Knjige po resnicnih dogodkih

Forum o knjigah in serijah, ki nimajo svoje kategorije oz. v njih najdeš vsakega malo.
Jersy
Pixy

Knjige po resnicnih dogodkih

PrispevekNapisal/-a Jersy » 28 okt 2016, 22:00

Zivijo.

Usec so mi knjige, drame, po resnicnih dogodkih, kot sta na primer Živa zažgana, Pozabita na hci...
Mi lahko priporocate kaksno knjigo ki sodi v to kategorijo? :108:

Uporabnikov avatar
Jerneja
Opravljen bralni izziv 2018
Opravljen bralni izziv 2018
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Knjige po resnicnih dogodkih

PrispevekNapisal/-a Jerneja » 29 okt 2016, 22:39

Sestra je prebrala knjigo Bila sem princesa. Sama je zaenkrat še nisem, ampak glede na njeno navdušenje verjamem, da je dobra. Prebrala pa sem knjigo Imela sem 12 let vzela kolo in se odpeljala v šolo, vendar je od tega že preveč let, da bi ti lahko podala neko konkretno mnenje, vem samo, da mi je bila takrat všeč :)
Creativity is intelligence having fun
http://pesem-ptic.blogspot.si/

Maja Radin
Pixy
Kraj: Ljubljana

PrispevekNapisal/-a Maja Radin » 02 jan 2017, 10:08

Ravno berem knjigo Ani Choying Drolma: Moj glas za svobodo. Gre za pripoved budistične nune o njenem otroštvu , življenju z nasilnim očetom, njenem uporu, na splošno do nasilja, in kasnejšem delovanju za dobrobit in svetlejšo prihodnost deklic..Knjiga, polna duha in svetlobe.
Bila sem princesa, je knjiga, katero sem prebrala že davno in je zanimiva pripoved "navadnega" dekleta, iz sodobnega časa, ki postane žena malezijskega princa in pristane v v neznanem svetu, povsem drugačne, islamske kulture, kjer ni sprejeta, niti razumljena, seveda so občutki obojestranski.

Uporabnikov avatar
prada2015
Opravljen bralni izziv 2017
Opravljen bralni izziv 2017
Kraj: Dolenjska
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a prada2015 » 02 jan 2017, 21:55

Prebrala sem Potepuški maček Bob in Bobovo darilo od Jamesa Bowena, ki sta mi bili super. James je na zdravljenju od drog, preživlja se z uličnim igranjem. Potem pa spozna mačka, ki ga vzljubi in se za njega trudi izboljšati.

Sem pa prebrala Pohabljena od Khady in Marie-Therese Cunny. Khady pripoveduje svojo zgodbo, kako so jo obrezali v otroških letih in poročili v najstniških letih. Kakšno je bilo njeno življenje z možem in kako se ga je potem rešila in zaživela na novo. Meni ni bila preveč všeč, ker mi je temačna, žalostna in kruta. In nekako nisem za te zgodbe.
The prettiest thing you can wear is a smile... <3

http://knjigoljubka.blogspot.si/

Uporabnikov avatar
N1TRO
Pixy

PrispevekNapisal/-a N1TRO » 04 jan 2017, 18:36

Kar mi zadnje pride na misel je Into Thin Air od Jona Krakauerja. Knjiga sicer ni nova, se pa nanaša na eno od tragedij pri vzponu na Everest v zgodnjih 90ih. Krakauer je bil kot novinar s strani neke revije poslan na odpravo pod vodstvom Roba Halla, takrat enega najbolj priznanih vodnikov. Splet nesrečnih okoliščin in huda nevihta pod vrhom je takrat vzela kar nekaj življenj, tudi Halla, Krakauer pa je kot po čudežu preživel in napisal knjigo, da bi si zbistril misli. Leta 2015 je na to isto temo izšel tudi film Everest, pa saj veste kako je - never judge a book by it's movie. Čeprav film niti ne sledi knjigi.

Definitivno vredno branja, čeprav nisem siguren če obstaja slovenski prevod. Hmmm...
Debate in menjava angleških knjig na Facebooku - click here. :)

igor1968
Pixy

PrispevekNapisal/-a igor1968 » 24 jan 2017, 08:42

Živjo.

Moji predlogi:

Nikolaj Lilin - Prosti pad in Sibirska vzgoja.

Park Yeonmi - da bi lahko živela (Severna Koreja)

siba shakib - afganistan, kamor se bog pride le zjokat. (spoznajte Afganistan v luči begunke).

LP

Igor

Bralka Eva
Pixy

PrispevekNapisal/-a Bralka Eva » 04 jun 2017, 10:00

1.Vesna Karlin: Obžalovanje
2. Izpoved iz harema
3. Kristijana Valčeva: Ohranila sem ponos
4. Verena Wermuth: Prepovedana žena: Moja leta s šejkom Kalidom iz Dubaja
5. Sue Monk Kidd: In dobila je krila (temelji na resničnih dogodkih)
Vse so napete, ne moreš odložit.

Natasha
Pixy

PrispevekNapisal/-a Natasha » 28 jul 2018, 07:52

Sarbdžit Kaur Atval: Sramota (o umoru iz časti med indijskimi sikhti v Angliji ter boju pisateljice, da zadosti pravici)

Natasha Kampusch: 3096 dni (opisuje njeno življenje z ugrabiteljem)

Jelly
Pixy

PrispevekNapisal/-a Jelly » 22 jan 2019, 14:44

Carmen Bin Ladin: Kraljevina iza tančice
Souad: Ziva zazgana
Jean Sasson: Majada

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Ni registriranih uporabnikov in 2 gostov