M/M in F/F

Forum o knjigah in serijah, ki spadajo pod kategorijo romantika in knjige za odrasle.
Uporabnikov avatar
skyline
Werewolf

Re: Knjige za odrasle

PrispevekNapisal/-a skyline » 21 jan 2011, 16:04

SOMEONE IS WATCHING: zgodba je uvrščena v isti čas, kot The Soccer Field Is Empty, le da jo pripoveduje Ethan in opisuje njegovo življenje. Ethan je prijatelj od Marka in Taya (iz prve knjige) in se druži z istimi vrstniki, tak da je dobro, če se najprej prebere knjiga The Soccer Field Is Empty, ker so določeni dogodki povezani. Čeprav je okolje enako, je zgodba drugačna, ker se Ethanovo življenje razlikuje od drugih.

A BETTER PLACE:
Ta zgodba se pa na koncu poveže s prvima dvema knjigama, ko se Brandan in Casper preselita/pobegneta v isto mesto, drugače pa zgodba govori predvsem o njima. Oba imata za sabo krute izkušnje, a ljubezen je edino, kar ju drži pri živlejnju.

Meni je ta serija svetovna, obožujem karakterje in napetost. Glede na to, da je večina dogodkov opisanih po resničnih dogodkih, me je vsakič znova stisnilo pri srcu. Od vseh treh mi je še vedno najbolj všeč zgodba o Marku in Tayu (The Soccer Field Is Empty), ker me je najbolj ganla oz. čustveno zlomla, saj sta dala največ sranja skozi. Ljubezen je v vseh knjigah opisana tako, da imaš feeling, da nekaj tako čudovitega skoraj ni mogoče in da je to res edina stvar, za katero se splača živet ali umret. S karakterji se takoj povežeš, ko bereš, in dihaš z njimi. QL mi je, ker ni zaljubljenost tista naivna, nesigurna, kot pri dekletih na začetku, ampak je močna, brez dvomov, to kill for. Nore so mi te knjige, res! <3

Edin kar mi je žal, je to, da ni vseh delov v e-obliki, vsaj jaz jih ne najdem :thumbdown: Amšak tudi če preberete te tri, se nekako zaključi celota, tk da ni nekaj veliko vprašanj odprtih.

Moja naslednja (tematika ostaja ista):
Slika
Nazadnje uredil/a skyline dne 08 avg 2012, 19:57, skupaj urejeno 2 krat.
When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.
Two things are infinite:the universe and human stupidity;and I'm not sure about the universe.
If a little is great, and a lot is better, then way too much is just about right!

Uporabnikov avatar
skyline
Werewolf

PrispevekNapisal/-a skyline » 22 jan 2011, 13:05

A SECRET EDGE: pa sm prišla do knjige, nad katero nisem bla tak navdušena :lol: Zgodba je prevč simpl napisana za moje pojme, sej je smešna, se nasmeješ zraven, ampak ni nekih presenečenj, glavna oseba je kar fejst zmedena, tud ljubezenska zgodba vmes ni globoka... Škoda, ker zasnova knjige je super, ampak za moje pojme bi jo blo treba velik bolj dodelat. Ne more se primerjati s prejšnjimi, ki sem jih prebrala. Všeč so mi pa bli citati od Gandhija:

“I know the path. It is straight and narrow. It is like the edge of a sword. I rejoice to walk on it. I weep when I slip.”

“In life it is impossible to eschew violence completely. The question arises, where is one to draw the line? The line cannot be the same for everyone.”

“I do believe that, where there is only a choice between cowardice and violence, I would advise violence.”

“Only a worm crawling at the bidding of a bully will be afraid or unwilling to use violence to defend family and loved ones if nonviolence doesn't succeed.”
Two things are infinite:the universe and human stupidity;and I'm not sure about the universe.
If a little is great, and a lot is better, then way too much is just about right!

Uporabnikov avatar
skyline
Werewolf

PrispevekNapisal/-a skyline » 23 jan 2011, 11:43

Slika

Prebrano. Zelo všečno. :thumbup: Včasih smešno. Spada pod erotiko. Gay erotiko, da ne bo pomote :mrgreen:

Drugu del: currently-reading

Slika

Uporabnikov avatar
skyline
Werewolf

PrispevekNapisal/-a skyline » 24 jan 2011, 12:02

ANGEL HEART: prekratko nadaljevanje :thumbdown: full več bi še lahka povedali, škoda, ker je 1. del res ql. Ni zdaj knjiga za dol padit, ampak je ql.

Tole je pa še zadnja, ki sm se jo odločla prebrat iz te tematike trenutno, predenj se popolmona vržem v knjige za faks:
Slika

Uporabnikov avatar
skyline
Werewolf

PrispevekNapisal/-a skyline » 25 jan 2011, 23:00

Ekola, da še pokomentiram tole zadnjo, predenj jutri živčnega fašem, ko se vržem v učenje...

COMMON SONS:
zgodba postavljena malo časa nazaj, kjer je bil totalni vpliv krščanstva na folk. Js se takih knjig večina izogibam, ampak glede na to, da je bil preacher´s son involved, me je malo bolj zamikalo, ker sem vedla, da bo zihr sranje med believers in not-believers. Tud stil pisanja je postavljen v čas, v katerem se zgodba odvija, kar je za moje pojme še bolj pripomoglo k temu, da sem se vživela v tisti čas. V zgodbi ni opisane seksualnosti, je pa omenjena, tak da ne spada pod erotične knjige. Na trenutke se mi je zdelo, da se je zgodba malo vlekla, ampak bolj zato, ker me je zanimalo vedno bolj, kaj se bo z glavnima junakoma naredilo (mal preveč sm bla neučakana :mrgreen: ). Poleg njiju poteka v zgodbi še veliko drugih stvari, ki se proti koncu zavijejo v celoto. Glavna junaka sta mi bla ful všeč, njuno obnašanje je bilo totalno realno in tud pogovori so bli realni, ni blo olepševanja in neke sladkosti, probleme sta analizirala in sprejela točno tako, kakršni so. Meni je bila knjiga všeč in bi še ful brala nadaljevanja, pa ne najdem niti enega dela več na netu :cry:

Uporabnikov avatar
skyline
Werewolf

PrispevekNapisal/-a skyline » 26 jan 2011, 14:49

Ok, sam tole še preberem, pol se pa RES začnem učit :lol: :angel:

Slika

Sm rekla, da preberem sam eno poglavje na dan, medtem ko se učim, ampak ko sm prebrala prvo poglavje, sem tak cepala od smeha, da sm mogla še drugo, pa tretje itd. Mislim... Ta bukva je pa napisana na tak humoren način, da me je strgalo skoraj tu ob ekranu. Vse kar se dogaja je opisano v smislu "shit happens" in ta Billy, ki pripoveduje zgodbo, sploh ne komplicira glede ničesar in pove stvari točno tak kot so, točno tak kot razmišlja kak najstnik, boli ga patak kak stvari izpadejo :lol: Ko je postavljen v bedne situacije naredi še trikrat večjega idiota iz sebe in vse scene in način kak opisuje dogajanje... mislim, js morm nehat brat, pa se režim 5 min ko si vse to predstavljam, pol pa lahk berem naprej... Ne sam da je komično, ampak včasih analizira najbolj brezvezne in bedne situacije, ki jih sploh nebi blo treba analizirat, pol pa pride do takih zaključkov, da mu še moja domišljija več ne sledi, ker nima nobene veze z logiko :lol: Sploh ko pripoveduje o starših al pa prijateljih, ki itak so bedni ne, in vse v šoli je bedno, in včasih niti ne ve kaj bi sam s sabo in pol se mu utrne kak spomin na kako najbolj brezvezno situacijo in jo tak opiše, da se lomim tu ob tipkovnici... :lol:

Uporabnikov avatar
taša
Sorcerer
Kraj: Preserje pri Radomljah
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a taša » 26 jan 2011, 15:24

Ti si pa res čisto padla v to tematiko :)
"Give a girl the right shoes, and she can conquer the world."

Uporabnikov avatar
skyline
Werewolf

PrispevekNapisal/-a skyline » 28 jan 2011, 12:59

THE BOYS ON THE ROCK: fajna knjiga, smešna, proti koncu malo manj smešna, ampak konec mi je bil ql, ker je bil zlo realn, po eni strani happy ending, po eni ne, odvisn kak gledaš. Meni je bil OK, ker si lahko sam ustvariš sliko, kaj bo naprej.

JUST FOR YOU:

Slika
Taka luškana erotična knjiga, Justin je tak totalno tipičn gej (oh ah oh), Kevin pa totalno netipičn gej :lol: Sweet zaključek, sicr pričakovan, tk da te neki ne trofi ravno, ampak tak skulirano branje, da ti ni treba nekaj razmišljat zraven. Sicr platnica knjige je ubijalsko grda, ampak men se zadnje čase dogaja, da najbolj grde knjige majo najboljšo vsebino, kar je ful škoda.

Danes se pa RES začnem učit, ker voda že v grlo teče FEEEEJST!!! :geek:

Uporabnikov avatar
demetra
Forest Spirit
Kraj: okolica ptuja

PrispevekNapisal/-a demetra » 01 feb 2011, 16:19

včeraj sem prebrala do konca American Love songs!! fak ej! hudo dobra knjiga! predvsem je hot! hot! hot! :drools: :drools: :drools: :drools: :drools: :drools: :drools: :drools: :drools: :drools:
i like it a lot!!!!! bom še kero z m/m vsebino!!!

Uporabnikov avatar
skyline
Werewolf

PrispevekNapisal/-a skyline » 03 feb 2011, 14:36

:thumbup:

Me veseli da sm še koga navdušla, hehe :lol: Men so te knjige res svetovne, sam nekatere so za določene okuse hmmmm "preveč detaljno" napisane... sam men je to čist ql, tk da raje tu v tej temi opišem, če je res ono ornk erotična al pa kaj, ker to verjetno komu nebi blo všeč...

Vsem pa ZLO HUDO priporočam, da preberete THE SOCCER FIELD IS EMPTY, ki je taka love story, da sm umrla skor zravn, na konc pa cmerla ko dež. Pa dobite tud vpogled v realn gejevski svet pred časom in mogoče bote spremenili mnenje o njih, če mate fejst negativnega. Upam vsaj da ga bote, everyone has a right to love!!! <3

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Ni registriranih uporabnikov in 2 gostov