sabaa tahir- žerjavica pod pepelom

Forum o knjigah in serijah, ki spadajo pod kategorijo Fantazija.
Uporabnikov avatar
Leonidas
Pixy

sabaa tahir- žerjavica pod pepelom

PrispevekNapisal/-a Leonidas » 29 mar 2017, 20:45

Meni je bla knjiga žerjavica pod pepelom ful všeč. Prebral sem jo v dveh dneh, zato me zanima, če ve kdo kdaj pride drugi del trilogije.

Tistim, ki pa še niste brali, pa jo priporočam, ker so osebe zelo dobro predstavljene, ter razmerje met tistimi ta dobrimi, pa tiskimi osebami, ki nam grejo malo na živce je ravno pravšnje. V knigi tudi ni moč zaslediti popolnoma dobre osebe.

"Laia je sužnja, ki skuša rešiti svojega zaprtega brata, Elias pa vojak/Bojevnik, ki Lain suženjski razred Učenjakov nadzoruje. On to počne nehote oz. tega ne želi, prav tako kot Laii ni všeč njena usoda poslušne služabnice. Ko se srečata na prizorišču, kjer Eliasov razred Bojevnikov nastaja oz. se uri, se prepoznata kot sorodni duši, ki bi radi spremenili sistem in obrnili svet na bolje."

Kot se mogoče zdi, v nospredju ni ravno ljubezen, ki jo vsi opisi knjige predpostavljajo, vendar bolj ostalo dogajanje; vohunjenje, preizkusi,boj. Skratka jo priporočam.

Uporabnikov avatar
monique
Opravljen celotni bralni izziv 2017
Opravljen celotni bralni izziv 2017
Kraj: Kranj

Re: sabaa tahir- žerjavica pod pepelom

PrispevekNapisal/-a monique » 31 mar 2017, 14:37

Pri Felixu običajno kar hitro prevajajo, tako da bo verjetno kmalu :D Sicer zadnje čase bolj berem v angleščini, ampak prevod 1.dela mi je bil dober, tako da bom verjetno tudi 2.del počakala na slovenščino.
Se pa popolnoma strinjam, da je odlična knjiga :thumbup: precej sem nehala brat YA, ker mi glavni junaki niso več potegnil, ampak Laia in Elis sta pa super karakterja in tudi zgodba mi je ful zanimiva. Upam, da bo nadaljevanja ohranila na istem nivoju :)
I have wonderful ideas. And terrible ideas. And terribly wonderful ideas.
I'm a writer - everything you say or do may end up in my novel.
If we were all on trial for our thoughts, we would all be hanged.
If I am an angel, paint me with black wings.

duska66
Pixy

PrispevekNapisal/-a duska66 » 11 jul 2019, 21:08

Knjiga je fenomenalna.Skoda, ker ni prevoda za 2. in 3. del.

duska66
Pixy

PrispevekNapisal/-a duska66 » 11 jul 2019, 21:11

Knjiga je fenomenalna.Ze dolgo nisem brala takooooo dobre knjige.Skoda, ker ni prevoda za 2. in 3. del.Zalosti me ker se ne prevajajo knjige katere so resnicno zanimive.

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Ni registriranih uporabnikov in 4 gostov