Fifty Shades (Petdeset odtenkov)

Forum o knjigah in serijah, ki spadajo pod kategorijo romantika in knjige za odrasle.
Uporabnikov avatar
taša
Sorcerer
Kraj: Preserje pri Radomljah
Kontakt:

Re: Fifty Shades (Petdeset odtenkov)

PrispevekNapisal/-a taša » 11 feb 2015, 15:14

Jst mojmu sploh izbire nism dala :) to je tko k pr otrocih..ne dajes odprtih vprašanj....
"Give a girl the right shoes, and she can conquer the world."

Uporabnikov avatar
mejmi
Siren

PrispevekNapisal/-a mejmi » 11 feb 2015, 22:57

jaz pa grem zdaj ob polnoči na premiero al predpremiero al karkoli s kolegicami.. dammit, kak sovrazim polno kinodvorano pa 150 kričečih zensk :D
“ She read books as one would breathe air, to fill up and live.”

Uporabnikov avatar
skyline
Werewolf

PrispevekNapisal/-a skyline » 12 feb 2015, 00:16

torej, vse ve ki ste dans ble na premieri... POROČAJTE!!!!!!
Kak je film? Razočarane? Presenečene? Se splača it gledat al je čist mimo tega, kar pričakujemo?????
When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.
Two things are infinite:the universe and human stupidity;and I'm not sure about the universe.
If a little is great, and a lot is better, then way too much is just about right!

Uporabnikov avatar
mejmi
Siren

PrispevekNapisal/-a mejmi » 12 feb 2015, 03:02

Jaz sem bla celo pozitivno presenečena. (res pa je da se knjig več ne spomnim najbolj, pa tudi drugače so mi bile bolj taktak in nisem imela nekih velikih pričakovanj). Najbolj pa me je presenetila Dakota. Meni ona sploh ni bla všeč na začetku ko so jo izbrali ampak ima igro sto proti ena proti Jamie-ju in ga je za moje pojme čisto zasenčila... On je čist preveč sweet za to vlogo. Mislim niti malo nisem dobila občutka da bi bil dom.. Nevem, tak ful miren je bil.. Sem kar malo razočarana nad njim, kar si nebi nikoli mislila da je mozno :D (He's still hot though )
Isto sem bla presenečena nad sexom/goloto, sem pričakovala veliko manj.. blo pa je prb. 50/50 ampak pa zaradi tega nekak nisem čutila te "zaljubljenosti" med njima.. I don't know. Edino kar mi je blo čudno je to, da se je ona za vsak k**** smejala.. Mislim on ji kao povej nekaj ful badass ona pa se začne hihitat..

Soundtrack pa je svetoven,

Edit: sem šla danes na hitro skozi knjigo, ker se res več nič nisem spomnila in dejansko manjka veliiiiiiiiiko zgodbe in zaradi tega verjetno nisem čutila take povezanosti med njima :D
“ She read books as one would breathe air, to fill up and live.”

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 12 feb 2015, 17:10

Knjigo »50 odtenkov sive« bi zlahka preimenovali v »50 odtenkov zlorabe«, saj vsebuje vse elemente intimnopartnerskega nasilja: nadvlado moškega, nenehno kontrolo, izolacijo žrtve, zalezovanje, poniževanje, ljubosumje, grožnje, izbruhe jeze, psihično, fizično in seksualno zlorabo. Narejenih je bilo precej psiholoških študij besedila v knjigi in ugotovili so, da je skoraj v vsaki interakciji med glavnima likoma prisotna čustvena zloraba.

Film je prikazan kot zgodba med negotovo, naivno mlado študentko, ki postane tarča močnega, zastrašujočega, uspešnega poslovneža. S pomočjo zlorabe moči, ugleda in bogastva jo zmanipulira, da pristane na položaj seksualnega objekta, nad katerim se on sadistično izživlja. Sporočilo knjige/filma je: »nasilno vedenje nad ženskami je sprejemljivo, celo seksualno vznemirljivo« in: »ženska lahko 'pomaga' svojemu nasilnemu, nadzorujočemu partnerju, če je do njega podredljiva in ljubeča.« Ampak zloraba ni seksualno privlačna niti romantična, še manj pa sprejemljiva. V tem filmu ne gre za zabavo ali vročo ljubezensko zgodbo, kot zavaja Hollywood. Tu gre za poveličevanje nasilja in zlorabe žensk. Družba, še zlasti ženske plačajo visoko ceno, kadar mediji prikazujejo nasilje nad ženskami in njihovo podrejanje kot normalen del odnosa moškega do ženske. Ko se nasilje predstavlja kot seksualno privlačno, je posledica še več nasilja nad ženskami.

V resničnem življenju se žrtve nasilja znajdejo razvrednotene in nemočne na cesti, v varnih hišah, leta in leta bežijo pred bivšimi partnerji ali pa jih le-ti celo ubijejo.

Namesto nakupa knjige ali ogleda filma vas vabimo k donaciji za žrtve nasilja kateri od nevladnih organizacij, ki nudimo pomoč ženskam z izkušnjo nasilja.
Vir: https://www.facebook.com/drustvo.sostel ... =1&theater

Zdaj se že kar nekaj komentarjev na to temo pojavilo... kako pa fenice to vidite? :D

Kaj si morem, če rada analiziram različna mnenja :019: :019: skyline bo ziher največ natipkala :P
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
Mariposa
Forest Spirit

PrispevekNapisal/-a Mariposa » 12 feb 2015, 18:09

Js nisem ravno največja fanica trilogije, sem sicer prebrala knjige, ki so mi bile okej, niso me pa pretirano navdušile, ampak te vztrajnosti, da gre tukej za nasilje nad ženskami pa tud ne razumem. Christian Ane v nobenem trenutku v nič ne prisili in punca točno ve, v kaj se spušča. Mislim, sej še pogodbo o tem, kaj bosta in česa ne bosta počela podpiše, mu jasno pove do česa ji ni in on to tud upošteva in je v nič ne sili. Gre pač za kinky sex ja, kjer je logično prisotna tud fizična bolečina, ampak v to oba privolita in se v ta odnos zavestno spustita. Christian je v nobenem momentu ne zavaja in ji pusti prosto odločitev.

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 12 feb 2015, 18:35

Pa še ena na to temo: http://happyplace.someecards.com/50-sha ... -sometime/
Back when I was in school, and someone handed me a word search puzzle, it meant one thing: the teacher was hungover. Not so for five eighth graders at Montessen Middle School in Pennsylvania, who got a word search based on the bestselling book 50 Shades of Grey, by E.L. James. For anybody who doesn't keep up with the erotica scene, 50 Shades of Grey is all about BDSM, and this puzzle did not hold back:
Slika
The parents are in an uproar, but the school has declined to comment until they've conducted a more thorough investigation. A thorough, raw, passionate investigation of every possible angle, no matter how uncomfortable. Only then will they be satisfied.
:huhuhu:
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
taša
Sorcerer
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a taša » 12 feb 2015, 20:42

Men se zdi to vse ful pretiran...tko kot prvi komentarji, da so knjigo brale neizobražene in spolno nepotešene gospodinje...ker jst nisem ne eno in drugo pa sm knjigo vseen brala...in če je to kar onadva počneta v knjigi/filmu zloraba in fizično nasilje potem je očitno velika večina populacije zlorabljena in fizično trpinčena...sploh ker to kar je opisan sploh ni taprav BDSM :)

Uporabnikov avatar
Chloe
Dhampir

PrispevekNapisal/-a Chloe » 12 feb 2015, 20:56

Jaz sem šla včeraj na tisto predstavo ob polnoči in meni je film res dober. Jaz sem šla čisto brez pričakovanj (nazadnje ko sem šla gledat film po knjigi, je bla Vampirska akademija in sem se skoraj zjokala koliko je bil slab). Tako da tukaj res nisem nič pričakovala in moram reč da sem ful navdušena. Dakota je naredila film. Ženska zna igrat in meni je perfektna Ana. Ni pa mi bla všeč Christianova frizura in njegov naglas je tako čuden. Jamie je itak meni všeč, tako da sem tukaj subjektivna, je pa res da sem bolj navdušena nad Dakoto kot nad njim.
Sex scene so HOT!! Like wow hot! Dejansko so dali erotiko not in to na okusen način.

Kar se pa tiče takih komentarjev o "zlorabi" in podobnih zadevah, iskreno povedano meni so smešne. To je folk, ki ni nikoli slišal o BDSM zadevah (čeprav Fifty shades sploh ni BDSM knjiga,) dejansko obstaja folk na tem svetu ki živi tak lifestyle in oni definitivno niso nasilneži. Se mi pa tak folk, ki daje take komentarje smili, ker sigurno morajo met dolgočasen sex lajf.
I love books. I don`t like people.

Uporabnikov avatar
taša
Sorcerer
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a taša » 12 feb 2015, 21:06

Chloe, amen. :)

Vrni se na

Kdo je prisoten