Najboljše kriminalke, ki ste jih prebrali/e

Forum o knjigah in serijah, ki spadajo pod kategorijo Kriminalke.
igor1968
Pixy

Re: Najboljše kriminalke, ki ste jih prebrali/e

PrispevekNapisal/-a igor1968 » 24 jan 2017, 07:56

Živjo.

Toliko je dobrih piscev kriminalk, da bi se zelo težko odločil kdo je boljši od koga oziroma kdo je najboljši.

Nedvomno me najbolj pritegne Chris Carter z fantastičnimi srhljivimi podrobnostimi, ki ti dvigajo kocine. Potem je tu Jo Nebo. Enostavno je noro dober. Prebral sem vseh 9 knjig. Zadnja je bila Netopir, ki bi morala biti prva knjiga, ampak je šele lani izšla pri nas v Sloveniji. Seveda je pomemben vrstni red knjig, ker v mnogih od njih teče zgodba glavnega "igralca".

Potem je tu Harlan Coben. Fantastična serija. Zdaj mislim, da že vsaj dve leti ni bilo njegove nove knjige prevedene v Slovenščino.

Simon Becket je odličen pisec, le zadnja njegova knjiga "Skrivnostno jezero" me je malce razočarala.

Ethan Cross je tudi noro dober pisec. Odlične so vse njegove 4 knjige, ki so prevedene v Slovenščino.

Camilla Lackberg. Prebral sem vseh njenih 9 knjig, ki so prevedene v Slovenščino. Odlično!

Mankell Henning je že malo starejši, ampak odličen pisec kriminalk.

Michael Robotham, ki sem ga odkril kako leto nazaj me je navdušil predvsem z zadnjo knjigo ZLOM. Noro dobra knjiga, ki ti ne da, da bi jo odložil.

Michael Connelly je odličen pisatelj kriminalk. Po seriji njegovih knjig z detektivom Boschom je posneta serija BOSCH in že komaj čakam njeno 4. sezono.

Potem pa je tu še nenadomestljiv, edinstven James Patterson. 33 njegovih knjig z različnimi glavnimi junaki sem že prebral. Od KPU do Aleksa Crossa.

Potem so tu še : Anders de la Motte, Fielding Joy, McFadyen Cody, Flynn Gillian, Frederick Forsyth, Joakim Zander, Giorgio Faleti, Alexander Soderberg, White Urban, Terry Hayes, Erik Axl Sund, M.J. ARLIDGE, Sebastian Fitzek, Michael Bussi itd.

Sedaj sem se lotil knjig pisateljice Gerritsen Tess in njene prve knjige.

Prosim vas še za predloge vaši najboljših piscev kriminalk.

Hvala in lep pozdrav.

Igor

Uporabnikov avatar
jaz_sem_nejc
Opravljen bralni izziv 2018
Opravljen bralni izziv 2018
Kraj: Novo mesto

PrispevekNapisal/-a jaz_sem_nejc » 06 feb 2017, 15:50

Jaz zadnje čase uživam pri branju knjig Roberta Dugonija,. Do sedaj sem prebral njegovo serijo knjig o Tracy Crosswhite ("prva ženska detektivka za umore v Seattlu"). Zadnje, ki je v originalu izšla slaba 2 tedna nazaj še ne, me pa že čaka za bralni izziv na bralniku. So pa to policijsko proceduralne novele, za ostale njegove knjige izven te serije ne vem, se pa oglašuje kot pisatelj pravnih romanov. Priporočam.
Books are meat and medicine and flame and flight and flower, steel, stitch, and cloud and clout, and drumbeats in the air.
-Gwendolyn Brooks (from her poem Book Power)

Tannya44
Pixy

PrispevekNapisal/-a Tannya44 » 23 jun 2017, 00:50

Dolgo nazaj sem prebrala kriminalko od vsem poznane pisateljice Agathe Christie naslov knjige Je In potem ni bilo nikogar vec, ta kniiga mi je bila noro dobra takrat

Zdaj am padla v vrtinec kriminalk od Pisatelja Cody Mcfadyen, prebrala sm knjige Sencni moz, Obraz smrti in Tovarna resnice , najboljsa se mi je zdela Sencni moz do kosti se najezis ko to beres. Drugii se boljsi kod prvi pisatelj kriminalk in srhljivk je definitivno na prvem mestu Chris Carter, prebrala sm dve njegovi knigu do zdaj imam se na zalogu druge komi cakam sa jih zacnem brati, prebrala sm ze Zli um in Klicatelj obe knjigi sta nenormalni shrljivki imas obcutek ko to beres kot da su dejansko tam in to dozivljas na lastni kozi , najezis se so konca :) vredno prebrati :)

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska:: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost