Fifty Shades (Petdeset odtenkov)

Forum o knjigah in serijah, ki spadajo pod kategorijo romantika in knjige za odrasle.
Uporabnikov avatar
skyline
Werewolf

Re: Fifty Shades (Petdeset odtenkov)

PrispevekNapisal/-a skyline » 12 feb 2015, 22:43

Zdaj se že kar nekaj komentarjev na to temo pojavilo... kako pa fenice to vidite? :D

Kaj si morem, če rada analiziram različna mnenja :019: :019: skyline bo ziher največ natipkala :P
Slika :019: :019: :019:

torej, komentarji o "zlorabi"... vedno so bla in vedno bodo dva različna mnenja o eni stvari, eni bojo za, eni pa proti... always... črnske pravice - eni so za eni proti (še danes, žal)... enakopravnost homoseksualnosti - eni za eni proti (še danes, žal)... eni verjamejo v Boga eni ne, eni so proti splavu eni ne... enim je BDSM lifestyle, enim je zloraba...
Moje osebno mnenje je, da tisti, ki pišejo o zlorabi, niso dovolj izobraženi glede BDSM sveta, niso tega raziskali na dovolj globoki ravni in se trudili razumeti in pogledati izven svojih mentalnih okvirjev na stvar oz. je takoj zakričal "To je zloraba!" in iskal le argumente ki izključno samo potrjujejo njihove trditve, ne pa preučil in se IZOBRAZIL o tej tematiki...

Citiram: S pomočjo zlorabe moči, ugleda in bogastva jo zmanipulira, da pristane na položaj seksualnega objekta, nad katerim se on sadistično izživlja. Prvič: Avtor tega članka ne pozna pojma SADIZEM, Mr. Gray ni sadist. Hint, hint - preuči OSNOVNE POJME. Drugič: da smo ženske seksualni objekti (kar v današnjem svetu večinoma smo, žal), ni problem te knjige in filma, ampak celotne družbe. Tretjič: zelo zanimiv je začetek stavka... S pomočjo zlorabe moči, ugleda in bogastva jo zmanipulira, da pristane... dobrodošli v kapitalizmu, VSE se gleda čez moč in bogastvo, ne pravim da se strinjam s tem, ampak to je današnji svet... VSI ki majo moč in imajo svoje namene, jo bojo uporabli da namene dosežejo... to je v politiki, zdravstvu, gospodarstvu, da o medijih ne govorim in se dogaja vsak faking dan al v familijah al pa v službah...

Citiram: Sporočilo knjige/filma je: »nasilno vedenje nad ženskami je sprejemljivo, celo seksualno vznemirljivo« in: »ženska lahko 'pomaga' svojemu nasilnemu, nadzorujočemu partnerju, če je do njega podredljiva in ljubeča.« Tako gleda nekdo, ki mu je BDSM zloraba in potrjuje moje zgornje argumente. Halo? V tem filmu je pač tako, da je on dom ona pa sub, v real lajfu je pa tud kontra, pa tud so switch... In v tem filmu se sploh ne gre za to, da lahk kdo komu "pomaga"... ta film je obsesija dominantnega moškega, ki bo storu vse (ja, tud manipuliral z bogastvom in močjo - kdo pa matr nebi, če ga ma?), da dobi bejbo ki jo hoče, če pa ona NOČE, pa lahk vse konča sam z eno besedo... Pa ona na začetku ni podredljiva in ljubeča, ampak je zmedena in nič ji ni jasno, oddaja pa znake podredljivosti in ZATO se on še posebi vpikne v njo... zato pa je konstantna borba v nejni glavi, kje je meja nasilja in zlorabe, zato pa premišljuje tolk o tem... AMPAK se ODLOČI... če je blo to zloraba al pa nasilje za njo, ja pol je pač tupa ko kamen da ga s prve ni prijavila policiji al pa plačala enmu da ga najde pa mu jajce odreže... In NE, ne trdim da so si ženske, ki so zlorabljene za to same krive, kot bi mogoče kdo narobe zastopu... žrtev ni nikoli kriva! "Kriva" je le tega, da je tiho (ker jo je strah al pa sram) in pusti da se stvari ponavljajo...

Citiram: Ampak zloraba ni seksualno privlačna niti romantična, še manj pa sprejemljiva. V tem filmu ne gre za zabavo ali vročo ljubezensko zgodbo, kot zavaja Hollywood. Tu gre za poveličevanje nasilja in zlorabe žensk. Se strinjam s prvim stavkom POPOLNOMA, zloraba ni seksualno privlačna niti romantična, še manj pa sprejemljiva!!! Je kriminalno dejanje, ki ga je treba prijavit in spravt osebo za rešetke. Še boljše pa je (ker na sodstvo se zanašat, je iluzija), da pokličeš enga, ki ma cifro od drugega, ki pozna ta tretjega, ki ma soseda in od tega soseda sestrič lahk zrihta frenda od starejšega brata, da bojo to osebo, ki je zlorabila nekoga, najdli enkrat čez 350 let nek na faking podnu enega od triglavskih jezer, ko bojo tam lunapark zidali takrat... Ne, in tud to se strinjam, ta film ni zabava in vroča ljubezenska zgodba, ne ni, to je ohromljena in mila BDSM zgodba. Ampak definitivno pa NI poveličevanje nasilja in zlorabe žensk. Again... read about BDSM honey... To pa kar Hollywood zavaja, je pa tk vsem jasno, tu je dnar draga avtorica... it's called marketing sugar, read about that too... tako družbo ste VI nam ustvarli, drage bivše generacije, nismo si je mi zbrali, ampak vi ste jo razvili v to smer kakršna je dans, mi mormo sam žvet v njej, pa če nam paše al pa ne, tak je... Tak da ne me jebat s tem "joj kaka je današnja družba"... A sm jo js oblikovala tak, ko sm bla 5 let stara? Js morm žvet v njej, nism je pa jaz naredla take.

Citiram: Družba, še zlasti ženske plačajo visoko ceno, kadar mediji prikazujejo nasilje nad ženskami in njihovo podrejanje kot normalen del odnosa moškega do ženske. Ko se nasilje predstavlja kot seksualno privlačno, je posledica še več nasilja nad ženskami. To je čist vse res, se strinjam popolnoma, sam film ne prikazuje tega. Pa še to, če ženska danes v 21. stoletju "nasede" temu, kar mediji prikazujejo, ko je taka obilica informacij na voljo, s tem mislim nasilje nad ženskami in njihovo podrejanje kot normalen del odnosa moškega do ženske, sorry, pol je bla pa al vzgojena (brainwashed že iz plenic) tak al pa ji "Bog tak pravi", da ne glede na vse, mora moškega spoštovat in bit podrejena, ker kar Bog združi, ne moreš več razdružit. Riiiiight, my ass... In ta stavek "Ko se nasilje predstavlja kot seksualno privlačno, je posledica še več nasilja nad ženskami." lahk daš čist v vsako temo, npr. "Ko se oproščenost iz zapora kriminalcu predstavlja kot pravično, je posledica še več kriminala."

Js mislim, da vse te, ki pišejo o zlorabi, najbolj boli to, da je ženska populacija "sprejela Graya" kot oh-ah pozitivca, ker je na koncu happy end in se to najbolj reklamira. Logično, da se to najbolj reklamira, to se prodaja, erotika je "in". To so tud osebe, ki sex še vedno sprejemajo kot tabu (pa če priznajo ali ne), ki so konzervativne narave, ki jim je sex postala navada, ne več užitek in ki niso odprte glave. Za njih je dober sex misjonarc 20 min (ČE 20 min). Sorry, za mene to ni nič od nič. Za njih je vse, kar je nepoznano in novo, takoj vulgarno, umazano in to je treba zatret takoj, in že se dere "Jaaaaa, zlorabaaaa!" Ma dej, dej... ko film sploh ni konkretn BDSM film, niti knjige niso konkretne BDSM knjige, sam oplazijo to tematiko bolj kot ne... po drugi strani pa sm že itak takrat povedla, ko smo brali to, da mi je lik od Ane bil čist mimo in mi je šla na živce kot karakter v knjigi, ker je delovala glupa in tupa ko noč včasih, njo bi še js dvakrat čez rit :roll:

I'm done (for now) :mrgreen:
When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.
Two things are infinite:the universe and human stupidity;and I'm not sure about the universe.
If a little is great, and a lot is better, then way too much is just about right!

Uporabnikov avatar
skyline
Werewolf

PrispevekNapisal/-a skyline » 12 feb 2015, 23:09

Two things are infinite:the universe and human stupidity;and I'm not sure about the universe.
If a little is great, and a lot is better, then way too much is just about right!

Uporabnikov avatar
skyline
Werewolf

PrispevekNapisal/-a skyline » 12 feb 2015, 23:21

Fifty Shades Of Grey Review: Most Boring Bondage Sex Ever:
http://launch.newsinc.com/share.html?tr ... d=28540908

Uporabnikov avatar
prada2015
Opravljen bralni izziv 2017
Opravljen bralni izziv 2017
Kraj: Dolenjska
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a prada2015 » 16 feb 2015, 09:36

Jaz sem film šla gledat v soboto z možem. Oba sva pričakovala več in bila na koncu razočarana. Film je ok. Prva polovica me je malo nasmejala. :lol: Meni se ne zdi grozen in nasilen, tako kot ga nekateri opisujejo. Niti ni ne vem kako groznih prizorov. Bolj mi deluje kot ljubezenska zgodba in ne erotična. Knjiga mi je definitivno boljša od filma. Veliko boljša! :thumbup:

Tistim, ki niso filma pogledali povem, da ne bojo nič zamudili, če ga ne pogledajo. Če bi šli gledat film radi zaradi erotičnih prizorov, si naj raje izberejo kakšen drugi film, ker ta jih nima nič kaj dosti.

Spoštujem vsa mnenja in kritike. Na svetu smo različni ljudje in če bi vsi enako razmišljali ne bi mogli funkcionirat. Vam pa povem, da ko sem brala tele komentarje in ocene marsikdo PRETIRAVA. :shock:
The prettiest thing you can wear is a smile... <3

http://knjigoljubka.blogspot.si/

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 22 feb 2015, 21:01

Slika

Slika

Našla na GR :D

Res je hecno, da mora človek ali biti navdušen ali pa biti čisto proti... Pač, naj vsak bere kaj hoče - it's a free world. Tisti, ki se ne zavedajo, da je fikcija, se tudi drugih stvari verjetno ne zavedajo in imajo posledično probleme tudi na drugih področjih in ne zaradi branja take knjige...
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
taša
Sorcerer
Kraj: Preserje pri Radomljah
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a taša » 23 feb 2015, 11:12

Tudi midva z mojim sva v soboto pogledala film...men je bila prva polovica brez veze...druga je bila že boljša...erotične scene so ok...Dakota je super..on pa...ne vem..zgledu mi je prisiljen...

Moti me, ker ni prikazan ta ''notranji'' boj pri Ani...pač sram in vse to...

Knjiga je definitivno boljša od filma..pa sej tko ponavadi je...

Najbolj na živce so mi šle punce za mano...in hihitanje...lej...če se ne znaš obnašat..ostan doma..glej film doma...potem pa se lahko hihitaš..pa daješ komentarje v stilu : '' lej kok je kosmata...''

Če bo drugi del...ga bom spet šla gledat...mogoče pa bo drugi boljši :)

Aja...pa res pretiravajo s kritikami o nasilju..ker je lepo razloženo zakaj jo s pasom...tukej so se res držal knjige...
"Give a girl the right shoes, and she can conquer the world."

Uporabnikov avatar
skyline
Werewolf

PrispevekNapisal/-a skyline » 23 feb 2015, 12:26

Js sm tud pogledla film in morm priznat, da se ne spomnim, kdaj sem bla nazadnje tako razočarana nad filmom... že ker so ble kritike negativne, nisem pričakovala da bo film nevemkako dober, ampak takega podna pa nisem pričakovala... verjetno ga bom jaz spluvala najbolj od vseh vas, ampak meni je bil ta film bolj parodija na knjigo, kot pa kej druga... med njima mi je bla taka prisiljena kemija, ki v bistvu sploh ni kemija ampak deluje smešno... tud scene na začetku so mi ble tako prisiljeno odigrane... ne vem no, meni je ratalo po 15min dolgcajt v kinu, pa sem ono ful čakala, da me film notr potegne, sm si misla da ko bojo mal bolj hot scene, bom nazaj notr padla... pa je pol filma mimo, pa že zeham pa na uro gledam, kolk je še do konca... tako plehek film se mi je zdel, brez nekega konkretnega čustvenega dogajanja, glavne scene iz knjige so ble skupi nametane na hitro po vrstnem redu in to je to... in hudo mi je kr za Greya niso mogli najt bolj neprimernega igralca, pa mi je on cool kot igralec, sam za to vlogo pa tak totalno ni bil primeren, da hja... men je bil film bolj parodija na Greya pa kao nek bdsm, ki pa sploh ni to... eeeeeeeehhhhh...

že takrat ko so rekli da bojo film posneli, sm bla fula skeptična, ker je težko naredit dober film iz takih knjig, kjer se večina dogaja karakterjema v glavah... ampak tole je bil pa podn od filma za mene... pa res nism pričakovala velik, ker sm čakala odzive, ampak kljub temu sm totalka razočarana in me živ bog ne spravi gledat 2. dela...

Uporabnikov avatar
taša
Sorcerer
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a taša » 23 feb 2015, 12:51

Parodija...točn to ja...tam, ko reče : '' laters baby...'' bi skor kokice plunla iz ust...pa isto pri : '' I dont make love. I fuck. Hard.'' V knjigah je blo to...mmmm ja....tu...no ne tolko.

Uporabnikov avatar
skyline
Werewolf

PrispevekNapisal/-a skyline » 23 feb 2015, 15:45

Jaaaaaaaaaa... hahahahha... tam pr "laters, baby" je bil totalni facepalm moment... stari, dej bod raj tih če ne morš tega v prav kontekst dat... hahahaha... pr ''I dont make love. I fuck. Hard.'' mi je pa šlo že ornk na smeh... tist... a še lahka bolj zafuraš sceno, ki bi nej bla WOW dogodek... pa tam ko jo je čist prvič po riti plosknil... ono... ne vem... smešno no... najbolj bedno od vsega je bil pa kao njegov "goreč deep poželjiv" pogled... ko je zgledu tak ko da ma prebavne motnje, da ga je zašraufalo neki v želodcu pa bo mogu zdaj zdaj na WC letet... tist, jao stari, ne pali to lej, nisi trofu looka, sploh ne... hjooooo...

Uporabnikov avatar
taša
Sorcerer
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a taša » 23 feb 2015, 17:04

Točn to. Večino časa je mel ta pogled.

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Ni registriranih uporabnikov in 2 gostov