Najboljše kriminalke, ki ste jih prebrali/e

Forum o knjigah in serijah, ki spadajo pod kategorijo Kriminalke.
Uporabnikov avatar
Booklover2002
Elf
Kraj: Maribor

Najboljše kriminalke, ki ste jih prebrali/e

PrispevekNapisal/-a Booklover2002 » 15 jun 2015, 19:01

Spet sem tukaj! Za vse ljubitelje kriminalk odpiram novo temo, v kateri lahko poveste katere kriminalke ste prebrali, ki so vam bile še POSEBEJ všeč :022:

Čvekali bomo in se zabavali, pa tudi jaz se vam bom pridružila pri pogovorih :rock: :lol: :jupi: :vso_cast:
I write to live
and
I live to write

Uporabnikov avatar
niksipiksi
Human
Kontakt:

Re: Najboljše kriminalke, ki ste jih prebrali/e

PrispevekNapisal/-a niksipiksi » 16 jun 2015, 19:54

Zagotovo vedno uživam, ko berem Harlana Cobena. Moram rečt, da me nobena njegova knjiga do zdaj še ni razočarala :D

Nazadnje sem brala Whispers of the Dead (avtor Simon Beckett), ki me je malo razočarala, ker do zdaj sem blazno uživala v vseh Beckettovih knjigah, ki sem jih prebrala. Sem velika oboževalka Davida Hunterja, ki je v njegovih knjigah glavni detektiv. Ni bila slaba, ampak nek presežek pa tud ne :D

Razočarana sem bila tud nad The Killing Season (Mason Cross). Knjiga je bila predstavljena zelo pompozno in sm misnla, kako bo noro dobra. No, ni bila :D Hahahaha Tako da.... upam, da naslednja kriminalka, ki mi pride pod roke, popravi vtis zadnjih dveh ;)

Uporabnikov avatar
Booklover2002
Elf
Kraj: Maribor

PrispevekNapisal/-a Booklover2002 » 18 jun 2015, 15:55

Kakšna nesreča!
I write to live
and
I live to write

Uporabnikov avatar
bookaholic12
Pixy

PrispevekNapisal/-a bookaholic12 » 17 nov 2015, 16:30

Vse kriminalke od pisatelja Chrisa Carterja! Priporočam ☺

Uporabnikov avatar
niksipiksi
Human
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a niksipiksi » 18 nov 2015, 10:24

Carter je zakon! Pa še prevajalci so pridni in se ga da z lahkoto dobit v knjižnici.

Uporabnikov avatar
⋆Lucia⋆
Opravljen celotni bralni izziv 2018
Opravljen celotni bralni izziv 2018

PrispevekNapisal/-a ⋆Lucia⋆ » 23 feb 2016, 20:03

Meni osebno pa je najljubša pisateljica kriminalk Mary Higgins Clark. Od nje sem prebrala res že veliko knjig in mi je res dobra, nikoli me ne razočara.
You only live once, but if you do it right, once is enough.

Uporabnikov avatar
prada2015
Opravljen bralni izziv 2017
Opravljen bralni izziv 2017
Kraj: Dolenjska
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a prada2015 » 24 feb 2016, 10:44

Prebrala sem kriminalko od Harlana Cobena Samo en pogled. To je prva kriminalka, ki mi je bila všeč. Zagotovo bom prebrala še kakšno njegovo.

http://www.bralnica.com/knjiga/just-one-look/
Slika
The prettiest thing you can wear is a smile... <3

http://knjigoljubka.blogspot.si/

Uporabnikov avatar
monique
Opravljen celotni bralni izziv 2017
Kraj: Kranj

PrispevekNapisal/-a monique » 25 feb 2016, 18:33

Jst tut obožujem Chrisa Carterja. Zdej morm prebrat še to zadnjo Jaz sem smrt. Mi je pa tut blazno všeč pisatelj Ethan Cross. Res zanimiva serija, vredno branja - še posebej, če povem, da sem se zaljubila v serijskega morilca :020: komaj čakam naslednji del. Od Minette Walters sta mi ful dobri Nagobčnik za jezikavko in Temna soba. Pa en španski pisatelj mi je bil tut všeč, čeprou nism čist ziher, če se ta knjiga šteje pod kriminalko - naslov je Emblem izdajalca. Dones mi očitno ne grejo pisatelji, ker se še enega ne morem spomnit, v seriji pa nastopa Jonathan Quinn, ki je ubistvu kot čistilec krajev zločinov. Lahko bi to še kaj naprej prevedli, ker mislim, da so samo 3 deli v slovenščini, kriminalke se mi pa ne da brat v angleščini (angleške večinoma berem samo fantazijske pa ljubezenske in od nedavnega tudi zgodovinske 8-) ) no mogoče bi nardila izjemo za serijo In death od Nore Roberts, ker te knjige so mi tut fenomenalne :024: pa spomnim se, da sem davno nazaj brala Deklici v modrem, ampak drugih knjig od Clarkove pa pomoje ne. Nekej časa mi je bila tut Tess Gerittsen zelo všeč in ne vem zakaj točno me je po Ledenem grobu - ok nism ziher a je res tko naslov - minil brat to pisateljico. Očitno sem se naveličala. Tut Joy Fielding ima kar dobre, sam se mi zdi, da se preveč osredotoča na to, da bo blazno nepričakovan konec, pa potem celotna knjiga ni nek presežek. Sem bila pa razočarana nad de la Mottejem.
A je kdo bral Camillo Lackberg? Že nekaj časa se pripravljam, da bi jo brala, pa ne poznam nikogar, ki bi jo bral, da bi ga lahko vprašala za mnenje. Ker Stieg Larson pa - oh spet ne vem kako je ime temu, k je napisal Mesto kozarcev - no onadva se mi nista lih dopadla pa se mi zdi, da je Camilla tut ta skandinavski žanr. Uglavnm zanima me, kateremu je recimo podoben njen slog?
I have wonderful ideas. And terrible ideas. And terribly wonderful ideas.
I'm a writer - everything you say or do may end up in my novel.
If we were all on trial for our thoughts, we would all be hanged.
If I am an angel, paint me with black wings.

Uporabnikov avatar
niksipiksi
Human
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a niksipiksi » 26 feb 2016, 17:45

Prebrala sem eno knjigo od Lackbergove, pa mi ni bila nekaj. Bilo je že nekaj časa nazaj, tako da se ne spomnim več dobro. Ampak, če se ne motim, sem bila totalno zmedena zarad števila oseb. In ker gre še za specifična imena, ki so nam čisto neznana, sploh nisem vedla, kdo je kdo. Mam pa prijateljico, ki jo kar bere in je zadovoljna :) Stvar okusa verjetno :D

Drugače pa tud jest skoz gledam, kdaj bo Jaz sem smrt na voljo v knjižnici :D

Uporabnikov avatar
monique
Kraj: Kranj

PrispevekNapisal/-a monique » 27 feb 2016, 12:00

Hvala za mnenje. Mogoče se bom lotila ene njene knjige, da vidim, kako je. Ampak obvezno pride najprej na vrsto Jaz sem smrt.
I have wonderful ideas. And terrible ideas. And terribly wonderful ideas.
I'm a writer - everything you say or do may end up in my novel.
If we were all on trial for our thoughts, we would all be hanged.
If I am an angel, paint me with black wings.

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska:: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost