Marget Belani (Mateja Blažič)

Forum o knjigah in serijah, ki spadajo pod kategorijo Fantazija.
Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

Marget Belani (Mateja Blažič)

PrispevekNapisal/-a Ever » 08 jul 2010, 22:16

Slika

Slovenska avtorica Mateja Blažič, ki si je podala umetniško ime Marget Belani je pred kratkim izdala prvi del trilogije Varuhi skrivnosti, Obzidano mesto. Pisateljica priznava, da so jo za to delo navdušile serije kot so Lord of the Rings, Eragon, Harry Potter ... :)

Ste že prebrali Obzidano mesto? Sploh nameravate? Menite, da zna požeti uspehe med mladino tako kot se je to zgodilo z zgoraj naštetimi serijami?

Slika

Meni je platnica zelo všeč :) Zato bi jo verjetno vzela v roke, a bom počakala, da bo na voljo v knjižnicah, vem pa že zdaj, da bom imela težave zaradi slovenščine :lol:
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
Lisa
Sorcerer
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Marget Belani

PrispevekNapisal/-a Lisa » 14 sep 2010, 19:48

Jst mam namen.
“Missing, one stunningly attractive teenage boy. Answers to 'Jace' or 'Hot Stuff”

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 18 sep 2010, 08:17

Se že ve kdaj bo kaj v knjižnicah?

Mi jo v Mariborski Univerzitetni mamo, samo je samo za čitalnico - kar je bedno, menda ne bom tja hodla brat, jaz bi to na busu pa med fraj urami v šoli brala :?

Sem pa zdaj tak študirala, da je ful dobro izbrala naslov, da ne izpade lame :) Ker varuhi skrivnosti se sliši kr kul v slovenščini - ne tak ko Somrak al pa kaj takega :lol:
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
Lenka
Fairy

PrispevekNapisal/-a Lenka » 20 sep 2010, 20:58

bom pogledala če je pr nas tud že. da ne bomo glih ful pristranski pa samo anglešk bral.

zaloga po knjižnicah: http://cobiss4.izum.si/scripts/cobiss?u ... ec=3&sid=2

Uporabnikov avatar
BojanE
Human
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a BojanE » 24 sep 2010, 14:53

Knjigo sem prebral. Ker urejam fanzin, namenjen ZF&F zadevam, sem jo nekako moral. Kaj naj rečem. Zadeve ocenjujem v štirih kategorijah: Podoba izdelka in podpora, izvedba zgodbe, izvirnost zgodbe in jezikovno bogastvo. Obzidano mesto je glede podobe in podpore na vrhu. Izgubi pa vse točke na račun jezikovnega bogastva in izvirnost. Kljub navdušenjskemu pisanju v različnih medijih, spretno izvedeni trženjski propagandi, je delo zgolj zadovoljujoča izkušnja. Najbolj me je motil sterilni in neosebni jezik, ki sicer sodi v članke v Lady, jano, Evo in ostale revije, nikakor pa mu ni mesta v mladinski fantazijski knjigi. Avtorica se bo morala v drugo malce bolj potruditi. Upam, da bo mnenje mene in še nekaterih izkušenih poznavalcev žanra, do katerih ne seže propagandni stroj založnika, upoštevala in v drugo ponudila sočnejšo bralno izkušnjo. Tudi že videna zgodba je lahko zelo dobra izkušnja, če je izpeljana s primerno iskrivim jezikom.
NAUK: delaj dobro!

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 24 sep 2010, 15:49

Lenka, kaj nam prosim poveš pot do tega? Ker piše, da je seja potekla pa se niti ne morem vpisati noter - lahko samo na osnovno Cobiss stran pridem :?

Pa tega nikoli ne najdem, da bi pogledala zalogo knjig po knjižnicah - pa je ful uporabno. Enkrat sem našla pred 4 leti, zdaj pa nikoli več :?

Zdaj sem že kar nekaj slabih komentarjev glede te knjige slišala - predvsem glede izražanja in me je kr malo minlo oz. je padla po lestvici knjig, ki si jih želim prebrati :D

Se pa strinjam - res, če je zadeva vredu izpeljana, je lahko tudi že videno čisto super.

Uporabnikov avatar
BojanE
Human
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a BojanE » 24 sep 2010, 18:44

Če si navajen recimo Gospodarja Prstanov, Harry Pottra, Zgodb iz Narnije ali Drejčka in treh marsovčkov (od Vida Pečjaka) ali Njegove temne tvari, ti ta knjiga v ničemer ne ponudi kaj novega, a ti sterilen, neživljenjski jezik, ki sodi v Lady ali Stop, ne pa v fantazijski roman za mladino, precej pokvari izkušnjo. Za hec bom objavil, kako bi jaz napisal prvi list knjige. Knjiga se je dobro prodajala (in se še najbrž prodaja) zaradi vrhunske in odlično izdelane propagandne mašinerije MK.
NAUK: delaj dobro!

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 24 sep 2010, 19:54

To je sicer že druga tema, ampak res, kak je Slovenija ozko naravnana - tu lahko uspeš pa nekaj "prodaš" samo, če maš medije za sabo... Kar je res brezveze :? Ni važna kvaliteta, če narediš bum, si as...

Uporabnikov avatar
Lenka
Fairy

PrispevekNapisal/-a Lenka » 25 sep 2010, 11:23

o sori ever, šele zdej sm vidla.
1. greš na http://cobiss.izum.si/scripts/cobiss?ukaz=GETID&lani=si
2. izbereš COBIB.SI vzajemna bibliografsko-kataložna baza podatkov
3. vneseš naslov (ven vrže vse podatke o knjigi)

če pa iščeš prou v bazi določene knjižnice, ti pa potem spodaj da gumb "zalog po knjižnicah" in ti potem vse izpiše (katere knjižnice majo, kolk izvodov, ali so izposojeno in do kdaj)
Nazadnje uredil/a Lenka dne 25 sep 2010, 20:34, skupaj urejeno 1 krat.

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 25 sep 2010, 11:28

Hvala :hug1:

V naši knjižnici na Taboru jo mamo :shock: :shock: Pa na faksu je tudi :D

Zanimivo :D

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska:: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost