George R. R. Martin.

Forum o knjigah in serijah, ki spadajo pod kategorijo Fantazija.
Uporabnikov avatar
BojanE
Human
Kontakt:

Re: George R. R. Martin.

PrispevekNapisal/-a BojanE » 06 mar 2013, 06:47

Če hočeš brati fantazijo s srečno ljubeznijo, potem je Martinovo pisanje nekaj, kar to ni. :blob8:
NAUK: delaj dobro!

Uporabnikov avatar
Adelaide
Elf

PrispevekNapisal/-a Adelaide » 14 mar 2013, 14:58

pa ne vem... mene že prvi del ni ne vem kako pritegnil... če sem iskrena ga niti do konca nisem prebrala.
"He who leaps for the sky may fall, it`s true. But he may also fly."

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 03 jan 2016, 17:24

http://www.theguardian.com/books/2016/j ... -of-winter

Ne bo še knjige, ne bo :D

Vas je dosti, ki berete serijo sproti (kolikor se pri tako dolgem čakanju sploh da brati sproti)?
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
Morrigan
Opravljen bralni izziv 2018

PrispevekNapisal/-a Morrigan » 03 jan 2016, 17:35

:027: :027: :027: Sem upala, da mu bo uspelo, čeprav je bilo to upanje majhno. Mislim, na to knjigo čakamo že skoraj pet let. Do sedaj sem bila "pred nadaljevanko", zdaj pa očitno ne bom več, sem pa ogromno dogodkov in oseb iz knjig pozabla, ker je minilo precej časa od kar sem brala. Nadaljevanka je sicer postajala čedalje manj podobna knjigi, sploh ta zadnja sezona. Upam, da to za serijo ne pomeni še več posilstev in drugih ogabnih in po mojem mnenju nepotrebnih dogodkov, ki jih je v nadaljevanki še več kot v knjigah.
"Sticks and stones may build your homes, but words will lift your spirits."
Abigail Roux & Madeleine Urban

Uporabnikov avatar
BojanE
Human
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a BojanE » 03 jan 2016, 17:56

Meni se je med branjem zdelo, da ne berem leposlovja, temveč potopisno reportažo z rodoslovjem. A kaj, ko je na koncu vse skupaj tako slastno.

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 03 jan 2016, 17:56

Haha :)

Ampak dejansko on kao sodeluje s HBO, da gradijo skupaj serijo... Namesto, da bi potem raje pisal. Ampak, a si bo HBO lahko naslednje leto privoščil, da naslednje sezone ne bo? Glede na to, da očitno knjige ne bo, če je to pisal 5 let pa še ni končana...Ali je to zadnja knjiga?
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
niksipiksi
Human
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a niksipiksi » 03 jan 2016, 18:26

Ta sezona, ki pride ven aprila, ne bo več snemana po knjigah. Kar pomeni, da lahko delajo, kar želijo. No, sej to se že zdaj počel, ker kakor je blo že omenjeno, je bilo vsako sezno več razhajanj med serijo in knjigami. In po moje bodo zdej snemal v nedogled.
Sama sem se že tako navadila tega čakanja, da me sploh ni presenetilo, ko sem prebrala to zadnjo novico. Mislm, skakala bi od veselja, če bi bla knjiga čim prej izdana, ampak kaj čmo... ni edina, na katero čakam že toliko časa, haha :D
Upam samo (sej vem, tole je ful grdo), da ne bo umru preden napiše zadnji del. Ker če že na tega čakamo toliko časa, kaj bo šele z zadnjim delom? In ni ravno mlad več... ;)

Uporabnikov avatar
Morrigan

PrispevekNapisal/-a Morrigan » 03 jan 2016, 20:53

Ever, še dva dela sta do konca serije. Pred časom sem brala en intervju z glavnima ustvarjalcema serije in se mi zdi, da naj bi bili vsaj še dve sezoni. Menda pa ta glavna dva vesta kako naj bi se končale knjige in naj bi serija se končala na enak način.

Njegove smrti se pa vsi, ki čakamo knjige bojimo. :)
"Sticks and stones may build your homes, but words will lift your spirits."
Abigail Roux & Madeleine Urban

Uporabnikov avatar
Doktor Živago
Human
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Doktor Živago » 14 jan 2016, 19:23

O ja, le malokdo se ne trese, da ga ne bo pobralo preden dokonča sago Pesmi ledu in ognja. :) je pa res, no vsaj meni, da težko sledim vsem tem njegovim štorijam, ker je toliko likov, POVov in krajev in časov, da si ves zmeden. Moj kolega pravi pa, da stari piše zanič uvode, prologe. Meni se pa zdijo vsaj v angleščini te njegove knjige hudo zahtevne za branje - ne le zaradi strani ampak tudi jezika in skakanja sem in tja. Zadnji dve knjigi sploh ne bi smel razdeliti. Prevodi so pa hvala bogovom solidni, tukaj moram pohvaliti Pižamo.
Slika

“A reader lives a thousand lives before he dies, said Jojen. The man who never reads lives only one.”

George R. R. Martin: "A Dance With Dragons"

Uporabnikov avatar
BojanE
Human
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a BojanE » 15 jan 2016, 11:39

Ja, njegovo branje v angleščini na na izi, mnogi, ki prisegajo na branje v angleščini pa niso kos zahtevnejšemu jeziku. Pižama je naredil odlične prevode in kot slovensko govoreč osebek nimam nobenega razloga, da bi bral v angleščini. To, da nekateri trdijo, da slovenščina ni primerna za fantazijo, je samo znak njihove omejenosti in neznanja lastnega jezika.

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Ni registriranih uporabnikov in 4 gostov