Avtorica Gillian Flynn

Forum o knjigah in serijah, ki spadajo pod kategorijo Kriminalke.
Uporabnikov avatar
niksipiksi
Human
Kontakt:

Avtorica Gillian Flynn

PrispevekNapisal/-a niksipiksi » 13 jan 2014, 12:28

Priporočam vse tri knjige od tele avtorice.

Slika

Nick in Amy sta srečno poročena že pet let. Na dan njune obletnice, pa Amy izgine. Policija že od začetka sumi Nicka, ko pa najdejo njen dnevnik, Nick postane prvi osumljenec. Nick pravzaprav ni takšem moški, kakor se je kazal navzven in Amy se ga je bala, kar potrdijo tudi vsi njeni prijatelji. Vendar pa Nick vse to zanika. Kdo je torej kriv, in kaj se je zgodilo z Amy?

Slika

Spremljamo zgodbo mlade novinarke Camille Preaker, ki je skušala ubežati travmatičnim spominom iz svojega otroštva in to obdobje pustiti za seboj. Odšla je iz svojega rojstnega mesta in prekinila vezi s preteklostjo, vendar pa se mora zdaj vrniti nazaj, da bi poročala o krutih umorih majhnih deklic. Zanimivo branje o tem, kako se Camille spopada z lastno preteklostjo, kako se (kar preveč) poistoveti z mladimi žrtvami in obenem poskuša poročati o umorih in iskanju morilca.

Slika

Libby Day je bila stara sedem let, ko je bila priča pokolu svoje celotne družine. Kot edina preživela žrtev, je pričala proti svojemu bratu, ki naj bi pokol zagrešil zaradi satanističnega žrtvovanja. Libby postane prava mala zvezda, njen brat pa pristane v ječi. Zgodba pričnemo spremljati 25 let kasneje, ko Libby ugotovi, da so njeni življenski prihranki pošli. Zato se odloči, da bo obudila spomine na pokol in poskušala iz tega ponovno iztržiti nekaj denarja. Vendar pa ne obudi le spominov, temveč se pojavijo tudi novi dokazi. Je mogoče, da je Libby storila napako ter v zapor poslala svojega brata, ki za dejanje sploh ni bil kriv?

Vse tri knjige so mi bile noro všeč in vsako sem prebrala v trenutku. Polne so zapletov in norih preobratov, zato jih res priporočam.

Mislim tudi, da to leto v kino prihajata Gone Girl in Sharp Objects.

Na žalost pa nobena od teh knjig še ni prevedana v slovenščino, sem pa pogledala na cobiss in se knjige dajo dobit tudi v knjižnicah. Seveda v angleškem jeziku.

Je kdo že prebral kakšno? Kakšno mnenje? :D

Uporabnikov avatar
Hitch
Fairy

Re: Gillian Flynn

PrispevekNapisal/-a Hitch » 13 jan 2014, 16:53

Gone Girl sem prebral (btw letos pride film ven z Ben Affleckom v glavni vlogi) in mi je bla zelo všeč z veliko twistov razen obupnega konca, ki mi je deloval nedokončan in nezadovoljiv in nič ne maram bolj pri kriminalkah kot pa konec, ki je nezadovoljiv in imam občutek, kot da je nekje obvisel...

Uporabnikov avatar
Marjetica
Human
Kraj: Obala
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Marjetica » 13 jan 2014, 20:23

:o nisem vedela da bo Gone Girl film! Zakon! Drugače pa mi je bila knjiga ful dobra, ravno danes sem objavila review:
http://thetemporaryescape.blogspot.com/ ... flynn.html

Oceno 4/5 dobi samo ker se proti koncu začne že malo vlečt in ker mi konec ni bil tako všeč.

Komaj čakam da preberem še drugi dve knjigi!

Uporabnikov avatar
niksipiksi
Human
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a niksipiksi » 13 jan 2014, 21:38

Ravnokar sem zasledila, da so za film baje naredil popolnoma drugačen konec, kot je pa v knjigi :D

Uporabnikov avatar
Jerneja
Opravljen bralni izziv 2018
Opravljen bralni izziv 2018
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Avtorica Gillian Flynn

PrispevekNapisal/-a Jerneja » 06 apr 2015, 09:41

Dark Places bo tudi film :) http://www.imdb.com/title/tt2402101/
Creativity is intelligence having fun
http://pesem-ptic.blogspot.si/

Vrni se na