Harry Potter

Forum o knjigah in serijah, ki spadajo pod kategorijo Fantazija.
Uporabnikov avatar
Arya
Human

Re: Harry Potter

PrispevekNapisal/-a Arya » 09 jan 2016, 19:04

Jz sm tko navdušena za Fantastic beasts! Pa še Eddie Redmayne se mi zdi, da tko lepo paše notr :)
“There are two ways to live: you can live as if nothing is a miracle; you can live as if everything is a miracle.” ~Albert Einstein~

Uporabnikov avatar
Doktor Živago
Human
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Doktor Živago » 10 jan 2016, 13:29

Jaz se še spomnim starih dobrih časov, ko je še obstajala HPSlo slovenska strani in še forum (Aryl anyone?). Samo potem je začelo vse skupaj zamirati, čeprav še ni izšel zadnji HP film in nato je bilo vse skupaj ugašeno brez razlage. Se pa strinjam, da danes forumi niso več to, kar so bili še recimo 4 leta nazaj, vsekakor folk vse več časa preživi na družabnih medijih, opažam pa isti trend za bloge - da še redko kdo redno piše in da se je predvsem zmanjšala frekvenca komentarjev. Meni se forumi na splošno ne zdijo tako slabi, ker pač zaideš na takega, kjer so zbrani ljudje s podobnimi zanimanji kot pri sebi in se lahko o čem pogovarjaš. Ampak vseeno mislim, da je "zlata doba" forumov že mimo. Meni osebno se je lažje pogovarjati v slovenskem jeziku, zato sem večinoma registrirana na domačih forumih, včasih grem na kakega angleškega, pa še to bolj, če imam težave s tehničnimi problemi. Skratka, kar sem želela povedati, da je tudi Harrry Potter manija minila in ni več tistega veselega pričakovanja novih knjig. Film o teh čarobnih živalih - kaj pa vem, ene 5 let nazaj bi bila noro navdušena nad njim, sedaj sem pa nekako mlačna do njega. Bomo videli, kakšen bo. Bi pa vseeno raje videla, če bi Rowlingova napisala nadaljevanje o naslednji generaciji na Hogwartsu ali pa prednadaljevanje o Marauderjih recimo. Je pa JKR precej aktivna na Twitterju, kar se mi zdi super, ker lahko spremljamo njene odzive in mišljenja. Ko sedaj berem Harryja Potterja prvič v angleščini, ker imam sedaj popolno zbirko fizičnih knjig, ugotavljam, kako je super zasnovala vse knjige in jih napisala tako, da so se stvari počasi odkrile, ampak ko bolje pomisliš, ugotoviš, da je dosti "velikonočnih jajc" skritih notri (easter eggs) in da se serija lepo zaključi brez kakih pomanjkljivosti ali nejasnosti. Tudi prevod od Kende je dober, čeprav mu še zmeraj ne morem odpustiti Draca Malfoyja (Dreca) in Voldemorta (Mrlakensteina).
Slika

“A reader lives a thousand lives before he dies, said Jojen. The man who never reads lives only one.”

George R. R. Martin: "A Dance With Dragons"

Uporabnikov avatar
Marinka
Sorcerer

PrispevekNapisal/-a Marinka » 10 jan 2016, 17:08

Arya, meni se tudi zdi, da je Eddie Redmayne čisto supr za to vlogo! Že trailer mi je tak kul. Pav komaj čakam :)
"It is the unknown we fear when we look upon death and darkness, nothing more."

Uporabnikov avatar
Ancika
Elf

PrispevekNapisal/-a Ancika » 14 jan 2016, 14:16

Danes je umrl Alan Rickman (professor Snape). :(

Uporabnikov avatar
Alayla
Human

PrispevekNapisal/-a Alayla » 14 jan 2016, 18:23

Res velik in talentiran igralec, ki pa bo definitivno ostal znan po vlogi Snapa, naj počiva v miru.

When I'm 80 years old and sitting in my rocking chair, I'll be reading Harry Potter. And my family will say to me, "After all this time?" And I will say, "Always."

Slika
We believed we'd catch the rainbow, ride the wind to the sun, sail away on ships of wonder...

Uporabnikov avatar
Doktor Živago
Human
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Doktor Živago » 14 jan 2016, 19:02

Žal je res. :( Vedno ga bom imela za Severusa Snapea, čeprav sedaj pobiram dol zbirko njegovih filmov (Sense and Sensibility, A Little Chaos, Sweeney Todd, Perfume, Robin Hood) ...

Tale zgornji citat ni od Rickmana, čeprav ga videvam res povsod. Mislim, da je to napisal en oboževalec Harryja Potterja.
Slika

“A reader lives a thousand lives before he dies, said Jojen. The man who never reads lives only one.”

George R. R. Martin: "A Dance With Dragons"

Uporabnikov avatar
Alayla
Human

PrispevekNapisal/-a Alayla » 14 jan 2016, 22:50

Ja, sem tudi jaz kasneje zasledila, zato nisem dodala podpisa
We believed we'd catch the rainbow, ride the wind to the sun, sail away on ships of wonder...

Uporabnikov avatar
Marinka
Sorcerer

PrispevekNapisal/-a Marinka » 15 jan 2016, 11:10

Slika

Res, škoda...
sem se včeraj počutila, kot da mi je umrl delček otroštva. :|
"It is the unknown we fear when we look upon death and darkness, nothing more."

Uporabnikov avatar
Alayla
Human

PrispevekNapisal/-a Alayla » 15 jan 2016, 11:37

Uporabnikov avatar
Morrigan
Opravljen bralni izziv 2018
Opravljen bralni izziv 2018

PrispevekNapisal/-a Morrigan » 01 feb 2016, 15:02

J. K. Rowling je objavila nekaj informacij o ostalih šolah magije poleg Hogwards:
Uagadou, Castelobruxo in Mahoutokoro.
"Sticks and stones may build your homes, but words will lift your spirits."
Abigail Roux & Madeleine Urban

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska:: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost