The Dark Artifices

Forum o knjigah in serijah, ki spadajo pod kategorijo Fantazija.
Uporabnikov avatar
Morrigan
Opravljen bralni izziv 2018

The Dark Artifices

PrispevekNapisal/-a Morrigan » 15 mar 2012, 20:18

The Dark Artifices - nova zbirka Cassandre Clare, ki jo sicer lahko pričakujemo šele čez 3 leta. Ampak vseeno, sem ustvarla novo temo, ker je sedaj precej govora o tem, kdo so glavni junaki in o čem se bo sploh šlo.

Zaenkrat poznamo nekaj glavnih oseb (nekatere izmed njih bomo srečali tudi v TMI - mislim, da so stari okrog 12, 13 let). Glavna oseba je Emma Carstairs " the fiercest warrior and most skilled young Shadowhunter since Jace Wayland" in njen parabatai Julian Blackthorn (zanimivo bo to, da je ljubezen med parabatai prepovedana), ostala imena pa so še Helen, Arthur, Mark (Julianov starejši brat), Carmen, Tiberius in Olivia (zanja dva sta dvojčka). Zgodba se bo dogajala v Los Angelesu.

Slika
"Sticks and stones may build your homes, but words will lift your spirits."
Abigail Roux & Madeleine Urban

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: The Dark Artifices

PrispevekNapisal/-a Ever » 15 mar 2012, 20:26

Awesome :D

Evo...ta ženska zna prodajat svoje pisanje... in daje bralcem to kar hočemo... Ne pa ona Meyerca, ko si kr neki zmišljuje...da bo ona pisala dalje, ko se glede filmov pomiri... yeah, right... takrat več noben ne bo bral njenih knjig, ker mamo miljon boljših...

Cassie FTW!

(upam samo, da bo malo bolj za svoje zdravje začela skrbet - nimam nič proti močnejšim ljudem, samo se mi zdi, da je je vsako leto več pa je to rahlo skrb zbujajoče...)
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
Morrigan

PrispevekNapisal/-a Morrigan » 16 mar 2012, 19:50

se strinjam s tem, da res zna prodajat svoje pisanje. mislim, da veliko naredi sama zato, da se njene knjige prodajajo. predvsem njen blog, kjer dejansko sama odgovarja bralcem in vsaki dan napiše nekaj novega in njeno sodelovanje z različnimi fan blogi, kjer sodeluje na raznih tekmovanjih in ponuja kot nagrade spoilerje.

kratek odlomek iz knjige: "The cycle hit the beach and spun out. Emma came to a stop on her back, her body shaking, her hair and clothes full of sand and her ears full of the sound of the wildly crashing ocean."

še nekaj zanimivosti si lahko preberete v cassijenem intervjuju: http://hollywoodcrush.mtv.com/2012/03/1 ... interview/ (meni je bilo zanimivo to, da bo dogajanje potekalo leta 2012 in da bomo srečali tudi osebe iz TMI - če citiram: "That would make the characters of "TMI"—Clary, Jace, Simon—22, 23 years old (well, the ones who survive, anyway!). We'll be able to check in with them and see who's still together and who broke up, who's married, who has what job, what they're like as adults." (kdo se bo poročil?? :D )

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 17 mar 2012, 19:37

Zdaj sem malo na GR brala pa jih je ful proti temu?! :shock:

Pač, ker kao ne zna nehat... pa ker je kao bedn naslov...

Meni je pa kul o tem brat... meni ona kul piše... in zakaj ne bi pišuka... Če se tu domače počuti, če ji je to fajn. Zgodbe pa vedno fajn spelje, da je nek fajni twist pa da je kul...da ne obračaš oči na vsaki strani.
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
FreakChiq
Shapeshifter
Kraj: Maribor
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a FreakChiq » 17 mar 2012, 23:07

When asked about who Cassie saw as her characters, she mentioned Colton Haynes as Julian and Teresa Palmer as Emma.

Slika

mmm, I like Julian already *drools a little* :D
"Can nobody hear me? I've got a lot that's on my mind."

Uporabnikov avatar
Morrigan

PrispevekNapisal/-a Morrigan » 18 mar 2012, 10:27

Aneda? Meni je tudi všeč na tej sliki! :lotsalove: Cassie je na blogu napisala, da ne bo nič podoben Jaceu, kar je tudi vzpodbudno, ker Will mu je po mojem precej podoben (vsaj v prvi knjigi).

Jaz se že veselim naslednje zbirke v svetu shadowhunterjev. Mislim, da je njena ideja bila zelo izvirna in po mojem ni nič narobe s tem, da nadaljuje in si ne zmišljuje nekaj novega. Res je, da mi ID ni preveč všeč, ampak predvsem zato, ker se dogaja v preteklosti. Mislim, da mi bo ta veliko boljša, pa še veselim se, ker bomo srečali tudi osebe iz TMI.

Uporabnikov avatar
skyline
Werewolf

PrispevekNapisal/-a skyline » 18 mar 2012, 15:09

Jao... 2015 se šele štarta... zaka je treba na najboljše knjige vedn tk dolg čakat :thumbdown: Upam da me ne bo minilo že do takrat vse... :roll:
When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.
Two things are infinite:the universe and human stupidity;and I'm not sure about the universe.
If a little is great, and a lot is better, then way too much is just about right!

Uporabnikov avatar
Lisa
Sorcerer
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Lisa » 18 mar 2012, 16:47

Jao... 2015 se šele štarta... zaka je treba na najboljše knjige vedn tk dolg čakat :thumbdown: Upam da me ne bo minilo že do takrat vse... :roll:
podpis. zelo, zelo.
“Missing, one stunningly attractive teenage boy. Answers to 'Jace' or 'Hot Stuff”

Uporabnikov avatar
cana
Forest Spirit

PrispevekNapisal/-a cana » 03 jan 2016, 16:55

Knjiga naj bi izšla 8 marca 2016 če se lahko zanesemo na wikipedio :?
(lep datum 8-) )
"The stories we love best, live in us forever"

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 03 jan 2016, 17:08

Awesome :D

Evo...ta ženska zna prodajat svoje pisanje... in daje bralcem to kar hočemo... Ne pa ona Meyerca, ko si kr neki zmišljuje...da bo ona pisala dalje, ko se glede filmov pomiri... yeah, right... takrat več noben ne bo bral njenih knjig, ker mamo miljon boljših...

Cassie FTW!
Ojoj... kako se razmišljanaj spremenijo v nekaj letih hahaha :D Zdaj pa gre meni tudi že na živce s temi vsemi serijami :D

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska:: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost