The Fault in Our Stars (John Green)

Forum o knjigah in serijah, ki nimajo svoje kategorije oz. v njih najdeš vsakega malo.
Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: The Fault in Our Stars (John Green)

PrispevekNapisal/-a Ever » 28 sep 2014, 22:18

Jaaa, to pa sem jaz tudi študirala. da bi znal film kakšnega bolnika prizadeti... pač...tak malo je ciničen izpadel pa kot da se ves čas delajo norca oz. kot da jim ni mar - dvomim, da je večina bolnikov takšna... Knjiga ni na tak način predstavljena.
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
MintyBerry
Elf

PrispevekNapisal/-a MintyBerry » 28 sep 2014, 22:32

OMG ja točno tko, kt da jim ni mar.. kot da se ne zaveda, da bo umrla.. mislim jaz imam rada komedije ampak iz take teme je pa res ne moreš narest, noo!
"You have an interesting set of morals. Breaking out of jail is okay. But steal a car, and you sound totally outraged."

Uporabnikov avatar
taša
Sorcerer
Kraj: Preserje pri Radomljah
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a taša » 29 sep 2014, 10:49

Lahko povem iz izkušenj...prvi mesec, ko si bolan je res težko...zate in za družino in za vse ljudi okoli sebe...potem se pa vdaš v usodo...in delaš na tem, da ozdraviš oziroma da preživiš čim dlje...

Govorim pa zato, ker je moj oče imel raka ( in je hvala bogu sedaj ok)...moj dedek pa je zaradi raka v roku 3 mesecev umrl...

Pa, ko sem gledala ta film...mi je bil z tega vidika realen...pač ona je bolna že več let...in ko si že tolko časa bolan...se sprijazniš in ne da si flegma, ampak živiš s tem...

Drugače pa si lahko pogledata še en film s podobno tematiko...samo, da ni tolko ljubezenska zgodba...nemški film...Danes bom svetlolaska je naslov ( mislim prevod)...je ravno tako o boju z rakom...in o boju da kljub bolezni živiš naprej ;)
"Give a girl the right shoes, and she can conquer the world."

Uporabnikov avatar
Marinka
Sorcerer

PrispevekNapisal/-a Marinka » 29 sep 2014, 10:51

Tale punca je povedala nekaj na to temo, glede "simpatiziranja" z rakom.

Meni je fant včeraj zjutraj rekel, da si je pogledal eno dramo, in bo jo še meni dal za pogledat (mi da USB), da bom še jaz malo depresivna :|
In ga vprašam o čem govori, oz. kateri drami. Pa mi reče: veš ona ko igra v Divergent pa njen brat, ta dva sta igrala.. :lol: Sem mu lepo razložila, da sem knjigo že 2x prebrala, pa da sem tudi film že pogledala :P
"It is the unknown we fear when we look upon death and darkness, nothing more."

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 16 feb 2015, 11:00

Ni ta knjiga, je pa druga Greenova, katere prevod smo kritizirali :D

Slika
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
prada2015
Opravljen bralni izziv 2017
Opravljen bralni izziv 2017
Kraj: Dolenjska
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a prada2015 » 05 jan 2016, 20:58

Včeri prebrala knjigo, danes pogledala film Krive so zvezde. Navdušena nad obema :jupi: :thumbup: :goodjob:
Ful sta mi bila všeč oba lika. Sigurno jo bom prebrala še kdaj!! :020:
Sem začela brati že naslednjo Greenovo knjigo (Kdo si Aljaska?). Pa mi že začetek ni nevem kako dober. Sploh ne morem primerjat.
The prettiest thing you can wear is a smile... <3

http://knjigoljubka.blogspot.si/

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Ni registriranih uporabnikov in 2 gostov