Video dražilniki

Forum o knjigah in serijah, ki spadajo pod kategorijo Fantazija.
Uporabnikov avatar
BojanE
Human
Kontakt:

Video dražilniki

PrispevekNapisal/-a BojanE » 14 okt 2014, 13:23

Na najrazvitejših trgih so se pojavili video dražilniki. Pri nas sicer vedno zaostajamo, a ne pri tem.
Malce daljši dražilnik za celoten projekt Vitezi in Čarovniki je na YouTube.
Tudi nov roman v svetu Vitezi in Čarovniki z naslovom Propad cesarstva ima svoj video dražilnik.
:105:
NAUK: delaj dobro!

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Video dražilniki

PrispevekNapisal/-a Ever » 14 okt 2014, 22:35

Prisežem, da mi v prvo ni bilo jasno kaj so dražilniki hehe :)

Drugače pa ja - mislim, da so teaserji zelo dobra praksa za pridobivanje novih bralcev. Meni eden najljubših:

Ampak za taki teaser rabiš že malo večji budget :D

Podobna tema je že tukaj: http://www.bralnica.com/forum/viewtopic.php?f=27&t=100 Smo izbrale besedo napovednik, ampak dražilnik zna tudi pritisniti na pravi živec, da človeka privabi v stilu, kaj za vraga pa je to :D
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
BojanE
Human
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a BojanE » 15 okt 2014, 07:15

Hvala za komentar in namig. Bom nalepil v ustrezen topic.
Sam uporabim besedo dražilnik. Napovednik je tudi odlična oznaka.
Za začetek bodo takšne "statične" zadeve kar dobra popestritev. Žal si glede na stanje na slovenskem knjižnem kvazitrgu ne morem privoščiti večjega vložka, ker se mi ne bo povrnil. Ljudje E-knjig skoraj ne kupujejo, na srečo so knjižnice, kjer imam lepo izposojo. Spletne strani in takšne video napovednike sem pripravil zaradi prepoznavnosti in upanja, da se bodo razmere začele spreminjati. Pri nas žal avtorji sami skoraj nič ne naredijo za lastno promocijo. Koliko slovenskih avtorjev ima svoje spletne strani? Koliko literarnih projektov ima svojo stran? Koliko jih objavlja razne dražilnike in objavlja po forumih? Je že kdo v SLo objavil kaj podobnega kot je dražilnik na YouTube in Facebooku?

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 15 okt 2014, 08:57

^Se popolnoma strinjam.

Lahko si avtorji karkoli želijo pa jim neke agencije, ki so sposobne naredit fajno stvar, ne bodo pomagale pod ceno... Mogoče bi se mogli na tem mestu bolj študentje (medijskih komunikacij in oblikovanja) vkjučiti in skozi učenje pomagati... ampak, kot že rečeno... €€€ so največji problem.

Sploh si ne predstavljam kakšne so kaj cene oblikovanja platnic, na primer... sploh fantazijskih knjig, ki rabijo malo večjo pozornost. Video pa je tak od vsega naštetega pomoje najdražji. FB in spletno stran še lahko najceneje dobiš (če si ne želiš ravno custom narejene). Ampak, brez da bi koga poznal, ki bi ti lahko predlagal koga "poceni", nimaš ravno veliko izbire.

Slovenskega teaserja na YT še nisem videla. Je pa res, da zadnje leto več ne spremljam tako veliko.
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
Kris
Dhampir
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Kris » 26 okt 2014, 11:43

Mogoče bi se mogli na tem mestu bolj študentje (medijskih komunikacij in oblikovanja) vkjučiti in skozi učenje pomagati...
“Every athlete learns by theft and mimicry.” ali kakor mi "umetniki" radi rečemo - iščem inspiracijo :122:
Sama sem za moje vaje nemalokrat uporabila kakšno zgodbo iz knjige, košček tu košček tam - zavedno ali nezavedno. Iskanje dobrih zgodb ter ohranjanje domišljije je tudi eden od razlogov zakaj berem knjige :guns:

Je pa res, da pro-bono only gets you so far...in ja €€€ so big problem, drugi pa je podcenjevanje energije in dela, ki se vloži v tak video oz nek izdelek. Žal je za slovenijo umetniško ustvarjanje še vedno samo "hobi"... :118:
"Books may well be the only true magic."

Uporabnikov avatar
BojanE
Human
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a BojanE » 26 okt 2014, 16:38

Naslovnica po naročilu je minimalno 350 €. Pri nas je problem, da nimamo trga v pravem pomenu besede. Še tako dobro oblikovana knjiga ne bo pristala na policah, temveč bo obležala v skladišču ali v najboljšem primeru kje pod pultom. Če nisi del pripadnik klana "vrhunskih" pisateljev, nimaš vez na pravih mestih in ti JAK sporoči, da ti manjka 2 točki zaradi "pomanjkanja strokovnih referenc", stroški nekajkrat presežejo izkupiček.
Torej so moraš znajti. Odpadejo torej agencije ipd. ker se investicija v Sloveniji NIKOLI ne povrne. Ostane ni substitut. In tu je polje iznajdljivosti in tudi nasprotovanja trendom.

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska:: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost