMLJA
Nebeški oče.....................................Zemeljska mati
Angel večnega življenja......................Angel zemlje
Angel ustvarjalnega dela.....................Angel življenja
Angel miru.........................................Angel radosti
Angel moči.........................................Angel sonca
Angel ljubezni.....................................Angel vode
Angel modrosti....................................Angel zraka

OPOMBA: Čeprav če mene vprašaš levi stolpec temelji na mentalnem zazanavanju in dušnem prostoru, desen pa na stvareh ki so nam vidne, ki jih lahko občutimo in ena brez druge tko rekoč ne obstajajo. In nekje vmes smo mi, hkrati vse a hkrati nič.

Eseni so verjeli da ti nebeški in zemeljski angeli postali poosebljeni in postali nadangeli (7 nadangelov luči in 7 nadangelov teme). Nekako to spominja na prostozidarsko drevo ali pa na 7 telesnih čaker.

9. ANGELI

- To je zadnji zbor hierarhije in najbližje človeku.
- Hebrejski izraz za angela pomeni glasnik; v sanskrtu pomeni božanski oz. nebeški duh; perzijsko sel. Torej je angel nekakšna vez med Bogom in ljudmi; med večnostjo in svetom vesoljnega časa.
- Imena angelov pridejo iz Henohovih knjig (opomba. I opet.). Kabalisti so iz nekaj 100 angelov našteli kar 301,655,722 angelov. Po vročici ki je vse zajela ker so se tolko zanimali okrog tega. (Opomba. Mogoče je Bog tolk več rekrutiral ker se je pač človek tolk prijavljal na job razpise. Hehe :) )

IZ KAKŠNE SNOVI SO ANGELI

- Starejši hebrejski viri trdijo da so snovna, telesna bitja ustvarjena vsako jutro kot rosa, spet drugi pa pravijo da se zjutraj rodijo, pojejo Bogu hvalnice in ponovno umrejo ter to jovo na novo again.
- Angeli naj bi bili ustvarjeni istočasno in naj bi bili nesmrtni do trobent poslednje sodbe.
- Uradna katoliška cerkev danes trdi da so angeli popolnoma duhovni in nesnovni. Bla Bla.

ANGELI VARUHI
Angeli varuhi nekako spadajo v podred Angelov strežnikov oz. strežniških Angelov.
- Učijo 70 ljudstev ki so izšla iz Noetovih khm khm.
- V zgodovinskem pregledu jih omenjajo šele 8000let pred Kristusom, število jih je bilo 70. A je kajpada kmalu naraslo kot gobe po dežju. Vodil jih je Michael valda. :rock: Nato pa je št. naraslo na 100.000.
- Angelom varuhom so nato še načelovali Rafael, Gabriel in Uriel. To so angeli ki skrbijo za države, narode in mesta. Ko se angeli namreč preveč navežejo na nek narod so nagnjeni k podkupljivosti, saj v vojnah ne marajo izgubljati.
Michael------------------------------------------------> Izrael
Dubbiel (medvedje božanstvo) ---------------------> Perzija
Rahab (angel nasilja in pramorja) ------------------> Egipt
Samael (hudič, vladar teme) ------------------------> Rim
Vsi omenjeni razen srečkoviča Michaela so padli zaradi svojih varovancev.
Za Rahaba je značilno da ga je sam Gospod zaklal, ker ni želel v času svojega vladanja razdeliti zgornjih voda od spodnjih. Pozneje nekako oživi a je spet zaklan, ker skuša preprečiti pobeg Izraelcem iz Egipta. Tako je le Michaelu uspelo od 70ih angelov ostati nepokvarjen (srečkovič pa zato ker je njegovo ljudstvo bilo izbrano za božje ljudstvo).

Well to je use za danes, nekako. Am... Ne da se mi več. Nadaljujem pa čim prej. Izključno za vas dragi gostje, drage gostje. Hehe. :) <3 :thumbup:

Komentirajte pridno ofkors :13love:
--------

I know I've dreamt you
A sin and a lie
And I have my freedom

Fate has been suffered
And tears must be cried
So let's do some living
After we die

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 06 nov 2010, 08:31

Super spet :hug1: Vedno rada berem o tem :)

Jaz mam z predstavljanjem tega, da me več ni, hude težave... Nekako se ne znam predstavljat, da me več ne bi blo in ne bi več razmišljala, da ne bi več tu skakala okrog, ampak bla nekje telesno zaprta, duševno pa ne bi več obstajala... Ful mi je to težka tema :? Drugače pa valda - raje angel, kot pa doli v peklu :D Pridna sem, edino eno zapoved namerno kršim (spoštuj očeta in mater, predvsem mater - zakaj bi, če ona mene ne?) pa pri odpuščanju ljudem, ki mi niso v mojem ožjem krogu mam kr probleme :lol: Sej ne, da jih je veliko, ki bi jim mogla odpustit, ampak se mi pač ne da z takimi ukvarjat, ki mi "grejo na živce", ker so nekaj naredli kar sem jim zamerla. Te jih pa na miru pustim :)

Awwwww glede love thing :hug1: :hug1: :hug1: :hug1: Ne vem niti, če te naj vprašam kaj je blo? Nočem, da si žalostna pa vem, da zna kr hudo bit :hug1: :hug1: Mi smo tu pa te bomo ujčkalai, da boš boljše volje :hug2: :hug2:
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
Arwen
Elf

PrispevekNapisal/-a Arwen » 06 nov 2010, 10:17

Super spet :hug1: Vedno rada berem o tem :)

Jaz mam z predstavljanjem tega, da me več ni, hude težave... Nekako se ne znam predstavljat, da me več ne bi blo in ne bi več razmišljala, da ne bi več tu skakala okrog, ampak bla nekje telesno zaprta, duševno pa ne bi več obstajala... Ful mi je to težka tema :? Drugače pa valda - raje angel, kot pa doli v peklu :D Pridna sem, edino eno zapoved namerno kršim (spoštuj očeta in mater, predvsem mater - zakaj bi, če ona mene ne?) pa pri odpuščanju ljudem, ki mi niso v mojem ožjem krogu mam kr probleme :lol: Sej ne, da jih je veliko, ki bi jim mogla odpustit, ampak se mi pač ne da z takimi ukvarjat, ki mi "grejo na živce", ker so nekaj naredli kar sem jim zamerla. Te jih pa na miru pustim :)

Awwwww glede love thing :hug1: :hug1: :hug1: :hug1: Ne vem niti, če te naj vprašam kaj je blo? Nočem, da si žalostna pa vem, da zna kr hudo bit :hug1: :hug1: Mi smo tu pa te bomo ujčkalai, da boš boljše volje :hug2: :hug2:
Velikokrat razmišljam kaj se dogaja po tem ko te ni več. Nekako mi ni problem se soočit s tem, če le mini hitro hehe. Ne da bi zdaj to poslaulanje dougo trajalo (bolezni pa te zadeve :? ) Verjetno bom šla k hudiču, sam dvomim da bi me kam natančno opredelili, ker nisem ne za ke ne za tja. :) :D
Love thing. Že več kot dve leti sem s tipom, ki ga imam valda rada... Ampak nisva več na isti valovni dolžini kt prej in to me sprva ni motilo, ker je zame biu Bog i batina. Zdaj pa je u moj life stopu en tip, ki ne da je hud ampak sem mu tut jst. Dvomim pa da bi bla skupi, verjetn tut nebi hotla bit. Ampak poanta je da mam filling da me zveza utesnjuje in da nisem srečna ampak se pretvarjam. Najraje bi bla sama, čisto sama, ampak vem da če bi bla bi blo grozn ker ne znam bit. There.. I made it. :) :yawn:
--------

I know I've dreamt you
A sin and a lie
And I have my freedom

Fate has been suffered
And tears must be cried
So let's do some living
After we die

Uporabnikov avatar
taša
Sorcerer
Kraj: Preserje pri Radomljah
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a taša » 06 nov 2010, 15:52

Jaz pa niti ne razmišljam kako bo potem, ko me ne bo več...sem nekako začela razmišljati..pa sem se vrtela v krogu...kako sem zdaj tu...in potem pa kar ne bom? In kako se to občuti...? Potem sem se pa odločila, da je smrt verjetno tako kot trden spanec...ko spiš tako močno, da se itak ničesar ne zavedaš..in tako bo...brez nebes in pekla...ker v to ne vrjamem 8-)

OT:
Hm..torej, če prav razumem...če ne bi bilo tega drugega tipa, niti ne bi razmišlala, kako te zdajšnja veza utesnjuje...? Boljše končat vezo po dveh letih...kot pa po 4ih, 6ih...sploh če si nesrečna v njej...

Drugače pa, moj fant je tudi skakal iz veze v vezo...in ko sva se midva spoznala...sem mu direkt rekla..ti se najprej nauči biti sam, ker boš šele potem vedel kako je biti v dvoje...in sva midva začela šele po kakem letu...najprej moraš res met rad sebe...
In veš kaj? Ni tako slabo biti samski..jaz sem bila pred zdajšnjo vezo sama kar 4 leta...in sem se mela s svojimi prijateljicami tako dobro, da o tem, da bi stopila v vezo nisem niti razmišljala :) Mogoče bi pa vseeno mogla poskusit?
"Give a girl the right shoes, and she can conquer the world."

Uporabnikov avatar
Arwen
Elf

PrispevekNapisal/-a Arwen » 08 nov 2010, 00:09

Jaz pa niti ne razmišljam kako bo potem, ko me ne bo več...sem nekako začela razmišljati..pa sem se vrtela v krogu...kako sem zdaj tu...in potem pa kar ne bom? In kako se to občuti...? Potem sem se pa odločila, da je smrt verjetno tako kot trden spanec...ko spiš tako močno, da se itak ničesar ne zavedaš..in tako bo...brez nebes in pekla...ker v to ne vrjamem 8-)

OT:
Hm..torej, če prav razumem...če ne bi bilo tega drugega tipa, niti ne bi razmišlala, kako te zdajšnja veza utesnjuje...? Boljše končat vezo po dveh letih...kot pa po 4ih, 6ih...sploh če si nesrečna v njej...

Drugače pa, moj fant je tudi skakal iz veze v vezo...in ko sva se midva spoznala...sem mu direkt rekla..ti se najprej nauči biti sam, ker boš šele potem vedel kako je biti v dvoje...in sva midva začela šele po kakem letu...najprej moraš res met rad sebe...
In veš kaj? Ni tako slabo biti samski..jaz sem bila pred zdajšnjo vezo sama kar 4 leta...in sem se mela s svojimi prijateljicami tako dobro, da o tem, da bi stopila v vezo nisem niti razmišljala :) Mogoče bi pa vseeno mogla poskusit?

Glede nebes in pekla sem neopredeljena. Rada imam veeeliko oz. kar vse ideje sveta o tem kaj se dogaja po smrti. Je pa tut res da mamo ljudje tak samoohranitveni nagon da se potem začneš vrtet v krogu.

Glede love. Ni res da sem o napakah v zvezi začela razmišljat v času obstoja tega drucga tipa, je pa res da jih težje požiram. Veliko več razmišljam in zvezo mi spašava samo to da imam zdajšnjega rada in da sem ga preveč navajena. Vem pa da bi mi bilo nekaj mesecev hudo za njim a sčasoma bi začela živet. Tko kt se spodobi. Sem pa pič*a, jamram jamram a zinit si pa ne upam. Je*emti. I hope there will soon be time for enlightening. <3 :oops: :13love:
--------

I know I've dreamt you
A sin and a lie
And I have my freedom

Fate has been suffered
And tears must be cried
So let's do some living
After we die

Vrni se na

Kdo je prisoten