Harry Potter

Forum o knjigah in serijah, ki spadajo pod kategorijo Fantazija.
Uporabnikov avatar
twilightfan:*
Elf

Harry Potter

PrispevekNapisal/-a twilightfan:* » 12 jul 2012, 11:02

Harry Potter

Slika

Harry Potter je sila nepriljubljen fant, dokler ga nekega dne ne obišče oskrbnik Bradavičarke, Hagrid Ruralus in mu pove, da je čarovnik. Takrat se Harryju življenje spreobrne saj je sprejet na šolo za čarovnike, Bradavičarko. Tam kmalu spozna prijatelja, Rona in Hermiono. Harry ugotovi mnoge skrivnosti glede sebe in svojih staršev. Postane iskalec Gryfondomske ekipe quidditcha in jim pomaga osvojiti pokal. Harry in prijatelji se med letom na Bradavičarki učijo raznih čarovniških spretnosti, od varjenja čarobnih napojev, do raznih urokov in zgodovine čarovništva.

Skozi zgodbo se porajajo mnoge skrivnosti in zapleti.

Na koncu zgodbe morajo prijatelji uporabiti vse svoje znanje in se dokopati do legendarnega kamna modrosti, preden to uspe Mrlakensteinu.

Da se dokoplje do kamna, mora premagati številne ovire, ki so jih postavili učitelji Bradavičarke: od Hagridovega Troglavega psa, hudičeve zanke profesorice Ochrowtove in sobane s ključi profesorja Kolibrija, do ogromne McHudurrine šahovnice, Rawsove sobane z napoji in končno tudi Dumbledorejevega ogledala Ajneneperh.

Ob pomoči ogledala se dokoplje do Kamna Modrosti in se na koncu spopade s samim Mrlakensteinom.

V ZBIRKI HARRY POTTER JE 7 KNJIG, PO KATERIH JE POSNETIH 8 FILMOV. <3

Uporabnikov avatar
twilightfan:*
Elf

Re: Harry Potter

PrispevekNapisal/-a twilightfan:* » 12 jul 2012, 11:25

Te knjige so ble moje prve tadebelejše bukve ka sem se jih spravila brat. :) In moram rečt, da sem takoj postala obsedena. <3 Najboljše knjige ever. Nobena zbirka jih ne prekosi. Vsekakor je pa najboljši karakter Snape pa Bellatrix. Pa še Voldi, itak. xD Mam pa doma 1., 2. in 6. del v slovenščini. Zdej si jih pa nameravam v angleščini kupit, adult edition. Ker mi je malce lepša kot child edition. Tko, da, ja ... Rowlingova mi je s HP-jem dobesedno spremenila lajf. (; S Harryjem smo odraščali. So mi pa filmi & knjige enako dobri, tko da se nemorm odločit.

Uporabnikov avatar
Doktor Živago
Human
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Doktor Živago » 26 sep 2012, 21:47

Ah, ja, Harry Potter tudi pri meni spada med najljubše knjižne serije. Se še spomnim, da sem veliko časa preživela na HPSLO forumu, ki je žal že propadel. Res klasika, kapo dol JKR.
Slika

“A reader lives a thousand lives before he dies, said Jojen. The man who never reads lives only one.”

George R. R. Martin: "A Dance With Dragons"

WindShadow
Fairy

PrispevekNapisal/-a WindShadow » 26 sep 2012, 21:52

Jutri izide The Casual Vacancy! :tralala:
“In the case of good books, the point is not to see how many of them you can get through, but rather how many can get through to you.”
― Mortimer J. Adler

WindShadow
Fairy

PrispevekNapisal/-a WindShadow » 27 sep 2012, 19:50

Čez pol ure bo J.K. Rowling v živo brala:

http://www.youtube.com/watch?v=HOmEaF80RZ4
“In the case of good books, the point is not to see how many of them you can get through, but rather how many can get through to you.”
― Mortimer J. Adler

WindShadow
Fairy

PrispevekNapisal/-a WindShadow » 27 sep 2012, 20:42

Če bi kdo gledal, youtube nekaj šteka. Tu pa dela
http://www.youtube.com/southbankcentre
― Mortimer J. Adler

Uporabnikov avatar
Morrigan
Opravljen bralni izziv 2018
Opravljen bralni izziv 2018

PrispevekNapisal/-a Morrigan » 27 sep 2012, 20:44

Jz hočem gledat ampak mi šteka, ker mam prepočasen internet! :evil:
"Sticks and stones may build your homes, but words will lift your spirits."
Abigail Roux & Madeleine Urban

WindShadow
Fairy

PrispevekNapisal/-a WindShadow » 27 sep 2012, 21:26

We'll now stop the live streaming and J.K. will do the second reading. WTF? NO! Na sredini so šli lepo prekinit prenos :evil: Pa tak lepi intervju je bil :cry:
― Mortimer J. Adler

LaMia
Fairy
Kraj: Ljubljana-Črnuče

PrispevekNapisal/-a LaMia » 27 sep 2012, 22:45

We'll now stop the live streaming and J.K. will do the second reading. WTF? NO! Na sredini so šli lepo prekinit prenos :evil: Pa tak lepi intervju je bil :cry:
Ane da... kaz sem bla tud like SAY WHAAAT :o :o :o ?

Uporabnikov avatar
Marinka
Sorcerer

PrispevekNapisal/-a Marinka » 30 sep 2012, 14:40

Slika

Hehehe :)
Bi bilo za prebrat :P
"It is the unknown we fear when we look upon death and darkness, nothing more."

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska:: Google [Bot] in 1 gost