Pet prijateljev

Forum o knjigah in serijah, ki spadajo pod kategorijo Kriminalke.
Uporabnikov avatar
Catnip.
Human

Pet prijateljev

PrispevekNapisal/-a Catnip. » 13 jul 2012, 20:38

PET PRIJATELJEV

~ Enid Blyton

Pet prijateljev je zbirka knjig Enid Blyton. Osebe v knjigi so štirje izmišljeni otroški detektivi in njihov pes. Ves čas doživljajo pustolovščine in Anne jih ima včasih kar dovolj. Vendar jih njihov pes vedno čuva in spi samo z enih ušesom, saj je neprestano na preži. Otroci ga imajo zelo radi. Zbirka obsega 21 knjig, nekatere so tudi svetovne uspešnice, kajti ta zbirka je pri mladih zelo priljubljena. Je primerna za vse generacije

KNJIGE:

Na otoku zakladov
Novim dogodivščinam naproti
Na skrivnostni sledi
Na lovu za tihotapci
V cirkuškem taboru
Znova na Kirrinovem otoku
Skrivnost fantomskega vlaka
S kolesi na pot
V pasti
Na potepu
Cigančica Jo
Luč v svetilniku
V megli
V krempljih ugrabiteljev
Skrivni rov
Letala v viharni noči
Skrivnost starega stolpa
Zaklad grajskih ječ
Svetilnik na hudičevih skalah
Skrivnost šepetajočega otoka
Zadnja pustolovščina

če tema že obstaja, jo lahko zaprete ;)
“I love you, Roza.I'll always be here for you. I'm not going to let anything happen to you."
The words were wonderful and dangerous. He shouldn't have said anything like that to me. ~ Dimitri Belikov & Rose Hathaway

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Pet prijateljev

PrispevekNapisal/-a Ever » 13 jul 2012, 22:02

O ja, to sem kar dosti brala, ko sem bila mlajša. Ampak nisem bila super duper fanica :) Te serije mi takrat nekak niso šle najbolje od rok... Vem, da mi je tudi ona Amy številka 7 bila ful všeč, zbirka Replica, pa nisem prebrala vseh. Verjetno je to posledica tega, da smo živeli na Ptuju, kjer je samo ena mestna knjižnica, kjer ni bilo vseh delov :?
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
taša
Sorcerer
Kraj: Preserje pri Radomljah
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a taša » 13 jul 2012, 22:33

Tole zbirko sem brala v osnovni šoli...in to je res že celo večnost nazaj :D

Pomoje sm vse dele prebrala po trikrat..Georgina je bla moja najljubša junakinja...I really wanted to be like her :D

Me veseli, da še generacije za nami berejo take zbirke :)
"Give a girl the right shoes, and she can conquer the world."

Uporabnikov avatar
Lisa
Sorcerer
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Lisa » 14 jul 2012, 00:36

I loved them. Really.
Celo zbirko sem prebrala, ko sem mela 9 let. Vsak dan eno.
Sam neki mi ni blo jasn. Stari so bli 12 let pa so jih pustil na otok za en tedn?
Wow.
“Missing, one stunningly attractive teenage boy. Answers to 'Jace' or 'Hot Stuff”

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 14 jul 2012, 08:30

Če so bli pa zviti :D :D
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
twilightfan:*
Elf

PrispevekNapisal/-a twilightfan:* » 14 jul 2012, 09:54

Nikol nisem brala. Sm začela z eno knjigo, pa sm prebrala par strani pa sm nehala. Me ne privlačijo take knjige.

Uporabnikov avatar
Lenka
Fairy

PrispevekNapisal/-a Lenka » 14 jul 2012, 10:49

nisem brala, ko sm bla 10 stara. in potem me na faksu kolegica gleda najbolj čudn "kakno nisi tega brala, pa to bi mogla brat". no in sem šla v knjižnco po prvo, da vidim kaj je tolk oh in sploh (sej ne da knjižničarju ni blo nč jasn, ko sm uletela tja, da bi rada pet prijateljev :lol: ). pa priznam, da sem zamutila, ker bi blo 10-letni meni to kar všečno branje. dodajam to na sezman stvari, ki sm jih zamudila v otroštvu :lol:

Uporabnikov avatar
twilightfan:*
Elf

PrispevekNapisal/-a twilightfan:* » 14 jul 2012, 13:19

nisem brala, ko sm bla 10 stara. in potem me na faksu kolegica gleda najbolj čudn "kakno nisi tega brala, pa to bi mogla brat". no in sem šla v knjižnco po prvo, da vidim kaj je tolk oh in sploh (sej ne da knjižničarju ni blo nč jasn, ko sm uletela tja, da bi rada pet prijateljev :lol: ). pa priznam, da sem zamutila, ker bi blo 10-letni meni to kar všečno branje. dodajam to na sezman stvari, ki sm jih zamudila v otroštvu :lol:
Haha, no, sej ... To kar ni blo v otroštvu prebrano je pa treba pol nadoknadit. :lol: :lol:

Uporabnikov avatar
Catnip.
Human

PrispevekNapisal/-a Catnip. » 14 jul 2012, 17:32

Jst nisem useh prebrala, sm pa večino in so super knjigce ;)
Splača se!
“I love you, Roza.I'll always be here for you. I'm not going to let anything happen to you."
The words were wonderful and dangerous. He shouldn't have said anything like that to me. ~ Dimitri Belikov & Rose Hathaway

Uporabnikov avatar
Stellar
Human

PrispevekNapisal/-a Stellar » 14 jul 2012, 18:12

Tole zbirko sem brala v osnovni šoli...in to je res že celo večnost nazaj :D

Pomoje sm vse dele prebrala po trikrat..Georgina je bla moja najljubša junakinja...I really wanted to be like her :D
WORD!! :D

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska:: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost