Film vs. knjiga

Katere nanizanke najraje spremljate, kateri so najboljši filmi vseh časov, kaj najraje gledate po televiziji in še več.
Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Film vs. knjiga

PrispevekNapisal/-a Ever » 17 jul 2016, 08:18

Nisem še prebrala, niti nisem filma gledala...Ampak hvala za idejo! :D

Me Before You pa so se lepo držali zgodbe :thumbup:
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
Morrigan
Opravljen bralni izziv 2018

PrispevekNapisal/-a Morrigan » 18 jul 2016, 14:37

Peti val sem brala že pred časom, pred kakšnim mesecem pa sem prebrala zadnji del v zbirki. Nad prvim delom sem bila navdušena, isto nad nadaljevanjem. Film mi tudi ni bil všeč, res je sicer, da sem samo vsebino knjige precej pozabila, tak da me to niti ni toliko motilo, če se niso držali vsake črke na papirju, sam ni pa mi bilo všeč kako so prikazali odnos med Cassie in Evanom...Ethanom..karkoli že je. Vem, da je v knjigi tako, da jo on ustreli, v filmu so pa nardili, da jo je nekdo drug in jo je on samo rešil (če se prav spomnem?). Ne vem, zdelo se mi je, da so poskušali narediti njun odnos bolj plehek, bolj romantičen kot je bil v resnici. Takšen creepy občutek sem mela, ko sem gledala, sam zdej ne vem ali je bila knjiga res toliko boljša ali pa sem bila takrat, ko sem jo brala manj občutljiva in kritična do tega.
"Sticks and stones may build your homes, but words will lift your spirits."
Abigail Roux & Madeleine Urban

Uporabnikov avatar
Jerneja
Kraj: Celje
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Jerneja » 18 jul 2016, 20:59

ja prav si si zapomnila to glede streljanja :vso_cast: js dvomim, da bi se tega spomnala, če ne bi filma in knjige gledala skorajda sočasno
Mene pa že nadaljevanje ni preveč navdušilo, polagam upe v zadnji del :D
Creativity is intelligence having fun
http://pesem-ptic.blogspot.si/

Uporabnikov avatar
jaz_sem_nejc
Kraj: Novo mesto

PrispevekNapisal/-a jaz_sem_nejc » 27 jan 2017, 16:06

Vprašanja: Kaj je bolje, film ali knjiga? Kateri filmi, posneti po knjigah, so se vam najbolj vtisnili spomin? Si junake iz knjig nato predstavljate kot igralce iz filma ali še vedno vztrajate pri svojih podobah? Pogledate najprej film in nato preberete knjigo ali obratno?
Jaz sicer prisegam na knjigo, še posebej če je novejša. Osebno take bolj stare je pa že težji mi brat in je laže pogledat film. Al pa če je knjiga napisana v kompliciranem slogu - npr. v slengu. Ker film posnet po taki knjigi zreducira to kompleksnost (to se mi je zgodilo pri seriji Poldark, ko sem bil zelo navdušen nad serijo, kupil knjigo, a je še zmeraj nisem prebral zaradi slenga, ki je neprebavljiv)

Ne maram gledat filmov, če sem prej prebral knjigo, po kateri je posnet. Nazadnje sem to počel s Hobitom. Zato tut nisem pozoren, če film posnet po knjigi. Glede predstavljanja pa se strinjam z nekim pisateljem, ki pravi, da ko vidiš, kateri igralec igra nekega junaka, si takoj omejen in ti to pokvari bralno izkušnjo.
Books are meat and medicine and flame and flight and flower, steel, stitch, and cloud and clout, and drumbeats in the air.
-Gwendolyn Brooks (from her poem Book Power)

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Ni registriranih uporabnikov in 2 gostov