Harry Potter

Forum o knjigah in serijah, ki spadajo pod kategorijo Fantazija.
Uporabnikov avatar
the_wiedo_rocker
Pixy
Kontakt:

Re: Harry Potter

PrispevekNapisal/-a the_wiedo_rocker » 05 jan 2016, 16:13

Glede na to, da vas je tukaj kar nekaj, ki obozujete HP-ja bi vam rada omenila Virtualno Bradavicarko. Nocem oglasevati, a le redko vidis toliko fanov na kupu. V glavnem VB je sola za carovnike in carovnice. Seveda z njo pridejo dolocene obveznosti tj. za svoj dom zbiras tocke s pomocjo nalog in referatov. Na njej je se vrsto drugih aktivnosti. Res razvijas domisljijo in gor je cel kup prijetnih ljudi :) ker se pottermanija vsako leto manjsa, se mi zdi in me skrbi da propadamo. Resnih clanov skorajda ni vec :( zato bom vesela, ce se kdo od vas prijavi. Ce imate pa se kaksno vprasanje se lahko zmenimo po ZSju.

Se enkrat se opravicujem za oglasevanje.

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 05 jan 2016, 16:54

Finta je, ker forumi na sploh propadajo... ljudje so vedno več na FB, Twitterju, Instagramu itd in se jim forumi sploh ne zdijo več smiselni. Ne vem še, kako bi ta problem bil rešljiv :)
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
the_wiedo_rocker
Pixy
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a the_wiedo_rocker » 05 jan 2016, 17:03

To mi je ful bedno, ker se mi glih forumi zdijo nekaj posebnega :)

Uporabnikov avatar
Marinka
Sorcerer

PrispevekNapisal/-a Marinka » 06 jan 2016, 20:23

Problem je tudi, ker je večina fanov itak na Pottermore in potem nekako ne čutiš še potrebe po forumu :)
"It is the unknown we fear when we look upon death and darkness, nothing more."

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 06 jan 2016, 20:53

Malo bom zafilozofirala zdaj :D

Hja, to je res...samo finta teh lokalnih forumov je predvsem to, da se vedno bolj "konektaš" z nekom, ki je iz tvoje okolice, govori tvoj jezik. Tudi, če si na kakem svetovnem portalu (naj si bo to Pottermore, lahko tudi daš primerjavo Goodreads pa Bralnica, čeprav na Bralnici nimamo čisto vseh knjig, ampak recimo, da je dosti funkcionalnosti narejenih po navdihu GR) pa srečaš slovenca, si celi vzhičen pa se takoj začneš pogovarjat z njim :) Jaz sem se že na dosti angleških forumih registrirala pa želela sodelovati pa nekako nisem vztrajala, medtem ko sem na različnih slovenskih bila precej bolj aktivna.

Meni se vseeno zdi, da bolj socialna omežja uničujejo forume in portale - tudi če na splošno pogledaš ljudje vedno manj komentiramo direktno na spletni strani, na FB pa nam nikoli ni problem kaj spodaj napisat pa se vmešat :) Pa vse te finte "registrirat se moraš" - se mi zdi, da smo že čisto navajeni na to, da samo klikamo in čim manj vpisujemo.

Boga Harry Potter tema, da sem jo zdaj tak zasmetila... ampak mogoče je fajn, da se debata o tem odpre, da malo svoja mnenja poveste... ker škoda je, da forumi umirajo. Meni se tudi to zdi en tak lep način komunikacije...
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

MangoLurve
Forest Spirit

PrispevekNapisal/-a MangoLurve » 06 jan 2016, 21:16

...
Nazadnje uredil/a MangoLurve dne 28 nov 2018, 21:45, skupaj urejeno 1 krat.

Uporabnikov avatar
Marinka
Sorcerer

PrispevekNapisal/-a Marinka » 06 jan 2016, 22:22

Ever, jaz se načeloma strinjam s tabo - govorila sem zgolj za HP :)
Pač meni je poanta foruma, da maš različne teme (tak kot se me pogovarjamo o na primer različnih knjigah). Ampak, če si ful fan neke serije, knjige... kakorkoli - boš verjetno šel na neko stran, ki je namenjena temu fandomu, ker ni tako splošna. Sploh Pottermore je takšna stran, kjer imaš še neke dodatne izseke, kratke eseje, zgodbe.. ki jih piše JKR.

Pa, da nebom čisto off topic - se še kera veseli filma Fantastic beasts and where to find them? :P

Uporabnikov avatar
the_wiedo_rocker
Pixy
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a the_wiedo_rocker » 07 jan 2016, 08:36

Se strinjam Ever. Cisto prevec socialnih omrezij je nastalo :/ kmalu bojo forumi do konca izumrli. In res je, na forumu 99% navezes vec in bolsih stikov in se bolje spoznas.

Uporabnikov avatar
Morrigan
Opravljen bralni izziv 2018
Opravljen bralni izziv 2018

PrispevekNapisal/-a Morrigan » 07 jan 2016, 11:06

Meni se zdijo socialna omrežja čisto nekaj drugega kot forumi, ne zdi se mi, da eno zamenjuje drugo. No, vsaj jaz jih uporabljam ločeno. Socialna omrežja imam bolj za RL zadeve, medtem ko se mi zdijo forumi bolj namenjeni nekim hobijem, v mojem primeru branju. Na forumih pač srečaš ljudi, ki jih zanima točno tisto kar tebe in v bistvu se lahko vključuješ v tiste teme, ki te pač zanimajo. Imaš na enem mestu točno tisto kar želiš zvedet in spoznaš ljudi, ki jih zanimajo iste stvari kot tebe. Pomemben faktor se mi zdi tudi anonimnost, ki je na forumih večja kot na socialnih omrežjih, kjer nastopaš z imenom in priimkom pa še profilno sliko. Na forumih si vseeno skrit za avatarjem in vzdevkom in ne rabiš razkrit o svojem življenju nič več kot sam želiš. Ok, no, sej na socialnih omrežjih tudi lahko narediš fake profil, sam to (najbrž) ni njihov namen. Tak da ne bi rekla, da forumi izumirajo, mislim, da se dopolnjujejo med sabo. Edini resni konkurent od socialnih omrežij se mi zdi Tumblr, vsaj kar se tiče fandomov. Mogoče je še kaj, ampak po resnici povedano poznam zelo malo socialnih omrežij in jih tudi bolj malo uporabljam. Kar se tiče področja branja je tudi GR, ampak sej GR ima poleg vseh miljonov knjig tudi možnost delanja skupin in potem odpiranja tem in debatiranja, kar (vsaj mene) spominja na forum. So pa socialna omrežja boljša izbira, če želiš prit v stik s pisatelji na primer. Na Twitterju, FB-ju, GR-ju ali pa še kje lahko z njimi z njimi stopiš direktno v stik, medtem ko na forumih bolj težko.

EDIT Marinka, kdaj pride film?
"Sticks and stones may build your homes, but words will lift your spirits."
Abigail Roux & Madeleine Urban

Uporabnikov avatar
Marinka
Sorcerer

PrispevekNapisal/-a Marinka » 07 jan 2016, 12:52

^^

Naj bi nekje 18 novembra (ZDA), čeprav kok sem vidla na IMDB bi naj v Italiji prišel film že 11. novembra.

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska:: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost