Filmi vredni ogleda

Katere nanizanke najraje spremljate, kateri so najboljši filmi vseh časov, kaj najraje gledate po televiziji in še več.
Uporabnikov avatar
Aria
Fairy

Filmi vredni ogleda

PrispevekNapisal/-a Aria » 28 jun 2010, 16:25

Se mi je zdelo da bi blo treba imet neko temo, kjer bi si lahko medsebojno predlagal dobre filme :) Torej, top 3 vaših filmov (lahko več), mogoče par besed o filmu, kaj vas je navdušl... whatever :)

Pri men je dost več kot 3, samo top bi bli pa:

1. The Hours
Posneto po knjigi Michaela Cunninghama, govori pa v bistvu o tem, kako zgodba Ms. Dalloway vpliva na tri različne ženske z različnimi življenji v različnih časih. Ena izmed njih Virginia Woolf sama, ostali dve (gospodinja v letu 1951 in moderna ženska živeča v današnjem času) pa sta bralki knjige. Meni je všeč celoten preplet njihovih zgodb, igralci (oz. predvsem igralke) dobro odigrajo in film je super posnet.

2. Perfume
Posneto po knjigi Patricka Süskinda, ki jo verjetno vsi poznate ;) Gre o Grenouille-u, ki je bil rojen s popolnim občutkom za vonj, ampak brez svojega in njegovi želji ustvariti popoln vonj. Komu bi se film (ali knjiga) lahko zdela malo groteskna ali preprosto ogabna, ampak meni je všeč. :)

3. Requiem for a Dream
Zgodbe različnih, med sabo povezanih ljudi z vse prej kot preprostim in lepim življenjem. Je dobro posnet, igralci so dobri in glasba izjemna. Všeč pri tem filmu mi je da ni tipičnega 'holivud-hepi-endinga' ampak se konča žalostno in grozno, kar je bolj realno. Je pa res, da je film rahlo šokanten, jst ga po prvem gledanju potem kaki dve leti nisem mogla še enkrat pogledat.

Ostali dobri bi bli pol še Donnie Darko, The Prestige, Primal Fear, Pulp Fiction, V for Vendetta.... :)
I'll never get used to anything. Anybody that does, they might as well be dead.

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Filmi vredni ogleda

PrispevekNapisal/-a Ever » 28 jun 2010, 16:56

Uh...

1. A walk to remember

V Bralnici je opis knjige, film je posnet po knjigi in ima podobno zgodbo. Govori o Jamie, pastorjevi hčerki, in Landonu, mestnemu bahaču, katerih usoda se združi in se zaljubita. Težava je pa edino v tem, da Jamie nosi skrivnost zaradi katere se Landon ne bi smel zaljubiti v njo. Zelo žalostna romantična zgodba, ki sem jo gledala že miljonkrat pa še miljonkrat jo bom :)

2. I am Legend

Spet film posnet po romanu, v glavni vlogi je Will Smith, govori pa o tem kako na svetu vladajo zombiji, ki pridejo na plan šele ponoči. Robert misli, da sta on in njegov pes edina preživela ta masaker in se skrbno trudi, da bi ostal živ. Nato pa nekega dne dobita obiskovalce, mamico in njenega sinčka in tako Robert zve, da je še veliko takih, ki so preživeli ter da si preživeli skupaj gradijo svoje mesto. Tako Robert naredi vse, da bi zaščitil Anno in Ethana ter da bi poskrbel, da prideta do mesta preživelih.

3. The Hills Have Eyes

Grozljivka v kateri se družina sredi puščave sooči z ljudmi, ki so zaradi poskusov z takšnimi in drugačnimi kemijskimi orožji pohabljeni in drugačni. Ti ljudje imajo morilske nagone in po puščavi morijo ljudi, ki tja zaidejo.

Drugače pa je še ogromno dobrih: Skulls, Cube Zero, Saw (vsi deli), The Skeleton Key, Hancock, Seven Pounds, Eon flux, American History X, Fight Club, Cruel Intentions ... Naštejem dalje, ko se še jih spomnim :)
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
Lisa
Sorcerer
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Lisa » 04 jul 2010, 11:42

Pri meni je načeloma tako, raje gledam kake izi komedije ampak moji naj filmi so drame. Ki jih ne bom nikoli pozanila.

1.The Wind That Shakes the Barley
Nepozaben.
2. In the Name of the Father
Prvič gledala na tv1000. In potem konstantno upala, da ga bodo ponovil. In ga niso. In potem sem ga našla v KOŽu.
3. Cold Mountain
Almost happy end.

In A Walk to Remember. Ko swem ga par let nazaj gledala po Tv mi je bil všeč. Ampak sem pozabila naslov. In potem je bil letos spet po tv ga nisem gledala ker nisem prepoznala naslova. Dokler ni mami začela nasleden "A veš ker žalosten film sem včeri gledala..."
“Missing, one stunningly attractive teenage boy. Answers to 'Jace' or 'Hot Stuff”

Uporabnikov avatar
Aria
Fairy

PrispevekNapisal/-a Aria » 04 jul 2010, 16:18

oh, Cold Mountain <3 samo konec je res žalosten, k tok malo manjka... :/
I'll never get used to anything. Anybody that does, they might as well be dead.

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 12 jul 2010, 14:05

Na HBO je zdaj Wall-E :D Meni je bil ful všeč :)
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
Relativna
Forest Spirit

PrispevekNapisal/-a Relativna » 13 jul 2010, 21:15

Offtopic: Ne morem verjet, da dejansko obstajajo ljudje, ki jim je Parfum všeč :shock:

Eve
Pixy

PrispevekNapisal/-a Eve » 14 jul 2010, 19:05

Dear John, The Notebook, It's complicated, The butterfly effect, The Pianist

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 14 jul 2010, 19:11

U ja: The Butterfly effect mi je eden najboljših :)

Perfume je meni tudi okej bil :) Ne glih najboljši, ampak okej :)

Uporabnikov avatar
FreakChiq
Shapeshifter
Kraj: Maribor
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a FreakChiq » 14 jul 2010, 20:28

Če ma še kdo taki kinda weird taste in movies like me ( :D ) potem si mora pogledat:

1. Trainspotting [Trailer | IMDb]
2. A Clockwork Orange [Trailer | IMDb]
3. Crank 1 & 2 [Trailer | IMDb]
4. RocknRolla [Trailer | IMDb]
5. Donnie Darko [Trailer | IMDb]
6. Fight Club [Trailer | IMDb]
7. Smokin' Aces [Trailer | IMDb]

Drugače sem bla še pa nad Into The Wild ZELO navdušena. Pa 21 Grams, Mystic River in The Prestige so mi tud zelo dobri filmi.
Nazadnje uredil/a FreakChiq dne 24 jul 2010, 00:50, skupaj urejeno 1 krat.
"Can nobody hear me? I've got a lot that's on my mind."

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 14 jul 2010, 20:55

Fight Club - OMG The best film :)

Zraven tega pa še seveda American History X (isti glavni igralec) ;)

PS: samo bolj mi je bil všeč sistem, ki ga je Nienna uvedla - z opisi filmov zraven :oops: Če se vam da :) Raje preberem kratek opis, kot pa kar po naslovu :)

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska:: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost