M/M in F/F

Forum o knjigah in serijah, ki spadajo pod kategorijo romantika in knjige za odrasle.
Uporabnikov avatar
skyline
Werewolf

Re: M/M in F/F

PrispevekNapisal/-a skyline » 06 sep 2011, 13:20

Že dolg nismo komentiral tukaj, a ne... no pa poglejmo kaj smo prebrali... :10giggle:

serija Bareback :thumbup: :thumbup: <3

Slika Slika

FUUUUUUUUUUUUL fajni, dodelana zgodba, dodelani karakterji, hot moments are HOT, res ene boljših erotično romantičnih knjig :thumbup:

Slika

Ne neki wow, ampak če hočeš mal časa zabit v m/m literauri se jo da prežvečit pa še hitr si fertig, kr je bol kratka, ni pa knjiga, ki bi jo zlo priporočala, so druge stokrat boljše.

Slika

In to je ena tistih, ki bi jo ZLO priporočala!!! :thumbup: Oba karakterja nosita velik krute "prtljage" iz preteklosti, traume in skrivnosti, njuna ljubezen ju skorajda uniči, ker želita kar je dobro za drugega, sploh Brandon, ki se čuti odgovornega za vse, kar se Nicholasu zgodi. Oba karakterja sta ful dodelana, čist ju spoznamo, zgodba mi je všeč sploh zato, ker počasi odkriva preteklost in jo vključuje v sedanjost (napisana je v poglavjih PAST in PRESENT). Karakterja sta v showbiznisu, ful uspešna glasbenika, sploh Nicholas, ampak to ni point zgodbe, point sta njuna življenja, ki sta tk prepletena, da kariera nima neke veze. Pa karakterno sta glavni osebi tud ful drugačni in ravn to jte še bolj pritegne. Morm rečt da se mi je kr kaka solzica utrnala, ko sm brala to knjigo. Loved it!!! <3 <3 <3

Slika

Ful lepa romantična zgodba :thumbup:

serija Faith, Love, & Devotion

Slika Slika Slika

Do zdaj prebrala sam prvo knjigo in mi je bla ful všeč. Spravla sem se jo brat, ker majo vse tri knjige na GR oceno okol 4,2 in totalno pozitivne komentarje. Hmmm... Prva knjiga je dobra, sam nebi pa rekla, da je moja najljubša. Mi je bla pa zlo zanimiva, ker sta karakterja že mal starejša in se zlo pozno srečata s privlačnostjo do istega spola, ki ju totalno vrže iz tira. Evan je bil poročen 17 let in ima 4 otroke, ženo je izgubil v prometni nesreči in se naenkrat znajde sam v vzgoji otrok, gospodinjstvu, službi ki mu vzame veliko časa itd. Matt je vedno bil šarmer, playboy, ki ne razume zakaj ga Evan privlači, če so ga vedno privlačile le ženske. Med njima se najprej splete tesno prijateljstvo, ki Evanu pomaga iz depresije in Mattu polepša samotne večere. Iz prijateljstva se potem razvije nekaj več, ki obrne obema življenje na glavo, ker imata vsak svoje obveznosti v lajfu. V glaaaavnem... :thumbup: :thumbup:
When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.
Two things are infinite:the universe and human stupidity;and I'm not sure about the universe.
If a little is great, and a lot is better, then way too much is just about right!

Uporabnikov avatar
skyline
Werewolf

PrispevekNapisal/-a skyline » 13 sep 2011, 00:10

LOVE & LOYALTY - preveč predvidljiva. Prva mi je bla ful bol všeč. Js sm dala ful nižjo oceno kot je na GR. Velik je boljših knjig kot ta.
Two things are infinite:the universe and human stupidity;and I'm not sure about the universe.
If a little is great, and a lot is better, then way too much is just about right!

Uporabnikov avatar
skyline
Werewolf

PrispevekNapisal/-a skyline » 12 okt 2011, 12:58

Slika

Taka na easy romantična zgodba z nekaj erotike, zgodba ni nek presežek ravno, predvidljiva že od prvega poglavja naprej, včasih fejst smešna, lušno branje brez napenjanja možgan.

Slika :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Ena izmed boljših romantičnih knjig, kjer te dobesedno pobere zraven od smeha! Karakterji so totalno ZAKON, ne sam glavni osebi ampak tudi vse stranske osebe. Ni tolk poudarek na erotiki, ker celo knjigo čakaš na tisti "glavni dogodek", ampak je tolk smešnega dogajanja vmes, da ne pogrešaš neke hude akcije, ker si skoz v napetostni, kdaj bo flirtanje preršlo v kaj več (ful hot flirtanje!!!!). Js sm mela vse karakterje prav narisane v glavi, in ko so prišle kake zmedene situacije, me je res pobralo tu zraven ekrana od smeha, da sm se na glas režala! Kr predstavljala sem si te pobe, kak so tam na počitnicah in kake bedarije delajo. Najboljša frenda od glavnega karakterja Ollie in Spencer sta taki pojavi, da ju iščeš, sploh Ollie. Res ena izmed najboljših m/m knjig!

Uporabnikov avatar
skyline
Werewolf

PrispevekNapisal/-a skyline » 18 okt 2011, 23:26

Slika

:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: Hot, funny! Mal tud vmes menge a trois (mfm).

Slika Slika

Serija Reed: všečno! Bolj romantika kot erotika, čeprav erotični momenti niso švoh opisani, da ne bo pomote :drools:

Trenutno pa na mojem screenu:
Slika
Ful dobre ocene na GR. Heartbreaking baje... Bomo vidli.

Uporabnikov avatar
Morrigan
Opravljen bralni izziv 2018

PrispevekNapisal/-a Morrigan » 25 okt 2011, 11:11

skyiline, bi imaš mogoče knjigo dance with me od heidi cullinan? sem brala opis in mi je bila všeč, ampak je nikjer ne najdem.
"Sticks and stones may build your homes, but words will lift your spirits."
Abigail Roux & Madeleine Urban

Uporabnikov avatar
skyline
Werewolf

PrispevekNapisal/-a skyline » 25 okt 2011, 15:59

Kako vprašanje pa je to... če jo mam... ČE jo mam... ČE jo mam... :lol:

JA ITAK DA JO MAM, NE 8-) kire m/m knjige pa js nimam :huhuhu: :huhuhu: :huhuhu:

Sm jo že prebrala, hot, sweet, nice, romantic... :drools:

LINK (pdf): http://www9.zippyshare.com/v/3824610/file.html

Uporabnikov avatar
Morrigan

PrispevekNapisal/-a Morrigan » 25 okt 2011, 19:47

hvala! jo bom prebrala :D

sem danes malo gledala po tej temi knjige in sem vidla, da sem spregledala tvoje vprašanje, katere mm knjig sem prebrala (zdaj niso več štiri ampak že več! :D ):
- american love songs (v to knjigo sem se čist zatrapala! je ena mojih najljubših knjig na splošno. zabavna, jake in parker sta ... <3 , način pisanja z opombami je super!)

- desert sons (obe knjigi, sta mi bili kar všeč, ampak ne pa tak zeelooo fejst :) )

- tigers and devils (tudi mi je bila super, sploh to, da je na začetku bolj na easy, potem pa bolj resna, in še posebej fuzbaler je super hot, francie in roger pa zelo zabavna!)

- our december (ta mi ni bila preveč všeč, ker je bila prekratka in se ni nič kej veliko dogajal)

- piper`s point (zakon knjiga! tako kot si napisala - ful zabavna, romantična, všeč mi je tudi kako se cassidy spominja sadie, re super knjiga!)

tako da nisi edina, ki bere te knjige :D

Uporabnikov avatar
skyline
Werewolf

PrispevekNapisal/-a skyline » 26 okt 2011, 01:22

No, me veseli da nism edina :thumbup:

Če odkriješ kako noro dobro, jo kr prilimaj sem, da jo še js vzamem v roke, če je še nism :)
our december (ta mi ni bila preveč všeč, ker je bila prekratka in se ni nič kej veliko dogajal)
:shock: :shock: :shock: :shock: Tole me je šokiral, kr je men ena boljših serij in komi čakam 4. knjigo, ko izzide začetk novembra. Res je pa to, kar si napisala, da je prva knjiga prekratka, ampak "dogajanje" se stopnjuje, sploh v tretjem delu. Tretji del je fucking hot! :lol: Ampak ja, če te prva ni notr potegnala, pol čist štekam, da nis naprej brala. Js sm tud tk, če me prva knjiga ne "trofi" pol ne berem naprej, pa če ma 30 nadaljevanj.

American Love Songs... Ja ta je še vedno med boljšimi pr men, čeprav sm jih že enih 100 prebrala, Jake pa Parker... Sploh blogi od Jake-a na netu... :huhuhu:

Če še nisi prebrala serije Heaven Sent ti jo priporočam, je tud o glasbenikih, pa eni deli so tok smešni in itak... hot momentra ARE HOT... Drgač pa tud od Mark A. Roeder knjige... full dobre...

Js sm pa tole nazadnje prebrala:

Slika

Fuuuuuuuuuull hot... ampak pozor, knjiga je m/m/m!!! :thumbup: Ne ravn moj stil, ampak napisana svetovno in tud zgodba je ful lepa... "mi trije smo najboljši par" pa to... :D

Slika

Fucking beautiful! <3 To bom zihr še brala naslednje dele.

Uporabnikov avatar
Morrigan

PrispevekNapisal/-a Morrigan » 26 okt 2011, 22:34

sem prebrala dance with me. mi je bila všeč, ampak tista "orgija" na koncu v hot tube mi je bila pa malo preveč! :thumbdown: :mrgreen: drugač pa fajna, všeč mi je, da ed ni nek stereotipni gej, ampak fuzbaler.

me pa čudi, kako so v teh knjigah vsi ok s tem, da so geji (mislim na druge ljudi, npr prijatelje). se mi zdi, da sta dve skupini knjig - ene, v katerih imajo s tem ful probleme in druge, ki nimajo nobenih. ni pa neke zlate sredine. (to je sicer moja opazka na podlagi 7 (! :D ) knjig, tako da ni nujno prava.

our december mi res ni bila všeč. sej mogoče so nadaljevanja res boljša, ampak tu me je motlo kak na hitro se je vse zgodil. ni bilo nobene globine.

naslednjo berem heaven sent.

Uporabnikov avatar
skyline
Werewolf

PrispevekNapisal/-a skyline » 28 okt 2011, 13:03

me pa čudi, kako so v teh knjigah vsi ok s tem, da so geji (mislim na druge ljudi, npr prijatelje). se mi zdi, da sta dve skupini knjig - ene, v katerih imajo s tem ful probleme in druge, ki nimajo nobenih. ni pa neke zlate sredine. (to je sicer moja opazka na podlagi 7 (! :D ) knjig, tako da ni nujno prava.
Js sm to tud opazla, pa sm jih prebrala več kot 7 :mrgreen:
Se mi zdi, da lahk razdeliš 95% gejevskih knjig med te kategorije:
1) TEEN knjige so večinoma take, da se osebnostno iščejo, skrivajo, se čutijo drugačne in se sprašujejo kaj je z njimi narobe in seveda so pol tuki še homofobi, ki jih jim neki naredijo (vsaj 1x v knjigi). Skor vsaka knjiga se pol zaključi z happy ending, kjer ta dva karakterja živita srečno do konca svojih dni ( spomočjo najboljših prijateljev). To je vedn tak pri knjigah, kjer je dogajanje postavljeno v osemdeseta ali devetdeseta leta. Ko je zgodba novejša, so pa odstopanja od tega. Pa pr najstniških knjigah ki se dogajajo v šoli je pa VEEEEEDN tak, da en spada med piflarje (ki je bolj ženstven), pol se pa zapali za enga ki je v football al pa wrestling team (ki je vse prej kot ženstven).
2) Edn je virgin, drug je pa totaln izkušen. Pa tist ko je virgin, ni zihr da je gej, dokler ne sreča tega pravega "true love", ki je skor vedn prej Casanova, pol ko se pa zaljubi, pa postane totaln puppy.
3) Pri erotičnih gejevskih knjigah (ne romantičnih) je 99% tk, da se geji ne srečajo z nobenimi problemi, vsi jih sprejmejo, noben nima nobenih problemov doma in skor vsi frendi so geji. Verjetn je to POINT erotičnih knjig, da se osredotočijo na drugo vsebino :lol:

Sm pa opazla, da je tud večina knjig posvečena ali športnikom ali pa glasbenikom. Očitn je to zelo zaželjena tematika :D Naslednji trije popularni poklici so pa: zdravnik, policaj/kriminalist al pa kavboj na ranču :D Pa vidla sm tud, da je večina tak, da sta 2 varjanti: al ni skor nobene razlike v letih med njima (1-2 leti) al je pa ful razlika v letih (10 let rečmo).

Takih knjig sm prebrala že ful, tk da js zdej iščem tistih 5% vsebin, ki so drugačne. Kar pa seveda pomeni, da jih morm prebrat kr neki, da najdem take (kar se sploh ne pritožujem) :huhuhu:

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska:: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost