The Fault in Our Stars (John Green)

Forum o knjigah in serijah, ki nimajo svoje kategorije oz. v njih najdeš vsakega malo.
Uporabnikov avatar
illy
Siren

Re: The Fault in Our Stars (John Green)

PrispevekNapisal/-a illy » 24 avg 2014, 21:14

Po zadnjih informacijah, ki so prišle do mene naj ga sploh ne bi predvajali v koloseju (ni mi jasno zakaj, ampak ok), zato sem ga dol snela in ga gledala ta vikend.
Pure.sobfest. :th_cry: ko sem nekje na 3/4 filma prišla ven iz sobe in srečala cimra, me je spraševal če sem bolna al če sem fasala kako alergijo al kaj..groza res. Ful dober film, definitivno ma tisto izčrpljujočo emocionalno noto, ki bi jo moral met. Pa še čisto sem bla presenečena, ko sem vidla da so tudi Johnu Greenu dali eno mini vlogo v filmu :-D
hitro, hitro poglejte film, me zanimajo komentarji :)
Reading is dreaming with open eyes..
I do not want to just read books; I want to climb inside them and live there.

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 24 avg 2014, 21:44

A je že al kaj?

Jaz sem mislila, da bi šli skupaj na kino meet pa mi ne bo uspelo. Pripravljam se za konferenco, zraven tega pa imam še ogromno drugih obveznosti :( Upam, da nam čimprej spet uspe srečanje, je že predolgo mimo!
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
Mariposa
Forest Spirit

PrispevekNapisal/-a Mariposa » 25 avg 2014, 20:58

Prebrala knjigo in pogledala film praktično eno za drugim in posledično imam zadnjih par dni doma poplavo :th_cry:

Knjiga me ni razočarala, kljub temu da sem pred branjem slišala ogromno pozitivnih kritik in sem imela res velika pričakovanja. Ravno nasprotno, zdela se mi je izjemno dobra, realna in je nikakor nisem mogla odložit. Res odlično pisanje in lepa zgodba, ki mislim, da te težko pusti ravnodušnega in saj mene se je zelo dotaknila. Da ne govorim o tistih zadnjih parih vrsticah, ob katerih me strese vsakič, ko jih preberem :vso_cast: poleg seveda vseh drugih citatov iz knjige, ki so just amazing.

Film pa me ni navdušil nič manj. Izredno dober se mi zdi in mislim, da je tudi knjigi zelo zvest, Shailene in Ansel mi imata pa super kemijo. Sem bila kar malo skeptična glede njiju glede na to, da sem ju gledala kot sestro in brata v Divergent, ampak mislim, da sta se odlično odrezala, ker nisem niti enkrat pomislila, da gledam Tris in Caleba, ampak sta bila to pač Hazel in Gus, in to zelo simpatična :clap: V glavnem, se splača pogledat, meni je bil ful všeč :lotsalove:

Uporabnikov avatar
Marinka
Sorcerer

PrispevekNapisal/-a Marinka » 26 avg 2014, 10:29

Meni je ful bil všeč film :) všeč mi je bilo, kak so kaj zajeli, pa prikazali misli/sms-je.. pa vloga od John Greena je res bla kul :eyebrows:
Edino nemorem si pomagati, meni je ta Ansel tak.. ne ravno antipatičen tip, ampak.. nekaj me moti na njemu :zvizgac:
"It is the unknown we fear when we look upon death and darkness, nothing more."

Uporabnikov avatar
illy
Siren

PrispevekNapisal/-a illy » 26 avg 2014, 11:45

Tudi meni se zdi, da so se kar držali knjige :thumbup: Oba glavna igralca sta me pozitivno presenetila, ker res nisem imela preveč hudih pričakovanj, samo ena stvar me je zmotila, in sicer Hazelina mama. Tak čudno mi je blo vse skupaj, njen način govora pa skozi neka nasmejanost, prisiljeno mi je vse skupaj delovalo, ne vem, ni mi bilo..tole je po doooooooolgem času en film ki mi je bil res všeč in da je posnet po knjigi, ki sem jo prebrala. Zato sem bla tudi skeptična glede tega a bi sploh gledala film, ker sem pričakovala, da mi bo samo pokvarilo celotno izkušnjo..
I loved it <3

Uporabnikov avatar
Jerneja
Opravljen bralni izziv 2018
Opravljen bralni izziv 2018
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Jerneja » 26 avg 2014, 18:33

Meni je bil film všeč :thumbup:
Priloge
Hazel-texting-Gus-TFIOS-the-fault-in-our-stars-37185466-1296-730.jpg
sledili so knjigi, kar je bla ena izmed stvari, ki me je res skrbela
pa uni oblački takrat ko sta si dopisovala so se mi zdeli fantastični. :024:
Hazel-texting-Gus-TFIOS-the-fault-in-our-stars-37185466-1296-730.jpg (238.3 KiB) Ogledan 3109 krat
Nazadnje uredil/a Jerneja dne 30 avg 2014, 10:52, skupaj urejeno 1 krat.
Creativity is intelligence having fun
http://pesem-ptic.blogspot.si/

Uporabnikov avatar
taša
Sorcerer
Kraj: Preserje pri Radomljah
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a taša » 29 avg 2014, 03:22

Nisem brala knjige, ker sem vedla, da je težka...in pa zato, ker je moj oče imel raka...in vem kako to gre...no na srečo..je moj oče sedaj zdrav...

Po vašem pisanju...pa sem se vseeno odločila, da pogledam film...in sm se prpravla..res sm se...ampak prve solze so vseen padle tam, ko sedita na gugalnici...zadnje pol ure filma...pa sem mogla vmes dat na pavzo, ker nisem nič več vidla...

Knjige ne bom brala..tudi za primerjavo ne...in mislm, da je bil to eden izmed filmov, ki sem jih gledala samo enkrat ( Marley and me je bil prvi tak)...

Priporočam ogled...in velik robčkov in fanta, da te pol še mal objema..al pa en tak enakovredn nadomestk...plišasta igrača naprimer...
"Give a girl the right shoes, and she can conquer the world."

Uporabnikov avatar
illy
Siren

PrispevekNapisal/-a illy » 29 avg 2014, 13:34

taša :hug1: no, samo da se je pozdravil, res nimajo vsi te sreče..
meni sta bila tako knjiga kot film kar težka, ker je tudi moja babica imela raka in sem do njene smrti skrbela zanjo, tako da vem kako izgleda, ko bolezen napreduje in na koncu konča življenje človeka.
Pri TFiOS mi je pa toliko hujše, ker sta oba še tako mlada in oba se v teh letih kar več kot nekaj let borita s to boleznijo. No, ne bom spoilala :)
sem pa videla, da bodo posneli tudi Looking for Alaska in Paper Towns..

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 28 sep 2014, 18:08

Jaz sem tudi danes pogledala film.

Javno na Bralnici se opravičujem Shailene ( :lol: ), da sem rekla, da je tečna. Sicer v intervjujih mi je še vedno annoying, ampak je pa izredno dobra igralka. Prepričala me je kot Tris in prepričala me je kot Hazel Grace. :thumbup:

Kar mi je pa bilo najbolj všeč pri tem filmu je, da niso dali nekih igralcev, ki prodajajo svojo "hotness", ampak sta oba igralca delovala ful real.

Drugače ful redko jokam, ampak malo pa sem le dobila solzne oči - na "pogrebu" v cerkvi, ko je Hazel imela govor.

Pa drugače ful ne maram takih (žalostnih + bolezni polnih) filmov, želim pa si, da bi se vsi, ki imajo urejeno življenje, zavedali, kako srečni so lahko, da so v taki situaciji kot so. In da bi to situacijo cenili in živeli kar se da... nikoli ne veš, kdaj ti življenje prinese presenečenje in si tik pred tem, da boš vze izgubil.
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
MintyBerry
Elf

PrispevekNapisal/-a MintyBerry » 28 sep 2014, 22:01

Učeri zvečer pogledala (po mnogih "to morš nuuujno takoooj gledaaaaat" od prijateljic) in me ni preveč navdušil. Mogoče prevelika pričakovanja? Nevem. Knjigo sem prebrala enkrat junija in mi je bla res dobra, ne sicer took dobra da bi lahko jokala zravn, ampak čist kul knjiga (razen tistih opisov kako igrata videoigrice :evil: ).
O filmu sm pa slišala tok dobrega da sm res mislila da bo nevemkaj, sej ne rečm da je slab ampak men ni bil nič posebnega, pač en tak povprečen žalosten film.. Pa igralca sta mi oba ful antipatična, on še posebi, pa še zelo drugačna sta kakor sem si ju jaz predstavljala v knjigi, pomojem mi tut zato nista bila všeč. Isaac mi je pa ful car, in u knjigi in u filmu :jupi:
Pa nevem, preveč so mi usi tko na flegma, ona je skos sproščena pa dobre volje, mislim sej to je ful dobro sam u realnosti je pa mal drugač vrjetno ane..
No pa sej knjiga je vedno boljša kot film hehe :eyebrows: V glavnem, ni mi žal da sm gledala, prav tako mi ni spodneslo tal pod nogami...
"You have an interesting set of morals. Breaking out of jail is okay. But steal a car, and you sound totally outraged."

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska:: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost