Pet prijateljev

Forum o knjigah in serijah, ki spadajo pod kategorijo Kriminalke.
Uporabnikov avatar
_auril_
Fairy

Re: Pet prijateljev

PrispevekNapisal/-a _auril_ » 14 jul 2012, 19:06

Jst sem jih tudi tam nekje v 4. razredu prebrala in so mi tedaj ble res neki naj, sem bla čisto navdušena in opažam, da se še zdaj neki stvari iz nekaterih delov spomnim, kr kako knjigo, ki ni nevem kaj, ko jo zdaj preberem že po kakem mesecu pozabim...

Tak de 5 prijateljev rules, sam ko si mlajši... In moja sestra gre zdaj v šesti razred, pa jih še ni prebrala, pa sem ji že kr parkrat rekla. OK, ji bom mal pomagala :twisted: , kr vem de bo nora na njih če bo začela brat, pa nočem de bi jih prerasla :D

Uporabnikov avatar
Morrigan
Opravljen bralni izziv 2018
Opravljen bralni izziv 2018

PrispevekNapisal/-a Morrigan » 15 jul 2012, 15:09

Zbirka moje mladosti. Prebrala sem jo tolikokrat, da mi je mami prepovedala, da si jih še kdaj izposodim. George (ne Georgina! :angel2: ) je bila seveda najboljša. Punca je imela svoj otok! Le kaj je bolj kul kot to? :D

Enkrat (ko bom velika :D ) si želim kupit celo zbirko, da jo bom imela doma na polici in me bo spominjala na otroštvo.
"Sticks and stones may build your homes, but words will lift your spirits."
Abigail Roux & Madeleine Urban

Uporabnikov avatar
KristTheVampire
Siren
Kraj: Rimske Toplice
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a KristTheVampire » 15 jul 2012, 17:21

vse moje prjatlce so to brale ampak js to nikakor nism mogla. Naša knjižnca je stara ko zemla in čist majhna pa so mel neko staro izdajo ko je mela tak grde platnice da se jih še dotaknat nism mogla..
sem brala pa kurjo polt pa groznega gašperja, to sm pa res prebrala 100× podolgem in počez (se spomnem da smo to mel v 4.r za bralno značko in sm oktobra že use knjige prebrala)
"A good book has no ending."
R.D. Cumming

Uporabnikov avatar
Berilia
Forest Spirit

PrispevekNapisal/-a Berilia » 15 jul 2012, 20:55

Seveda, klasika. Brala sem jih pomoje v drugem razredu. Sem šla čez naslove v prvem postu, pa se spomnim vseh, yes! :D Ta Kirrinov otok mi je bila najboljša stvar možna. Vem, da se mi je zdelo ful smešno kako so si vsakič vzeli čas za čaj (prevedeno je bilo verjetno malica, ampak sigurno je bil mišljen čaj, saj so Angleži), in jedli ingverjeve piškote in pili ingverjevo pivo. Mislim da sem jih morala prebrati vsaj dvakrat, ker sem imela občutek da jih je bilo več kot 21. Najljubše so mi bile V pasti, Cigančica Jo in Luč v svetilniku. Prvi dve zaradi Jo (pač, imam soft spot zanjo :P), druga pa zaradi tistega strašno izgledajočega gospoda, ki ni bil ničesar kriv. Nimam pojma kaj je s temi mojimi čudnimi kriteriji ...

Napisane niso ravno mojstrsko, ampak takrat tega nisem opazila. Od podobni zbirk (as in gruča prijateljev, ki se zapletajo v težave povezane s kriminalom) sem brala še Skrivnosti (prav tako od Enid Blyton, od tistih mi je bila najboljša Skrivnost hiše Ra-ta-ta-ta), Novohlačnike pa še eno drugo nemško, novejšo, pa se ne spomnim naslova. Vem, da je imel edein izmed njih podganico, to mi je bilo blazno všeč. No ampak precejšnja razlika je v času dogajanja, knjige Enid Blyton so se mi zdi v 40ih, 50ih, Novohlačniki in tista druga pa v 90ih ali še celo kasneje. Ko sem brala Pet prijateljev se sicer nisem zavedala najbolje v kateri čas so umeščeni, vem da sem bila takrat malo zmedena glede tega. Nisem še uporabljala interneta takrat, to je bil problem. :D

Uporabnikov avatar
KristTheVampire
Siren
Kraj: Rimske Toplice
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a KristTheVampire » 15 jul 2012, 21:36

Vem, da je imel edein izmed njih podganico, to mi je bilo blazno všeč.
A ni to 4 prijatelji in pol al 3/4 al neki tazga?
"A good book has no ending."
R.D. Cumming

Uporabnikov avatar
Berilia
Forest Spirit

PrispevekNapisal/-a Berilia » 15 jul 2012, 22:16

^ Hm, sem guglala pa vidim naslovnice od 4 in pol prijatelji, ampak to ni to. Sem pa tudi to brala, prej se nisem spomnila, mogoče zato ker ko so prihajale ven sem bila že malo starejša in so se mi zdele že malo otročje. Tisto kar sem prej omenila, so bile take črne knjige, ni jih bilo veliko v zbirki (ene štiri bi rekla), bi prepoznala naslovnico. Bah, niti enega imena se ne morem spomnit. Vem da so se enkrat ponoči plazili v neko hišo, pa mislim da je bil eden od njih računalniški navdušenec. (Okej, to praktično ne zoža polja iskanja. :P)

Uporabnikov avatar
matty
Bralni izziv 2018 s 3 zvezdicami
Bralni izziv 2018 s 3 zvezdicami
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a matty » 21 jul 2012, 19:50

Uh ja - knjige iz osnovne šole. :D Tak je blo fajn se vračat v knjižnico, pa si sposodit še eno, pa še eno... poleti pa po možnosti več skupaj, ker si jih itak prebral vse v enem tednu. :P

Tisti čaji, pa gnjati, pa paradižniki in tako dalje so se pa kar naprej ponavljali, da se ti je zdelo, da so kr naprej nekaj jedli. Vem, da je šlo eni sošolki to fuul na živce, men pa so ble skrivnosti mnogo bolj zanimive.

Sam glede časa v katerega so postavljeni pa bi res rekla tam 60., 70. leta. Zdaj se ne morem spomnit - a so bli sploh kakšni računalniki notr? :105:
He who controls the past controls the future. He who controls the present controls the past.
- George Orwell

Uporabnikov avatar
Hitch
Fairy

PrispevekNapisal/-a Hitch » 20 feb 2013, 15:55

Prebral čist celo serijo v OŠ pred 10im letom :D

ines1982
Elf

PrispevekNapisal/-a ines1982 » 05 mar 2013, 08:48

hehehe, ne boste verjele...pri 30ih sem si zrihtala celotno zbirko (iz ene knjižnice dobila pač rabljene) in prebrala ponovno vse,)

Pa niso slabe knjige no čeprav določene stvari so tko....malo napihnjene in mejijo skoraj na fantastiko...
Smešna mi je vsa ta količina hrane, ki jo ti otroci pojejo in da jih pustolovščine vedno najdejo;)
Ampak za OŠ so bile to po mojem mnenju TOP knjige

pa potem tudi Skrivnosti in še neke podobne serije knjig so bile...No vse ot sedaj krasni mojo knjižno omaro,)
Mojemu otročku bom dala zagotovo za brati

Uporabnikov avatar
Arya
Human

PrispevekNapisal/-a Arya » 07 apr 2013, 13:02

Jz pa nikoli nism brala 5 prijateljev... ne vem zakaj. Očitno me niso pritegnile, samo se pa spomnem, da so moji sošolci brali to :)
“There are two ways to live: you can live as if nothing is a miracle; you can live as if everything is a miracle.” ~Albert Einstein~

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska:: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost