Avtorica Meg Cabot

Forum o knjigah in serijah, ki nimajo svoje kategorije oz. v njih najdeš vsakega malo.
Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

Avtorica Meg Cabot

PrispevekNapisal/-a Ever » 05 jul 2010, 17:13

Meg Cabot je avtorica takih prikupnih najstniških romanov, ki vsebujejo včasih dobre, včasih malo manj dobre romance :) Vsem vam je zagotovo najbolj znana po zgodbi Princeskih dnevnik :D

Mene je, zraven romana Avalon High, zelo navdušila tudi knjiga Airhead (nameravam prebrati tudi nadaljevanja). Zgodba govori o deklici Emerson Watts, ki najraje igra računalniške igrice in se druži s svojim najboljšim prijateljem Christopherjem. Emerson je čisto nedružabno dekle in se je že zdavnaj sprijaznila s svojim neprivlačnim videzom. Potem se pa nekega dne zgodi nesreča in Emerson se znajde v telesu postavne manekenke Nikky. Zgodba se seveda zelo zakomplicira, ker Emerson ne ve nič o življenju urejenih, div, hkrati pa se začne zavedat, da ji Christopher pomeni veliko več kot pa prijatelj. :D

Slika

Nadaljevanja so pa potem tole:

Being Nikky

Slika

Runaway

Slika

Temo sem poimenovala kar Meg Cabot, da lahko noter združimo tudi njena ostala dela, ki jih je ogromno. Na računalniku, v mapi Knjižnica, imam že pripravljeno podmapo Meg Cabot in noter ogromno njenih knjig. Meni se te knjige zdijo take prijetne, za na plažo :)
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
Lisa
Sorcerer
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Meg Cabot

PrispevekNapisal/-a Lisa » 05 jul 2010, 23:19

Jst sem prabrala par Princeskinih dnevnikov. Pa so se mi zdel dolgočasni. Nisem mogla prebrat. Sem pa prišla do enih 6/7 delov.
“Missing, one stunningly attractive teenage boy. Answers to 'Jace' or 'Hot Stuff”

Uporabnikov avatar
nymeria
Siren
Kraj: Žirovnca

PrispevekNapisal/-a nymeria » 06 jul 2010, 11:09

@lisa zdej je baje že 10 delov :D

men ma ta meg cabot take plehke brezvezne zgodbe, ko konec pogruntaš že po parih straneh, tko da so čist primerne za brat na plaži :D
weep not for roads untravelled, weep not for sights unseen,
may your love never end, and if you need a friend,
there's a seat here alongside me.

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 06 jul 2010, 15:48

Meni so super za sprostitev :) Ko se ti ne da ničesar razmišljat pa bi se malo odklopil :) Ampak se mi zdijo take prikupne, najstniške :)

Sicer sem pa tak samo 2 prebrala hehe :D

Zdaj pa Meg pripravlja neko znanstveno fantastično zgodbo nekaj v zvezi z vampirji:

Slika

Pred kakim mesecem je izšla :)

Še opis:

Sick of vampires? So is Meena Harper.

But her boss is making her write about them anyway, even though Meena doesn’t believe in them.

Not that Meena isn’t familiar with the supernatural. See, Meena Harper knows how you’re going to die (not that you’re going to believe her; no one ever does).

But not even Meena’s precognition can prepare her for what happens when she meets—then makes the mistake of falling in love with—Lucien Antonescu, a modern-day prince with a bit of a dark side . . . a dark side a lot of people, like an ancient society of vampire-hunters, would prefer to see him dead for.

The problem is, he already is dead. Maybe that’s why he’s the first guy Meena’s ever met that she could see herself having a future with. See, while Meena’s always been able to see everyone else’s future, she’s never been able look into her own.

And while Lucien seems like everything Meena has ever dreamed of in a boyfriend, he might turn out to be more like a nightmare.

Now might be a good time for Meena to start learning to predict her own future . . .

If she even has one.
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
Lisa
Sorcerer
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Lisa » 06 jul 2010, 22:09

Sliš se zanimovo.
“Missing, one stunningly attractive teenage boy. Answers to 'Jace' or 'Hot Stuff”

Uporabnikov avatar
_auril_
Fairy

PrispevekNapisal/-a _auril_ » 06 nov 2010, 11:43

Jst sm prebrala use princeskine dnevnike.
Sam nism bla tak navdušena nad njimi. Ko sm bla še mal mlajša sm prebrala do 7 dela, zdei pa sm vidla da obstajajo še movi 3 deli, sm si use sposodla pa tak na hitrco prebrala kr so se mi zdeli že brezveze.

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 28 nov 2010, 20:49

A ste vedeli, da je po Avalon High tudi posnet movie?

Cast:

Ellie:

Slika

Will:

Slika

Jen:

Slika

Marco:

Slika

Lance:

Slika

Uporabnikov avatar
twilightfan:*
Elf

PrispevekNapisal/-a twilightfan:* » 06 apr 2012, 20:48

Ful superca pisateljica.
Sm prebrala njeno zbirko The princess diary :) Ful zakon knjige.

vogue shadowalker
Elf

PrispevekNapisal/-a vogue shadowalker » 01 dec 2013, 19:22

Njo že spremljam od malih nog sploh od takrat, ko sem prvič slišala za Princeskin dnevnik. Ima super slog pisanja, večino komičnih in dramatičnih dogodkov sploh za nastnike in večino časa predstavlja take "čudake", ki na koncu vedno dobijo glavno vlogo za svet okoli njih. Pač super sproščeno branje.
butterflies are, proof that
you can have a second life.

http://instagram.com/itsninazidaric

Uporabnikov avatar
Sparrow
Pixy
Kraj: Koroška

PrispevekNapisal/-a Sparrow » 01 jul 2014, 21:16

mene Princeskini dnevniki niso navdušili najbolj... :zvizgac:
mi je pa zelo všeč Nenasitna. je nekaj posebnega. <3
komaj čakam na naslednji del. :)