Pravkar sem gledal(-a) film...

Katere nanizanke najraje spremljate, kateri so najboljši filmi vseh časov, kaj najraje gledate po televiziji in še več.
Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Pravkar sem gledal(-a) film...

PrispevekNapisal/-a Ever » 05 jan 2015, 12:54

Maleficent včeraj... not bad, ampak ni me pa kaj ekstra navdušil. Opažam trend, da ne snemajo zgolj pravljic, ampak veliko tudi predstavljajo zgodbe "zlobcev". Zanimivo :)
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
mejmi
Siren

PrispevekNapisal/-a mejmi » 05 jan 2015, 13:10

joj jaz mam ta film tudi ze celo večnost na rač. pa me sploh ne pritegne da bi ga šla gledat...
“ She read books as one would breathe air, to fill up and live.”

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 05 jan 2015, 13:24

Meni je kul, ker malo drugače predstavi samo zgodbo... redkokdo se rodi zloben ter je zloben in samo zloben. Ko smo bili majhni in smo poslušali te pravljice, se nikoli nismo vprašali, zakaj pa je ta čarovnica tako hudobna - kar samoumevno je bilo, da pač je (ker je pač oblečena v črno in ker "junaki" zgodbe pravijo, da je hudobna?). V resnici pa ima hudobija velikokrat nek razlog - ljubusumje, razočaranje, pohlep,...
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 05 jan 2015, 13:26

Pa tudi - zadnjič je bil nek film na TV (družinska zgodba, verjetno so ciljna publika otroci in ne jaz, ampak dobro...pustimo malenkosti), ko je enako na foro pravljic pa kako se zgodbe iz pravljic uresničijo in je zgodba imela dva "zlobca", ki sta se iz glavnega junaka ves čas norčevala in mu nalagala naloge... Ko je bilo zgodbe konec in je glavni junak zmagal, je pa on z njima ravnal popolnoma enako ... in sem bila zelo razočarana, ker če je pravljični junak dober, se ne bo do svojega sovražnika obnašal enako kot se je ta do njega, a ne? :D

Malo se je za zamisliti pri teh pravljicah :D

Uporabnikov avatar
Morrigan
Opravljen bralni izziv 2018

PrispevekNapisal/-a Morrigan » 05 jan 2015, 14:17

redkokdo se rodi zloben ter je zloben in samo zloben. Ko smo bili majhni in smo poslušali te pravljice, se nikoli nismo vprašali, zakaj pa je ta čarovnica tako hudobna - kar samoumevno je bilo, da pač je (ker je pač oblečena v črno in ker "junaki" zgodbe pravijo, da je hudobna?). V resnici pa ima hudobija velikokrat nek razlog - ljubusumje, razočaranje, pohlep,...
:104:
"Sticks and stones may build your homes, but words will lift your spirits."
Abigail Roux & Madeleine Urban

Uporabnikov avatar
Morrigan

PrispevekNapisal/-a Morrigan » 05 jan 2015, 14:24

Da še nekaj dodam na to temo - je gledala katera Smallvile? Jaz sem sicer obupala pri četrti ali peti sezoni, ampak mi je bilo zanimivo ravno to kako je predstavljeno kako Lex Luthor postane hudoben. Na začetku je bil dober, je želel pomagati Clarku, ampak Clark mu ni zaupal in vedno sem se spraševala koliko je prav to nezaupanje pripomoglo k temu, da je on potem postal hudoben in postal tudi obseden s tem, da izve kdo je vesoljec (in potem tudi Supermanov nasprotnik, ampak to še ni bilo v ospredju zgodbe do tam kjer sem jaz prišla). Mogoče bi se stvari obrnile čisto drugače, če bi mu Clark že na začetku povedal kdo je. Veliko je odvisno od okoliščin in tudi tisti, ki so dobri marsikdaj pripomorejo k temu, da se nekateri ljudje spremenijo na slabše.
"Sticks and stones may build your homes, but words will lift your spirits."
Abigail Roux & Madeleine Urban

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 05 jan 2015, 14:47

Točno to. To je res lep primer... In po navadi pri zgodbah teh "zlobcev" pride do tega, da nekdo nekoga vstran odriva, da mu ne zaupa, da ko "zlobec" hoče/rabi drugo priložnost, mu je pa glavni junak ne da in se obnaša kot največji goody good (OUaT, recimo). Verjamem, da nekomu, ki ti je storil ogromno žalega, težko zaupati... jaz tudi ne bi... ampak vse to so zgodbe, ki nam dajejo neka sporočila. Hočeš, nočeš :)

Uporabnikov avatar
Jerneja
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Jerneja » 06 feb 2015, 21:13

Pravkar sem gledala Beyond The Lights
YouTube ~ trailer
Super film, priporočam ogled :thumbup:
Creativity is intelligence having fun
Obišči moj blog: preberi novice iz knjižnega sveta, recenzije knjig, popotniške objave in več
https://www.pesemptic.com/

Uporabnikov avatar
taša
Sorcerer
Kraj: Preserje pri Radomljah
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a taša » 07 feb 2015, 11:49

Hvala, da si me spomnila. Tale trailer sem vidla že decembra enkrat in sem si takrat označla, da to moram gledat...pa pozabla tudi...tko da..thank you :D
"Give a girl the right shoes, and she can conquer the world."

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 09 feb 2015, 19:32

Slika

Moram reči, da mi je bil kar ok - za slovenske razmere... Boljši kot Čefurji raus. Tu se je vsaj nekaj dogajalo :D

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska:: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost