Mara Dyer

Forum o knjigah in serijah, ki spadajo pod kategorijo Fantazija.
Uporabnikov avatar
Morrigan
Opravljen bralni izziv 2018

Re: Mara Dyer

PrispevekNapisal/-a Morrigan » 08 nov 2014, 18:21

Sem prebrala do konca. Včeraj sem prebrala ponovno drugi del, prvega pa žal nisem mela na kindlu. Na momente je bila tretja knjiga res kot grozljivka! Mara je scary, ne bi je želela srečat v temni ulici. Ali pa sredi belega dne. Imam mešane občutke - definitivno me je povleklo v knjigo, sem brala skoraj brez premora. In je bilo veliko woow momentov, ampak se ne morem odločit ali je bilo to zato, ker je bila tako zanimiva ali ker je bila tako grozljiva. Sam konec me je malo razočaral normally I'm all for happy ending, ampak če skoz piše o tem kako bo škodila Noahu in kak bo zarad nje umrl, bi se mi vseeno zdelo logično da vsaj majhen del tega vidimo, tudi če bi še vedno ostal živ. In kaj je z Davidom? In kaj je s profesorjem? pa še veliko drugih vprašanj imam. Bi bilo fino imeti še en del, magari postavljen v prihodnost, da bi doživeli vse napovedi, ki smo jih slišali.
"Sticks and stones may build your homes, but words will lift your spirits."
Abigail Roux & Madeleine Urban

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 08 nov 2014, 18:42

Kak me mika ta spoiler prebrat...ampak ne bom :P
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
Morrigan

PrispevekNapisal/-a Morrigan » 08 nov 2014, 19:08

Hitro brat, da čimprej končaš! :P
"Sticks and stones may build your homes, but words will lift your spirits."
Abigail Roux & Madeleine Urban

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 08 nov 2014, 20:22

Danes zvečer nadaljujem :D Upam, da mi uspe dokončati.

Mi je pa všeč, da je ta del malo bolj dinamičen pa da sta še Stella pa Jamie malo bolj vključena v zgodbo. Za Daniela sem pa sumla, da se bo odzval, kot se je.
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 08 nov 2014, 23:57

Prebrala :D

Jutri kaj vec napisem, ker sem z mobitelom gor, ampak jaz sem ta konec malo drugace razumela. Da ni vazno kdaj, vazno je, da cas, ki ga imas na voljo, prezivis z ljudmi, ki jih imas rad. Na koncu tako vsi umremo.

Pa zgleda, da je knjiga v napacni kategoriji :D

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 09 nov 2014, 09:40

Evo še malo daljše mnenje. Meni je bil konec ful všeč. Vmes sem že enkrat mislila, da bo Romeo & Julija scenarij...seriously? in ko se je izkazalo, da ni bil, sem si kar oddahnila. Ampak mi je všeč tak nenavaden konec - ni ravno klasični HEA, ampak v resnici - kdo pa res ima klasični HEA? Tudi če sta "srečno živela do konca svojih dni", ne veš kaj ju čaka... kdaj je ta "konec svojih dni"...

Ful mi je všeč, kako je pisateljica povezala zadnjo knjigo s prvo pa najbolj imam rada take knjige, ko ti nekaj namigujejo na "Kaj pa če je vse res?" :thumbup: :thumbup:

Pa všeč sta mi bili pismi Marine babice in Noahove mame in sem vesela, da sta se odločila sledit njima in ne profesorju.

Slika

Za profesorja dedka pa sploh nimam ravno nekih vprašanja - sem si svoje mnenje ustvarila - on je nek tihi opazovalec, pomaga, ko hoče/želi/mora, sicer pa je njegova edina vloga bila, da nastane Noah.

Edina napaka, ki jo je pisateljica naredila, je to, da je tako dolgo čakala na izzid zadnje knjige... na pol leta bi bilo boljše - da si ves čas pri stvari (tako kot pri Bloodlines recimo).

To je to :D

Uporabnikov avatar
Karou
Fairy

PrispevekNapisal/-a Karou » 10 nov 2014, 14:59

Uhhhh...kok me mika, da bi tele spoilerje prebrala...samo sebe prepričujem, da jih ne bom :lol:
Zdele re-redam drugo knjigo....
“We don’t need a list of rights and wrongs, tables of dos and don’ts: we need books, time, and silence. Thou shalt not is soon forgotten, but Once upon a time lasts forever.” ― Philip Pullman
The love that moves the sun and all the other stars.

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 10 nov 2014, 15:00

Ne jih :D Kar lepo sama beri :D

Uporabnikov avatar
ewo
Kraj: Internets

PrispevekNapisal/-a ewo » 10 nov 2014, 15:13

Uhhhh...kok me mika, da bi tele spoilerje prebrala...samo sebe prepričujem, da jih ne bom :lol:
Zdele re-redam drugo knjigo....
Slika
Experience is not what happens to you; it's what you do with what happens to you.

Uporabnikov avatar
Marinka
Sorcerer

PrispevekNapisal/-a Marinka » 10 nov 2014, 20:58

Sem po navdušenju v Bralnici tudi jaz vzela to serijo v roke! :) Me je ful hitro pritegnila, ma tak fajni način pisanja avtorica :)
"It is the unknown we fear when we look upon death and darkness, nothing more."

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska:: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost