Patrick Rothfuss: Kraljemorčeva kronika (The Kingkiller Chronicle)

Forum o knjigah in serijah, ki spadajo pod kategorijo Fantazija.
Uporabnikov avatar
Doktor Živago
Human
Kontakt:

Patrick Rothfuss: Kraljemorčeva kronika (The Kingkiller Chronicle)

PrispevekNapisal/-a Doktor Živago » 14 jan 2016, 19:33

Pozna kdo te knjige? :)

Mišljeno je kot trilogija, trenutno je preveden samo prvi del kot Ime vetra (The Name of Wind), drugi je izšel v angleščini kot The Wise's Man Fear, tretjo pa pisatelj šele piše.

Jaz sem brala prvo v prevodu, ki je med drugim tudi odlično narejen, drugo še berem v originalu, sem pa drugače navdušena nad zgodbo, ki gre takole:
»Ime mi je Kvothe. Reševal sem princese iz rok spečih pokopaliških vladarjev. Požgal sem mesto Trebon. Preživel sem noč s Felurijanko in jo odnesel živ ter pri pameti. Z Univerze so me vrgli, še ko sem bil mlajši od večine fazanov. V mesečini sem stopal po krajih, o katerih drugi nočejo govoriti niti podnevi. Govoril sem z božanstvi, ljubil ženske in pisal melodije, ob katerih začno pevcem liti solze. Nemara ste slišali zame.« Tako svojo pripoved začenja skrivnostni rdečelasec z več imeni, mag, ženskar in ubijalec, junak, o katerem krožijo brezštevilne bajke. Prisluhnite njegovim prigodam, polnim bridkosti, ljubezni in spletk, ter se predajte zgodbi o rojstvu legende.

Patrick Rothfuss (1973) se naslanja na dediščino Ursule LeGuin, Georgea R. R. Martina in J. R. R. Tolkiena. Za izvirni poetični glas prvenca Ime vetra je prejel ameriško literarno nagrado Quill.
Emka
Goodreads
Slika

“A reader lives a thousand lives before he dies, said Jojen. The man who never reads lives only one.”

George R. R. Martin: "A Dance With Dragons"

Uporabnikov avatar
niksipiksi
Human
Kontakt:

Re: Patrick Rothfuss: Kraljemorčeva kronika (The Kingkiller Chronicle)

PrispevekNapisal/-a niksipiksi » 15 jan 2016, 09:41

Jaaaaa! Prvo knjigo sem tud jest brala v slovenskem prevodu in mi je bila fantastična! Zato sem se odločila, da bom tud nadaljevala z branjem v slovenskem jeziku in zdej že nestrpno pričakujem drugi del (izdan bo jeseni enkrat). Komi čakam! :D

Uporabnikov avatar
Morrigan
Opravljen bralni izziv 2018

PrispevekNapisal/-a Morrigan » 15 jan 2016, 10:21

Uuu, zgleda zanimivo, bom prebrala. Hvala za predlog! Za tretjo pa še ni znano kdaj izide?
"Sticks and stones may build your homes, but words will lift your spirits."
Abigail Roux & Madeleine Urban

Uporabnikov avatar
niksipiksi
Human
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a niksipiksi » 15 jan 2016, 23:23

Uuu, zgleda zanimivo, bom prebrala. Hvala za predlog! Za tretjo pa še ni znano kdaj izide?
Tretja knjiga še ni izdana - niti v angleščini. Niti nisem zasledila vsaj pribljižnega datuma.
Če je tvoja angleščina zelo dobra, potem se jo lahko lotiš tud v originalu. Sama sem se spogledovala s to mislijo, ampak vem, da je brezveze, ker polovico verjetno ne bi razumela. Raje počakam in potem bolj uživam :D

Uporabnikov avatar
Alayla
Human

PrispevekNapisal/-a Alayla » 16 jan 2016, 11:39

Vidim, da je vmes izšel še sequel The Slow Regard of Silent Things
Za tretji del The Doors of Stone pa še ni točnega podatka kdaj pride, naj pa bi izšla enkrat letos.
We believed we'd catch the rainbow, ride the wind to the sun, sail away on ships of wonder...

Uporabnikov avatar
Leonidas
Pixy

PrispevekNapisal/-a Leonidas » 29 mar 2017, 20:26

Jas sm zaj prebral oba dva dela v par dneh! Ful dobri knjigi, res. Komaj čakam na novi del. Najbolj me je pritegnil način pisanja. V začetku 1. dela načeloma manj zanimive dogodke predstavi v zlo zanimivi luči. To bi mogli met v šoli za domače branje ne pa nekih xy knjig.

Uporabnikov avatar
anasela
Pixy

PrispevekNapisal/-a anasela » 04 maj 2017, 09:21

Oba dela sta fenomenalna, ena najboljših del fantazijske književnosti. "Epicness zgodbe", slog pisanja, razvoj likov, kompleksnost teme, vse se poklapa. Komaj čakam na 3. del, ki po moje še ne bo hitro izšel. Rothfuss se je v enem intervjujev celo pošalil, da bi morala z G. Martinom tekmovat, kdo bo kasneje izdal naslednji del (those bastards! :D). Če koga zanima, ima Pat tudi YouTube channel, kjer razlaga npr. kako se pravilno izgovorijo razna imena iz knjige, kako je začel s t.i. worldbuildingom, dodatne zgodbe o njegovem fantazijskem svetu itd.
“I have always imagined that Paradise will be a kind of library.” - Jorge Luis Borges

LoveKvothe
Pixy

PrispevekNapisal/-a LoveKvothe » 17 jul 2018, 08:48

Je kdo, ki je prebral knjige našel še kakšno podobne, ki so prav tako prevedene v slovenščino? Za zbirke Harry potterja, Pesem ledu in ognja in Gospodarja prstanov vem. Iščem take, ki bi me zasvojile kot me je The Kingkiller Chronicle :)

Uporabnikov avatar
Jerneja
Kraj: Celje
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Jerneja » 17 jul 2018, 19:00

Najverjetneje si na splet že pogledal/a ampak vseeno kot ideja:
https://www.bookbub.com/blog/2017/08/16 ... k-rothfuss

pa še tole sem našla na neki drugi strani, predlogi knjig, ki bi lahko bile všeč oboževalcem te serije :)
Slika
Creativity is intelligence having fun
http://pesem-ptic.blogspot.si/

LoveKvothe
Pixy

PrispevekNapisal/-a LoveKvothe » 25 jul 2018, 11:08

Najverjetneje si na splet že pogledal/a ampak vseeno kot ideja:
https://www.bookbub.com/blog/2017/08/16 ... k-rothfuss

pa še tole sem našla na neki drugi strani, predlogi knjig, ki bi lahko bile všeč oboževalcem te serije :)
Slika

Hvala za odgovor!

Ja, iz takih virov sem si že naredil kar dolg spisek knjig, ki so podobne glede žanra, zgodbe, itd. Zanimalo me je predvsem, če je kdo dejansko prebral katero izmed njih. Stormlight Archive in The First Law me nekako najbolj pritegneta, vendar prve ni v slovenščini, druga pa je samo en del (kar mi daje upanje, da bojo v bližnji prihodnosti prevedene tudi ostale iz te zbirke). Prav tako zaradi napovedanih filmov po knjigi (https://www.reddit.com/r/KingkillerChro ... _at_least/) upam, da bo Patrick Rothfuss dejansko izdal zadnji del trilogije. :jupi:

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Ni registriranih uporabnikov in 3 gostov