The Catcher in the Rye

Forum o knjigah in serijah, ki nimajo svoje kategorije oz. v njih najdeš vsakega malo.
Uporabnikov avatar
Catnip.
Human

The Catcher in the Rye

PrispevekNapisal/-a Catnip. » 24 jul 2012, 21:18

Slika

By: J. D. Salinger

"The Catcher in Rye" is the ultimate novel for disaffected youth, but it's relevant to all ages. The story is told by Holden Caulfield, a seventeen-year-old dropout who has just been kicked out of his fourth school. Throughout, Holden dissects the 'phony' aspects of society, and the 'phonies' themselves: the headmaster whose affability depends on the wealth of the parents, his roommate who scores with girls using sickly-sweet affection.Lazy in style, full of slang and swear words, it's a novel whose interest and appeal comes from its observations rather than its plot intrigues (in conventional terms, there is hardly any plot at all). Salinger's style creates an effect of conversation, it is as though Holden is speaking to you personally, as though you too have seen through the pretences of the American Dream and are growing up unable to see the point of living in, or contributing to, the society around you. Written with the clarity of a boy leaving childhood, it deals with society, love, loss, and expectations without ever falling into the clutch of a cliche.
“I love you, Roza.I'll always be here for you. I'm not going to let anything happen to you."
The words were wonderful and dangerous. He shouldn't have said anything like that to me. ~ Dimitri Belikov & Rose Hathaway

Uporabnikov avatar
rejnbow
Elf
Kraj: Maribor/Ljubljana.
Kontakt:

Re: The Catcher in the Rye

PrispevekNapisal/-a rejnbow » 03 dec 2012, 17:42

Varuh v rži je ena izmed mojih najljubših knjig. Mislim da sem jo prvič prebrala pri devetih al desetih letih, ko sem jo dobila za rojstni dan. Od takrat naprej sem jo prebrala okoli petnajstkrat. Ne vem, če se je bom kdaj naveličala. Letos sem jo tud podarila najboljšemu prijatelju za rojstni dan.

Še citat iz knjige:

Ne pripoveduj nikomur ničesar. Če to storiš, boš izgubil vse. - Holden Caulfield.
A dreamer is one who can only find his way by moonlight, and his punishment is that he sees the dawn before the rest of the world. - Oscar Wilde.

Uporabnikov avatar
Morrigan
Shapeshifter

PrispevekNapisal/-a Morrigan » 03 dec 2012, 22:16

Ena izmed tistih knjig, ki jih želim prebrat, ampak nikoli ne najdem časa/volje zanje. Saj se bo to enkrat spremenilo, do takrat bo pa čakala name :) .
"Sticks and stones may build your homes, but words will lift your spirits."
Abigail Roux & Madeleine Urban

Uporabnikov avatar
majstro
Elf

PrispevekNapisal/-a majstro » 06 dec 2012, 19:48

Sem mogel to prebrat za maturo pa moram rečt, da mi ni bla preveč všeč, razen mogoče posebnega besedišča. Nevem, preveč depresivno deluje vse skupaj... Mi je bila druga knjiga (The currious incident of the dog in the night time) bolj všeč.

zoeybird
Pixy

PrispevekNapisal/-a zoeybird » 21 avg 2013, 17:01

Tudi jaz sem jo morala prebrat za maturo. Na začetku mi sploh ni bila všeč. Prvič ker je bilo obvezno (če mi kdo reče, da moram nekaj obvezno narediti, dobim odpor do tega :zvizgac: ), drugič: ni mi bil všeč stil/slog pisanja. Ampak skozi knjigo sem ravno to vzljubila :D Tak, da je kar vredu knjiga. Bom jo verjetno še enkrat prebrala :D

Uporabnikov avatar
basshy
Forest Spirit
Kraj: Ljubljana

PrispevekNapisal/-a basshy » 14 jan 2014, 19:13

O ja, mi je med ljubšimi knjigami :)
Sem prav vesela da smo jo meli na maturi, drugače ne bi nikoli Salingerja odkrila.. No, saj bi ga, ampak malo kasneje :mrgreen:

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska:: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost