Recepti

Prosti čas, potovanja, hobiji, zbiranje, glasba, šola, služba, delo ...
Uporabnikov avatar
Morrigan
Opravljen bralni izziv 2018

Re: Recepti

PrispevekNapisal/-a Morrigan » 11 jul 2013, 22:19

Jaz bom pa tole temo izkoristila za to, da prosim za nasvet. Ima katera kakšno idejo kaj naj si skuham čez vikend? Večinoma izbiram med bolonjsko omako za špagete, rižoto s piščancem in pečenimi zrezki. Nimam res nobenih idej in sem se že malo naveličala naštetih jedi :zvizgac: . S tem da morate upoštevati pomanjkanje znanja in pomanjkanje sestavin. Hvala! :angel:

Btw, torta zgleda odlično in sem kr lačna postala, ko jo gledam!
"Sticks and stones may build your homes, but words will lift your spirits."
Abigail Roux & Madeleine Urban

Uporabnikov avatar
illy
Siren

PrispevekNapisal/-a illy » 11 jul 2013, 22:25

Mogoče kakšno omako s sladko smetano in zelenjavo? Jo maš lahko zraven riža al pa za testenine. Jaz jo rada nardim ker mi je dobra. Dam pa mal čebule, bučke in papriko, malo podušiš, začiniš in nakonc daš sladko smetano (pustiš tok časa da je toplo, ne sme zavret), simpl pa dobro :) na vsake tolko ko mi zapaše pa zraven vržem še repke rakcev, ki jih prej popečem. Če bi vedla kaj rada ješ (bolj meso ali bolj zelenjavo) bi ti lažje še kej priporočla :wink:
Reading is dreaming with open eyes..
I do not want to just read books; I want to climb inside them and live there.

Uporabnikov avatar
Morrigan

PrispevekNapisal/-a Morrigan » 11 jul 2013, 22:57

O, dobra ideja, hvala! Sam moram pogledat v trgovini za smetano. Rada imam oboje - meso in zelenjavo, pri zelenjavi sem malo izbirčna (olive, grah, brokoli, cvetača so fuj :-D ). Pa ne bi uporabljala pečice, ker je čudna.

Uporabnikov avatar
illy
Siren

PrispevekNapisal/-a illy » 11 jul 2013, 23:13

:huhuhu: zdej si me pa nasmejala s to pečico :-D jaz je pa v tem stanovanju nimam, tko da že skor 2 leti funkcioniram brez pečice :? al pa lahko si nardiš pire krompir (s korenčkom al pa brez) pa omako iz kumaric/bučk (s kislo smetano seveda). Al pa kako omleto (jaz si jih zadnje čase ful delam ker mi nenormalno pašejo), pa še nasiti te za kr nekaj časa (vsaj mene)..če mate pa vroče gor pa ti ni za velik jest, pašejo tud kakšne juhice (korenčkova, bučkina, koruzna ipd)..pa vse preprosto za nardit :)

Uporabnikov avatar
mejmi
Siren

PrispevekNapisal/-a mejmi » 12 jul 2013, 00:01

Večinoma izbiram med bolonjsko omako za špagete, rižoto s piščancem in pečenimi zrezki. Nimam res nobenih idej in sem se že malo naveličala naštetih jedi :zvizgac:
+1 :D Se mi zdi da je to tako tipično študentsko :D

Drugače pa si jaz namesto bolonjske omake naredim z tuno ( <3 ) pa smetano, sir naribam, čebulo, česen neke začimbe pa se ze bašem :D Pa to lahko jem 3x na teden :D
Pa ne bi uporabljala pečice, ker je čudna.
:huhuhu: :huhuhu: :huhuhu: :huhuhu: :huhuhu: :huhuhu: :huhuhu: :huhuhu: :huhuhu: :huhuhu:
“ She read books as one would breathe air, to fill up and live.”

Uporabnikov avatar
Morrigan

PrispevekNapisal/-a Morrigan » 12 jul 2013, 09:46

Ne se smejat za pečico, ker se je res bojim! :-D Treba jo je prižgat tako, da z vžigalnikom ali šibicami prižgeš ogenj - res je čudna in nočem požgat hiše! :lol:

Omako iz bučk bom nardila! :024: Dobr, da si me spomnila na to, to mam ful rada. Hvala! Moram ugotovit kak se to nardi. In pire krompir. Illy, s čim si pa narediš omleto? Jaz doma dam po navadi salamo in sir zraven, ampak tu nisem našla nobene pametne salame.

Mejmi, ravno prejšnji vikend sem jedla špagete s tuno - popečena tuna in sir. Študentska hrana zgleda da res ni preveč pestra! :-D

Uporabnikov avatar
illy
Siren

PrispevekNapisal/-a illy » 12 jul 2013, 11:05

Jaz delam bučkino in kumarično omako na isti način: olupim in naribam (na kolobarje) bučke, jih dam v posodo z čisto malo vode in s česnom+začimbe, pa jo kar pokrijem in kuham da se mal zmehča. Tuki nej te opozorim da mam jst rada kalorično hrano, tko da pr men znajo bit povsod smetane, maslo ipd. :-D in temu primerno tud dodam kislo smetano, mal masla, mal mleka. Nekateri dodajajo mešanico moke in vode, da se bolj zgosti, jaz mam rajši brez..

Omlete so pa pri men tko, da kar zmečem not kar mam :) obvezen je seveda sir, ostalo pa variira glede na to kaj mam v hladilniku in kakšen dan mam. Od paradižnika, paprike, kumarc, bučk, mlade čebule, salame (piščančja prsa)...
Pri omakah in omletah kar rada eksperimentiram. Zadnjič na primer sem mela hrenovke za porabit, pa mi jih ni blo kuhane za jest, sem jih narezala na koščke, popekla, zraven vmešala 2 jajci, dodala sir in kislo smetano in je blo :)

:huhuhu: :huhuhu: jaz se pa takih štedilnikov bojim! Pa se zmer čist nazaj držim s tisto grimaso na obrazu in samo upam, da mi ne bruhne ogenj v obraz :-D

Obožujem špagete s tuno! To bi tud jst lahko jedla parkrat na teden :-D

Uporabnikov avatar
skyline
Werewolf

PrispevekNapisal/-a skyline » 12 jul 2013, 12:48

:huhuhu: :huhuhu: jaz se pa takih štedilnikov bojim! Pa se zmer čist nazaj držim s tisto grimaso na obrazu in samo upam, da mi ne bruhne ogenj v obraz :-D
you don't say... sm si par let nazaj zapalila dolge lase na tak način... ono plin na fula ofnem pa drkam pol vžigalnik tam čist zravn pa gledam kdaj bo kaka iskrica zagrabla... pol pa sam na enkrat WHOOOSH head on fire, head on fire, waaaaaaaa... js v kuhni = živi kandidat za idiot meseca na radiu city, sam posnet pa prjavt se še morm, zmagam v prvo brez konkurence... :109:

oooooooooohhhhhhhhhh testenine s tunooooooo... nom nom nom nom... :024: :024: :024:
When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.
Two things are infinite:the universe and human stupidity;and I'm not sure about the universe.
If a little is great, and a lot is better, then way too much is just about right!

Uporabnikov avatar
Morrigan

PrispevekNapisal/-a Morrigan » 21 jul 2013, 18:39

Omaka z bučko in sladko smetano uspela. In omaka s kumarami in sladko smetano uspela! Hvala za nasvet! :hug1:

Slika

Uporabnikov avatar
skyline
Werewolf

PrispevekNapisal/-a skyline » 19 avg 2013, 00:24

ej vprašanje... a katera kdaj proba nardit kako jed ko je omenjena v kaki knjigi? Pa da pol recept poiščete pa nardite? Js sm že probala enihpar pa so bli cool 8-)
When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.
Two things are infinite:the universe and human stupidity;and I'm not sure about the universe.
If a little is great, and a lot is better, then way too much is just about right!

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska:: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost