Uroš Topič: Emma Storm, Bratovščina Culis

Forum o knjigah in serijah, ki spadajo pod kategorijo Fantazija.
Uporabnikov avatar
BojanE
Human
Kontakt:

Uroš Topič: Emma Storm, Bratovščina Culis

PrispevekNapisal/-a BojanE » 07 apr 2014, 07:05

Verjetno tudi vam ni ušla knjiga mladega domačega avtorja Uroša Topiča z naslovom Emma Storm, Bratovščina Culis. Knjigo sem prebral in sem jo postavil v kontekst ostalih domačih del. Fant je naredil pogumno potezo, saj je pisal v prvi osebi ednine naslovne JUNAKINJE Emme Storm. Zgodba je čisto simpatična pripoved o gimnazijski Emmi, ko se z mamo preseli iz Ljubljane v Novo Mesto. Tam naleti na skrivnostni svet vilinov, ki naj bi bili odgovorni za steklene jagode, situle in fibule. Všeč mi je bilo vpletanje halštatske dediščine tamkajšnjih krajev v pripoved in končno sem doživel knjigo domačega avtorja fantazije, ki se je izognil anglosaksonskemu okolju. Tudi Vitezi in Čarovniki se dogajajo v Sloveniji in del pripovedi se dogaja v istem časovnem okviru, kot omenjeni Vitezi in Čarovniki (Emma Storm: 20160, Vitezi in Čarovniki: 2045, 2065, 2068). Vse se dogaja v Uroševem domačem Novem Mestu in tamkajšnjemu podzemlju. Imena ljudi so slovenska (razen Emme, ker je pač hči izseljencev). Torej ne pričakujte Johne in Jacke. V zgodbi je veliko čustvenih iger in stil pisanja je čisto dekliški. Zgodba teče precej počasi, a suvereno. Avtor zna podajati pripoved. Sicer obstaja nekaj pripovednih nastavkov, ki ostanejo v zraku, na začetku je preveč furanja safra in konec je precej epizodne narave. Knjiga je profesionalni izdelek profesionalne založbe (Pasadena) in cenovno je glede na tržne razmere ugodno (400+ trda vezava 28 €). Oblikovanje je spodobno. Pogrešam pa kaj več od FB strani. Snov knjige in predvsem ozadje daje veliko možnosti maziljenja bralne publike, a je neizkoriščeno. Vsekakor bi knjigo kupil za darilo, če bi želel s knjigo domačega avtorja obdarovati dekle med 16 in 20 let starosti. Dekleta, priporočam vam branje.
In naj dodam - knjiga ne sodi na otroški oddelek, saj ni otroško čtivo in se ne ukvarja z otroškimi dilemami. Mimogrede, Uroš že piše nadaljevanje, kar je glede na pripovedne nastavke tudi pričakovati.
NAUK: delaj dobro!

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Ni registriranih uporabnikov in 2 gostov