Film vs. knjiga

Katere nanizanke najraje spremljate, kateri so najboljši filmi vseh časov, kaj najraje gledate po televiziji in še več.
Uporabnikov avatar
taša
Sorcerer
Kraj: Preserje pri Radomljah
Kontakt:

Re: Film vs. knjiga

PrispevekNapisal/-a taša » 02 mar 2011, 20:07

Skoraj vedno so mi knjige boljše od filmov...vedno ampak res vedno najprej preberem knjigo ( tudi zato moram sedaj pohitet in prebrat I am number four in Beastly)...če pogledam film, knjig sploh ne berem...ker mi potem enostavno ni zanimivo in še karakterji mi ostanejo v spominu taki kot so v filmu...

Pri filmih me moti to, da pač ne zajamejo vseh dogodkov...ali pa jih celo spremenijo zato, da zgodba lažje teče, kar je logično ampak meni ni všeč.

Twilight...filmi so mi tko tko...knjigo mi je ok...filmi pač nimajo tiste domišlije, ki si jo jaz ustvarim v glavi..Jacob mi je v filmu se bolj anoying kot v knjigi...ampak ok..sej ni za pričakovat, da bo film kaj drugačen je pač knjiga taka...

Harry Potter...tu mi je samo žal, da v filme res ne morejo vsega zajet...je pa to meni še vedno najbolj priljubljena serija, kjer z zelo malo romance in neskončno veliko magije naredijo res hudo zgodbo..

Eat, pray, love...mi je bilo žal, da se film sploh pogledala...

Notebook sem najprej gledala film in se knjige sploh nisem spravila brat..tako tudi pri ostalih knjigah pisatelja po katerih je bil posnet film...

Pa še in še bi lahko naštevala...
"Give a girl the right shoes, and she can conquer the world."

Uporabnikov avatar
Stellar
Human

PrispevekNapisal/-a Stellar » 14 avg 2012, 11:20

Končno sm pogledala film The Hunger Games... oomggg, take katastrofe pa še ne no... kaj so te naredli s filmom????!!! manjka akcije, maaaanjjkaaaaaaaaa!!!!!

Uporabnikov avatar
Morrigan
Opravljen bralni izziv 2018
Opravljen bralni izziv 2018

PrispevekNapisal/-a Morrigan » 14 avg 2012, 15:55

Meni je bil pa všeč. Ampak sem imela res nizka pričakovanja, tak da sem bila pozitivno presenečena. Ful mi je bil všeč način kak je bil posnet - v bistvu ne vem kak opisat, no pač to kak je bila kamera postavljena in se mi je zdelo kot da gledam skoz njene oči.
"Sticks and stones may build your homes, but words will lift your spirits."
Abigail Roux & Madeleine Urban

Uporabnikov avatar
majstro
Elf

PrispevekNapisal/-a majstro » 19 avg 2012, 08:29

Do sedaj nisem videl filma, ki bi prekašal knjigo, po kateri je bil posnet. To enostavno ne obstaja! Še najbližje je trilogija Gospodar prstanov (vsaj zame), pa še ta se na trenutke vleče, ker pač ne moreš bit skoncentriran 3 ure+ . Knjiga bo vedno prekašala film, če bo le-ta ohranil isto zgodbo.

Uporabnikov avatar
skyline
Werewolf

PrispevekNapisal/-a skyline » 19 avg 2012, 15:23

Do sedaj nisem videl filma, ki bi prekašal knjigo, po kateri je bil posnet. To enostavno ne obstaja! Knjiga bo vedno prekašala film, če bo le-ta ohranil isto zgodbo.
:104: :114:

Določene stvari so, ki jih film enostavno ne more prikazati, tako kot jih knjiga, recimo kaj se dogaja v glavi nekoga, kako razmišlja, kar je v knjigi lahko napisano. Pa tudi to je... film je film, to kar vidiš na ekranu, to je. Pr knjigi pa vseeno dela domišljija posameznika, si lahko stvari drugače predstavljaš, več detajlov je izpostavljenih, ki so recimo lahko odločilni pri zgodbi, v filmu pa so izpuščeni, ker jih ne vključijo v scenarij. Pa tud to je... Point filma je, da se bo prodajal, tako da so scenariji včasih mal prirejeni, zgodba je malo drugačna itd. Vsak avtor, ki pa knjigo piše, pa nima ravno v glavi, kak bi zgodba na platnu zgledala, če bi kdaj film posneli, ampak kak naj čimboljš knjigo napiše. Tk da ja, knjiga bo vedno boljša kot film, vsaj po mojem mnenju, zato ker knjiga je original, film pa je obnova knjige.
When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.
Two things are infinite:the universe and human stupidity;and I'm not sure about the universe.
If a little is great, and a lot is better, then way too much is just about right!

Uporabnikov avatar
FreakChiq
Shapeshifter
Kraj: Maribor
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a FreakChiq » 20 sep 2012, 10:55

Nisem vedla kam drugam dat... se mi je zdelo da je tu še najbolj primerno.

Talk about miscast za večino likov and no chemistry med igralci. Efekti pa kulisa in vse to zgledajo še kr dobro, samo igralci... Ethan zgleda kot 30+ letni not very much attractive guy. Jeez. Mislim se nimam nič proti če liki zgledajo starejše kot so v knjigi, but dear god! Zraven tega pa, kolko je pač iz trailerja razvidno, nea zna glih igrat.

Spet en primer, ko je knjiga dosti boljša kot film. (čeprav ajde tud knjige niso tisto ful bog ve kaj).
"Can nobody hear me? I've got a lot that's on my mind."

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 20 sep 2012, 17:35

(čeprav ajde tud knjige niso tisto ful bog ve kaj).
!! Vidiš...strinjava se :D

P.S. Sploh nisem vedla, da je/bo movie :shock:
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
Gumpec
Forest Spirit
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Gumpec » 31 okt 2013, 12:42

Upam, da se U del pravo temo.

V Nemčiji se že vrti film posnet po slavni knjigi Vlažne cone (Feucht Gebiete).

Glavna igralka je Carla Juri in je izredno lepa. Posledično lahko sklepamo, da ima tudi lepo ritno luknjo, dvomim pa, da so to v filmu ekspilicitno prikazali. Pustimo se presenetiti.

Trailer je tule:

http://www.youtube.com/watch?v=aoI4CcrHwzQ

Carla & Charlotte (Carla s pisateljico) pa tule:

http://www.youtube.com/watch?v=g_dRNaY5l1A

Noro!!

Filma pa ne najdem Spljoh :015:
A tukaj pride podpis?

Uporabnikov avatar
Monika
Sorcerer

PrispevekNapisal/-a Monika » 01 nov 2013, 13:11

^^Pride celo k nam v kino. Tak da še malo počakaj. ;)
"Books are my friends, my companions. They make me laugh and cry and find meaning in life."
— Christopher Paolini (Eragon)

Uporabnikov avatar
FreakChiq
Shapeshifter
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a FreakChiq » 01 nov 2013, 14:16

A to pride, Fack Ju Göhte pa ne?!
Slika

Okej, ajde, se razumem zakaj ne, ker pri nam bi jih glih mnda za pešico ljudi razumelo, zakaj je spodnji klip za crknit smešn.

Gebittet heheh LOL. :huhuhu:
"Can nobody hear me? I've got a lot that's on my mind."

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska:: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost