Slovenska zbirka 'prijateljice'

Forum o knjigah in serijah, ki spadajo pod kategorijo Kriminalke.
Uporabnikov avatar
Catnip.
Human

Slovenska zbirka 'prijateljice'

PrispevekNapisal/-a Catnip. » 13 jul 2012, 20:44

Helena Koncut Kraljič

V 'serijo' spadajo štiri knjige in sicer:
Prijateljice in skrivnostne počitnice (2003)
Prijateljice in umori v zapuščeni vili (2003)
Prijateljice in rastlinjak smrti (2004)
Prijateljice in usodno srečanje (2005)

Niso ravno kriminalke, se pa gre tudi o temu.

Štiri prijateljice se v vsaki knjige spoprijemajo z nenavadnimi pojavi, ki se jih odločijo raziskati. Ukvarjajo se z skrivnostnimi umori, krajami...

Vredno branja ;)
“I love you, Roza.I'll always be here for you. I'm not going to let anything happen to you."
The words were wonderful and dangerous. He shouldn't have said anything like that to me. ~ Dimitri Belikov & Rose Hathaway

Uporabnikov avatar
Catnip.
Human

Re: Slovenska zbirka 'prijateljice'

PrispevekNapisal/-a Catnip. » 14 jul 2012, 17:33

So vrjetno ful neznane ampak so super knjigce ;)
Res za prebrat so okey ( za mladino).
“I love you, Roza.I'll always be here for you. I'm not going to let anything happen to you."
The words were wonderful and dangerous. He shouldn't have said anything like that to me. ~ Dimitri Belikov & Rose Hathaway

Uporabnikov avatar
Berilia
Forest Spirit

PrispevekNapisal/-a Berilia » 15 jul 2012, 20:26

A to je tipa Pet prijateljev in Novohlačnikov? Kul da imamo tudi slovenske. (Če se sploh dogaja v Sloveniji?) Aja, čeprav Bogdan Novak je imel tudi nekaj podobnega, Zveste prijatelje. Ampak tam jih je bilo polno, več kot deset, tako da ni čisto tak format.

Uporabnikov avatar
matty
Bralni izziv 2018 s 3 zvezdicami
Bralni izziv 2018 s 3 zvezdicami
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a matty » 21 jul 2012, 19:55

Zvesti prijatelji - haha, kak dolgo je že od tega. Se spomnim, da sem to brala ja. A niso to one knjige s svetovnimi ilustracijami na platnicah, pa mogoče tudi notri? so ble kr kul napisane ja, sam mislim, da je res blo dosti oseb.

Sam mi je pa res smešno, da so vse mladinske knjige z naslovi formule X + prijatelji.
Ampak kul, da tudi Slo dobiva več knjig za mlade, ker je blo včasih res težko najt kaj novega, če si vse 'klasike' mladinske literature prebral. No, pol pa si se znašel med bolj prašnimi knjigami, ki si jih itak hitro pozabo...
He who controls the past controls the future. He who controls the present controls the past.
- George Orwell

Uporabnikov avatar
Morrigan
Opravljen bralni izziv 2018
Opravljen bralni izziv 2018

PrispevekNapisal/-a Morrigan » 21 jul 2012, 20:13

A zvesti prijatelji so tisti taborniki, ki so hodli okrog in neke primere reševali, če se prav spomnem? To sem brala v osnovni šoli in so ble zakon knjige! Teh prijateljic pa ne poznam, ker so očitno bolj nova zadeva, jaz pa že dolgo časa nisem bla na mladinskem oddelku v knjižnici.
"Sticks and stones may build your homes, but words will lift your spirits."
Abigail Roux & Madeleine Urban

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska:: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost