Film vs. knjiga

Katere nanizanke najraje spremljate, kateri so najboljši filmi vseh časov, kaj najraje gledate po televiziji in še več.
Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

Film vs. knjiga

PrispevekNapisal/-a Ever » 04 avg 2010, 21:49

Mogoče se vam zdi nesmiselno, da to temo odpiram, ker že vsi vemo kakšno je vprašanje in kakšen je odgovor :lol: Ampak, na to temo se da marsikaj reči in marsikaj primerjati, zato je dobro, da jo imamo. Dobro je tudi to, da vsem povemo, da knjiga v boju z filmom skoraj vedno zmaga. Poleg tega je večina filmov v zadnjem času posnetih ravno po knjižnih uspešnicah.

Vprašanja: Kaj je bolje, film ali knjiga? Kateri filmi, posneti po knjigah, so se vam najbolj vtisnili spomin? Si junake iz knjig nato predstavljate kot igralce iz filma ali še vedno vztrajate pri svojih podobah? Pogledate najprej film in nato preberete knjigo ali obratno?
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
BabyB
Elf
Kraj: Maribor

Re: Film vs. knjiga

PrispevekNapisal/-a BabyB » 04 avg 2010, 22:56

Definitivno knjige, vsaj v veliki večini primerov. V spominu so mi najbolj Twilight, Gossip Girl(sicer je serija, ampak tudi po knjigah), Notebook, ... So pa tukaj še knjige iz moje mladosti, po katerih so posneli filme, npr. Tangice, poljubi in še kaj; pa še en, ko je bilo o nekih hlačah.
Si pa like predstavjam kot so v filmu, edino če knjigo berem preden gledam film, potem so po moji domišljiji.
“After all this time?”
“Always,” said Snape.

Uporabnikov avatar
larlopz
Fairy

PrispevekNapisal/-a larlopz » 04 avg 2010, 23:15

pa še en, ko je bilo o nekih hlačah.
BabyB a mogoče misliš The sisterhood of the traveling pants?
Nisem brala knjig, vem pa da so, gledala pa sm filma pa sta mi bila zelo všeč.
Slika
"Books may well be the only true magic." Alice Hoffman

Uporabnikov avatar
BabyB
Elf
Kraj: Maribor

PrispevekNapisal/-a BabyB » 04 avg 2010, 23:20

Točno tale ja^ :D
“After all this time?”
“Always,” said Snape.

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 05 avg 2010, 07:00

No, jaz imam tudi najbolj v spominu Twilight, še posebaj zato, ker sem bila z knjigami zelo, zelo obsedena, nato pa me je film zelo razočaral.

Kaj me najbolj moti pri filmih je:
* ne prikažejo meni najljubših scen (to se konstantno dogaja :roll: )
* igralci so čisto drugačni od junakov, ki si jih jaz predstavljam in to me zmede
* filmi se mi zdijo hiperaktivni (vse se tak hitro dogaja, v knjigi je vse bolj počasi in umirjeno)

Kaj mi je všeč pri filmih:
* vizualni efekti :D ti so pa zadnje čase res odlično predstavljeni in to se mi super zdi, še posebaj za nas ko mamo radi znanstveno fantastiko :thumbup:

Dostikrat potegnem črto med knjigo in filmom in to obravnavam kot dve različni zgodbi - ravno zaradi junakov. V knjigi hočem met svoje junake in ustvarit zgodbo s svojo domišljijo :D Zato so mi knjige všeč :D

Zagotovo sem že veliko filmov pogledala, preden sem prebrala knjigo (ker verjetno sploh nisem vedela, da knjiga obstaja ali pa še nisem bila takšna bralka kot sem danes), vem pa za enih par: Harry Potter (30 minut prvega dela, potem sem nehala), Gospodar prstanov (45 minut prvega dela, potem sem nehala), A walk to remember (gledala miljonkrat, preden sem sploh zvedla, da knjiga obstaja), Princeskih dnevnik (ne nameravam niti prebrat), Superman, Spiderman (kaj pol, če so stripi) :oops: , Fight Club (knjige nisem brala, ampak je to eden mojih najboljših filmov), I am Legend (knjige nisem brala, ampak je to eden mojih najljubših filmov), Flashforward (serija), ... To sem na hitro razmislila, verjetno jih je tako ali tako ogromno.
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Pam
Fairy

PrispevekNapisal/-a Pam » 05 avg 2010, 14:23

Recimo Harry Potter filmov ne morem gledat, pa če me tepeš. Knjige so berljive ;) Potem je pa še druga varianta. Super film P.S. I love you (Hilary Swank & Gerard Butler :drools: *zanimiv smajli), knjiga je tudi vredu, a mi ni tako všeč kot film, mogoče zato, ker sem film najprej videla in šele potem prebrala knjigo. Čeprav pri H.P. je bilo tudi tako, najprej film in šele nato knjiga, pa mi je bila knjiga stokrat bolj všeč kot pa film.

Twillight so knjige vredu, filmi so me mogoče malo razočarali, še posebej ta zadnji. V bistvu sem ga do konca pogledala samo zato, ker sem prebrala knjige in ker sem že prej dva ta filma pogledala. Upam, da bosta naslednja dva filma kaj boljša. Vampire Diaries mi je recimo serija vredu, knjiga mi je bila dobra samo prva, ostale ne več toliko. Southern Vampire Mysteries sem požrla, pa tudi True Blood mi je fajn serija, čeprav je kar dosti sprememb.
Pomoje je čisto odvisno od tega, kako je narejen film in koliko scenarij odstopa od knjižne predloge ipd.

Seveda pa je knjiga še vedno tisto pravo, ki spodbudi domišljijo, za razliko od filma, ki ti predstavo prinese na pladnju.
C. S. Lewis: "You can never get a cup of tea large enough or a book long enough to suit me.

Always have your stuff when you need it with @Dropbox. Sign up for free! http://db.tt/v1yUeY9

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 09 avg 2010, 08:10

"Never judge a book by its movie." ~ J.W. Eagan

:D :D

Uporabnikov avatar
Lisa
Sorcerer
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Lisa » 14 avg 2010, 16:04

"Never judge a book by its movie." ~ J.W. Eagan

:D :D
OOOja.

Jst ko berem (dobro) knjigo se mi dejansko v glavi vrti film. In potem ko vidm film, mi je vedno ful grozn. So izjeme. A walk to Remembrer, LOTR pa Narnia.
“Missing, one stunningly attractive teenage boy. Answers to 'Jace' or 'Hot Stuff”

mausikaa
Pixy

PrispevekNapisal/-a mausikaa » 02 mar 2011, 15:42

do sedaj sem bila načeloma še vedno razočarana ko sem gledala filme, sploh če sem prej brala knjige...
true blood recimo knjige sploh niso primerljive z nanizanko...knjige so špica, nanizanka pa "kr neki"

Uporabnikov avatar
Morrigan
Opravljen bralni izziv 2018
Opravljen bralni izziv 2018

PrispevekNapisal/-a Morrigan » 02 mar 2011, 16:14

knjiga seveda zmaga v boju s filmom. sploh pri knjigah, ki sem jih "požrla" jim ne morejo filmi segat niti do kolen. edine izjeme, kjer so filmi posneti po knjigah dobri so tiste knjige, ki jih nisem marala. tipičen primer za to so vampire diaries. knjige so bile neumne na kubik, je pa zato nanizanka toliko bolj zanimiva. res je, da je nanizanka le malo podobna knjigam, kar je v tem primeru dobro. je pa slabo pri southern vampires in true blood, kjer so knjige super, nanizanka (če odštejem erica :mrgreen: ) pa je iz dela v del slabša.
dejstvo je, da si bralec ustvari svoj domišljijski svet, film pa je drugačen od njega, saj so režiserji tudi samo ljudje, ki s filmom prikažejo svojo predstavo. tudi mene moti, ko so v filmih izpuščene moje najljubše scene ali pa so prikazane drugače kot sem si jih zamislila. prav tako si začnem osebe iz knjige predstavljati takšne kot so igralci (čeprav sem si jih na začetku zamislila čisto drugače). tipičen primer za to je twilight, kjer si edwarda in bello težko predstavljati drugače kot roba in kristen, ker njuna obraza vidimo na vsakem koraku. to je razlog, da se mi je twilight (tudi knjiga) zameril.
"Sticks and stones may build your homes, but words will lift your spirits."
Abigail Roux & Madeleine Urban

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska:: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost