Abigail Roux - Cut & Run

Forum o knjigah in serijah, ki spadajo pod kategorijo romantika in knjige za odrasle.
Uporabnikov avatar
Ninette
Pixy

Re: Abigail Roux - Cut & Run

PrispevekNapisal/-a Ninette » 10 mar 2014, 16:50

Joj, kak sem fouš, da že berete oz. ste že prebrale knjigo!

A jo lahko še meni pošljete? Prosim, prosim :)
"When reading, we don't fall in love with the characters' appearance. We fall in love with their words, their thoughts, and their hearts. We fall in love with their souls." Anonymous

Uporabnikov avatar
Morrigan
Opravljen bralni izziv 2018

PrispevekNapisal/-a Morrigan » 10 mar 2014, 18:57

Poslano. ;)
"Sticks and stones may build your homes, but words will lift your spirits."
Abigail Roux & Madeleine Urban

Uporabnikov avatar
Ninette
Pixy

PrispevekNapisal/-a Ninette » 11 mar 2014, 17:50

:bowdown: Hvala!!!!
"When reading, we don't fall in love with the characters' appearance. We fall in love with their words, their thoughts, and their hearts. We fall in love with their souls." Anonymous

Uporabnikov avatar
Morrigan

PrispevekNapisal/-a Morrigan » 13 mar 2014, 21:06

Okej, ne brat naprej, če še niste prebrale B&C.

Slika

Resno, ne brat, ker se nočem počutit krivo, če katero spojlam. Oziroma si boste same krive, ne prevzemam odgovornosti! :P

Slika

Sem prav rabla par dni, da premislim, preden napišem mnenje. Ampak me tak razganja, da prav moram nekaj napisat. Če jo primerjam s T&G je knjiga veliko bolj umirjena. Okej, imamo umore in vse mogoče gnusne zadeve (do katerih pridem malo kasneje), ampak ni pa bi takšen emotional rollercoaster, ko sem se vsakih par strani cmerala in zajemala sapo. Seveda so bili momenti, ko sem kot riba na suhem zajemala zrak, ampak ni pa to bilo vsakih par strani. Ty in Zane sta končno in a happy place. No, mogoče še ne čisto, ampak do konca knjiga res prideta do tam.

Bom šla kar po vrsti. Najprej zgodba. Všeč mi je bilo, da se je zbirka vrnila tam kjer je bila na začetku - dva detektiva, ki iščeta morilca. V bistvu je neka upgradana različica prve knjige, ker je zraven polno stranskih likov, ki jih že poznamo, ozadje zgodbe je seveda bolj dodelano, glede na to, da je to osma knjiga v zbirki. Ampak vseeno mi je bilo všeč, da se na nek način vrne na začetek.

Ty in Zane. Priznam, sem prikriti romantik in vsakič ko je Ty vprašal "Marry me, Zane" se mi je srce stopilo. In ko je Zane prvič rekel ne, sem odprla usta in zavpila "Kaaaj!?!". Ampak it makes soo much sense. Zane je končno cel. Končno je samozavesten, končno je on tisti, ki je močen in končno je vstal iz pepela, če uporabim Tyevo metaforo. Še do začetka prejšnje knjige ne bi nikoli rekel ne. Zdej pa ima končno zdrav pogled na njuno zvezo in ve, da mora biti podlaga trdna, če hočeta graditi naprej. Abi nam je končno dala tisto, kar smo čakali od začetka - Zanea je sestavila skupaj. In omg, confident Zane is one really sexy Zane!! A ni bil v tej knjigi še posebej sexy? :eyebrows: Medtem ko je Ty postal tisti, ki se rabi opreti na Zanea. On je tisti, ki je zlomljen, on je tisti ki trpi. Bil je v vojni, ponovno je prevzel vlogo morilca, čeprav je upal, da je to pustil za sabo. Izgubil je službo in najboljšega prijatelja. No, okej, morda ga ni izgubil popolnoma, ampak definitivno pa so stvari daleč od tega kot bi morale bit. In vidlo se je, da veliko bolj rabi Zanea, mislim, da se je res lepo vidlo kako ga je pogrešal in tudi kako ga ima rad. In Zane je končno dovolj močen, da lahko nudi Tyu oporo, ki jo potrebuje. Gremo nazaj na marriage proposals - aaa kak je blo lepo! In na koncu, ko mu je končno uspelo. Perfect! Prstan s koordinatami, hiša, bookstore.. Cheesy ali ne, jz sem se topila. Itak, da je Zane moral rečt ja. Halo, tip mu je kupil knjigarno?!? Okej, ni še knjigarna, ampak je samo prazen prostor. Jap, a guy after my heart. And Zane`s heart. :) In najbolj mi je bilo všeč, ko je Ty rekel "And we could sell black market orchids from the back". O tem sem prej govorila - ta knjiga je vnitev na začetek zbirke. To je bila njuna skrita želja oziroma fantazija iz prve knjige, ampak zdej je končno uresničljiva.

Najprej sem bila malo skeptična glede tega, da bosta zraven Nick in Kelly. Ampak sem bila prijetno presenečena, ker sta dejansko dobro pasala v zgodbo - tako v iskanje morilcev, kot v "širšo" zgodbo, kot Tyeva prijatelja. Odnos med Nickom in Tyem je prinesel tisto trpljenje, ki ga rabim, da je mi knjiga dobra. Glavni junaki morajo trpeti, drugače je dolgčas :D :D . Logično je, da po T&G rabimo bolj umirjeno zadevo (tudi zaradi mojega srca, ker res ne vem, če bi še enkrat preneslo ves jok in trpljenje, ki sem ga doživela takrat), ampak vseeno pa rabim probleme v odnosih. In ko je Nick rekel Tyu, da mu več ne zaupa. :cry: :cry: Včasih se mi je malo zdelo, da je precej pozornosti knjige na njemu, ampak mi ni bilo preveč moteče. Mislim, da mi bo tudi C&C všeč. tudi Kelly mi je malo bolj prirasel k srcu. Priznam, da sem imela pri njemu precej predsodkov. Ker je najmanjši in najbolj flegmatičen sem ga ocenila za najbolj šibkega. Sej vem, da je to narobe in tudi, da nam je Abi že večkrat napisala, da je Kelly najmočnejši med vsemi in največji badass, ampak seveda nisem verjela. Kar smo zvedli v B&C je, da je kot je zelo dobro rekel Ty "the beginning of a horror movie". Jap, to je res dober opis, na glas sem se smejala. Sej vem, da je medic, ampak jezus, res ga nič ne gane. Vsi umori, trupla, kri in notranji organi, njemu je pa vseeno. Edino kar me je malo zmotilo je bilo na koncu, ko je Nick dejansko vprašal Kellya, če bi se poročil z njim. Se mi je zdelo čisto prezgodaj, ker ne glede na to, da sta že polovico svojega življenja prijatelja, sta v zvezi šele kratek čas in mogoče bosta ugotovila da nista za skupaj (ja, sej vem, da to ni realni svet in bosta seveda na koncu imela HEA, ampak do tam je še dolga pot). Lahko bi vsaj do C&C počakali, čeprav tam vidim probleme s tem, da bo Nick prikrival Kellyju svoj dogovor z Liamom. Hmm me prav zanima ali se bo to z Nickom in Liamom nadaljevalo v zadnji knjigi C&R ali v spin offu... Nekak sem pričakovala, da bosta imela na koncu devete knjige s Tyem veliki obračun. Ker je ubil Avo in ker jih je izdal. Ampak a ni bilo kul, ker se je na koncu pokazal? Sem ga kar malo pogrešala drugače in res mi je prav postal en izmed boljših oseb. Seveda je hudobec, ampak ravno zaradi tega, ker je takšen kot je mi je všeč. Spominja me na Remyja iz Archerja. Ni takšen alpha samec, kot drugi, ampak je pa še vedno največji badass od vseh. In zvit. Nikoli ne veš kaj pričakovat od njega. Tipičen primer je bil, ko je branil Nicka pred očetom, moment za tem mu je grozil. Res upam, da ga Ty ne ubije, hočem še o njem brat v Sidewinder seriji.

Zanimiv se mi je zdel twist z Burnsom. Res sem verjela, da je izdajalec. Očitno sem mu skupaj z Zaneom zamerila. Je bil kar udarec, da je mrtev. Pričakovala sem, da bo nekdo umrl, nekdo ki je blizu Tyu, ampak se mi je zdelo da bo stari ata Grady. Ne vem sicer zakaj, ampak sem si mislila, da če ne umre, potem je on morilec :D . S tisto lopato je kar nevaren. In tudi twist na koncu, da se je vse zgodilo, ker si želijo mafiozoti maščevati Zaneu me je presenetil. V bistvu je Abi lepo knjigo vpela v celotno "veliko" zgodbo, čeprav je na začetku bolj zgledalo, da je standalone, ker so bili vsi umori bolj brez konteksta.

Kaj lahko pričakujemo od zadnje knjige? Veliki obračun? Kdo je izdajalec? Fani nekak ugibajo, da je Owen. Naj bi Abi na nekaterih mestih namigovala, da je on. Predvidevam, da se bo dogajalo v Baltimore, na "domači" fronti, zanimivo bo videt kdo iz FBI tima je na napačni strani. Ugibam, da mogoče šef. Joooj komaj čakam!

Uporabnikov avatar
illy
Siren

PrispevekNapisal/-a illy » 13 mar 2014, 22:16

Okej, ne brat naprej, če še niste prebrale B&C.

Slika

Resno, ne brat, ker se nočem počutit krivo, če katero spojlam. Oziroma si boste same krive, ne prevzemam odgovornosti! :P

Slika
Slika
Slika
like that's gonna happen! I'm sure you must know what nonsense that is, right?
..ne it brat je rekla.. Slika

btw you're killing me, you know that right?! :019:
Reading is dreaming with open eyes..
I do not want to just read books; I want to climb inside them and live there.

Uporabnikov avatar
Morrigan

PrispevekNapisal/-a Morrigan » 14 mar 2014, 10:43

Ja, sej vem. Ajde, ajde Illy, začni že enkrat brat! :P :P sej veš, da me tu razganja in da raaaabim pogovor o vsaki piki in vejci in pomišljaju in besedi in vsakem njunem pogledu in besedi in vsem kar se je dogajalo.

Dejmo, dejmo!

Uporabnikov avatar
skyline
Werewolf

PrispevekNapisal/-a skyline » 14 mar 2014, 12:21

..ne it brat je rekla.. Slika
:118: :118: :118:

ja, ne it brat ja... :118:

sm nekje na polovici... :015:
When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.
Two things are infinite:the universe and human stupidity;and I'm not sure about the universe.
If a little is great, and a lot is better, then way too much is just about right!

Uporabnikov avatar
illy
Siren

PrispevekNapisal/-a illy » 14 mar 2014, 12:34

Jaz sem se pa odlocla it brat serijo od zacetka, tko da bo trajal..
Edit: ne morem cakat, grem kar direkt na B&C :)
Reading is dreaming with open eyes..
I do not want to just read books; I want to climb inside them and live there.

Uporabnikov avatar
Morrigan

PrispevekNapisal/-a Morrigan » 14 mar 2014, 13:44

Ma neeee noooooo! Presnete radovednice! A ste se obe spojlale? Sej ne vem ali se mi smilita ali se naj vama smejim. Ker sem napisala opozorilo!

Illy, sej vem vedla, da ti ne bo uspelo bit potrpežljiva in brat vseh od začetka. :D Tak ko sem rekla - z njimi se boš lahko tolažla, ko boš prebrala B&C in se zavedala, da bo do naslednje knjige še kakšno leto in da je dejansko naslednja knjiga zadnja. And now leave me alone while I cry in peace. :cry: :cry: :cry:

Uporabnikov avatar
skyline
Werewolf

PrispevekNapisal/-a skyline » 14 mar 2014, 22:20

Ma neeee noooooo! Presnete radovednice! A ste se obe spojlale? Sej ne vem ali se mi smilita ali se naj vama smejim. Ker sem napisala opozorilo!
Ja Morrigan, ker si sigurno definitivno pričakovala, da ne bo noben bral tega kar si napisala, seveda... ker midve z illy se ful lahk vzdržima tega... ja seveda... sploh tist ko piše "don't read this"... ja, ne bom brala tega, seveda da ne... :118:

in zdej še bolj popi*devam, ker nimam časa prebrat vsega v enem šusu madona :027: :016: :015:
When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.
Two things are infinite:the universe and human stupidity;and I'm not sure about the universe.
If a little is great, and a lot is better, then way too much is just about right!

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska:: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost