Inheritance Cycle (Eragon, Eldest, Brisingr in Inheritance)

Forum o knjigah in serijah, ki spadajo pod kategorijo Fantazija.
Uporabnikov avatar
Lisa
Sorcerer
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Inheritance Cycle (Eragon, Eldest, Brisingr in Inheritan

PrispevekNapisal/-a Lisa » 04 jun 2011, 16:57

:drools: :drools:
“Missing, one stunningly attractive teenage boy. Answers to 'Jace' or 'Hot Stuff”

Uporabnikov avatar
Doktor Živago
Human
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Doktor Živago » 10 dec 2011, 23:14

Berem Inheritance, 4. del v angleščini, in sem že proti koncu. Pa me zanima, če še kdo to bere in če smem gor pisati spoilerje? :)
Slika

“A reader lives a thousand lives before he dies, said Jojen. The man who never reads lives only one.”

George R. R. Martin: "A Dance With Dragons"

Uporabnikov avatar
Morrigan
Opravljen bralni izziv 2018

PrispevekNapisal/-a Morrigan » 11 dec 2011, 11:08

jaz sem jo že prebrala in po mojem lahko pišeš spoilerje. samo na začetku na primer na piši na veliko, da bojo v nadaljevanju spoilerji in da naj berejo naprej na lastno odgovornost :)
"Sticks and stones may build your homes, but words will lift your spirits."
Abigail Roux & Madeleine Urban

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 11 dec 2011, 11:14

Al pa napiši SPOILER pa ga daj v značko [spoile r][/spoile r] (brez presledka pred r)
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
Doktor Živago
Human
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Doktor Živago » 11 dec 2011, 12:42

Okej, hvala za pojasnilo.

SPOILER (berete na lastno odgovornost)

Zdaj sem pri boju med Murtaghom in Eragonom, ko ju Galbatorix opazuje. Zakaj si on ne želi, da bi Eragon umrl? Mislim, v momentu bi lahko njega in Saphiro zmlel v prah in pepel, pa tega ne stori.

KONEC SPOILERJA

Se pa kar da brati, bolje kot Brisingr, ki je blazno razvlečen z opisom škratovskih volitev kralja.
Slika

“A reader lives a thousand lives before he dies, said Jojen. The man who never reads lives only one.”

Uporabnikov avatar
Morrigan

PrispevekNapisal/-a Morrigan » 11 dec 2011, 14:55

doktor živago,
spoiler: galbatorix noče ubiti eragona in saphire, ker je saphira zadnja zmajevka (on ne ve za celo zalogo jajc, ki so jih skrili jezdeci).
sem vesela, da je še nekdo tu, ki bere inheritance, da se lahko z nekom pogovarjam o tem :D

Uporabnikov avatar
WindShadow
Fairy
Kraj: Maribor

PrispevekNapisal/-a WindShadow » 11 dec 2011, 15:59

Jaz sem Inheritance že prebrala in je seveda ful dobra knjiga :D Ampak konec me ni najbolj navdušil. Ne vem, mogoče če še bo kaj nadaljevanj (kot je Paolini rekel, da verjetno peta knjiga še bo in mogoče šesta), se bom sprijaznila s koncem, zdaj pa se mi zdi vse preveč odprto.

Drugače pa meni Brisingr res ni bil slab, skoraj boljši od Inheritance, ker Inheritance ima kar dolg zaključek, kar se mi sicer zdi lepo (kot neka nagrada, da si vse dele prebral), ampak skoraj nepotrebno.

Upam, da nisem preveč izdala, sem se trudila pisati čim bolj na splošno.

Ko vas bo več prebralo, pa lahko kako debato vdarimo :D
“In the case of good books, the point is not to see how many of them you can get through, but rather how many can get through to you.”
― Mortimer J. Adler

Uporabnikov avatar
Morrigan

PrispevekNapisal/-a Morrigan » 11 dec 2011, 16:18

jaz pa sem razumela, da je to zadnje knjiga v inheritance cycle. da bo mogoče še pisal o tem svetu, ampak ne več o eragonu in saphiri.
drugače pa je bila tudi meni malo bolj všeč brisinger. nekak sem bila pri zadnji knjigi razočarana, ker sem, v dolgem času, ko smo čakali na knjigo uganla večino stvari, ki so se potem zgodile. sem upala, da me bo pisatelj presenetil in bo napisal nekaj čisto novega in nepričakovanega, ampak je bila cela knjiga precej predvidljiva. verjetno bi na knjigo gledala malo drugače, če ne bi tako dolgo čakala nanjo in vmes prebrala ogromno različnih teorij. čeprav ni slaba, sploh ne. res mi je všeč kak je potekala "evolucija" te zbirke - prva knjiga je bila bolj preprosta, potem pa vsaka naslednja čedalje bolj kompleksna :) .

Uporabnikov avatar
WindShadow
Fairy
Kraj: Maribor

PrispevekNapisal/-a WindShadow » 11 dec 2011, 18:22

Na koncu Inheritance audiobook Paolini reče, da že ima ogrodje za peto in šesto knjigo. Peta bi bila v tem svetu (ne v seriji) z nekaj starimi in nekaj novimi liki. Šesta pa "a stand alone set within the series". Potem pa reče še, da ima nekaj idej za nekaj drugih zgodb v tem svetu, ki pa ne bi bile nadaljevanje te osnovne epske zgodbe.

Kaj točno naj bi to torej pomenilo? Je pa res, da mogoče se odloči nadaljevati s tem komaj čez 10 ali 15 let, tak da bo še dolgo.
“In the case of good books, the point is not to see how many of them you can get through, but rather how many can get through to you.”
― Mortimer J. Adler

Uporabnikov avatar
Doktor Živago
Human
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Doktor Živago » 15 dec 2011, 17:18

Pa sem prebrala do konca Inheritance. :)

To pomeni, da bo še kaj napisal o Alagaesiji, ker jo je tako dolgo ustvarjal, se mu zdi škoda, da bi šlo vse v nič.
Slika

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska:: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost