Predstavimo se

Kaj se dogaja z družino, partnerjem, fantom ali punco, sorodniki, odnosi na Bralnici in ostali pogovori na to temo.
Uporabnikov avatar
jaz_sem_nejc
Opravljen bralni izziv 2018
Kraj: Novo mesto

Re: Predstavimo se

PrispevekNapisal/-a jaz_sem_nejc » 09 jan 2017, 09:30

Živjo,

jaz pa malo večam moško populacijo v tej skupnosti. :)

Sem Nejc, imam 27 let in prihajam z Dolenjske. Skozi celotno otroštvo sem rad bral, v študijskih časih pa sem to dejavnost nekoliko opustil. Po koncu študija računalništva in ob prvi zaposlitvi sem si pa zadal, da ponovno spet začnem brat. Da vsaj malo minimiziram čas, ki ga preživim za računalnikom. Začel sem s knjigami iz domače knjižnice, a ker pogosto spremljam "best seller" lestvice, sem si bolj in bolj želel branja knjig, ki še niso prevede v slovenščine. Zato sem si kupil Kindla in tako že 1,5 leta berem večinoma angleške knjige in tu pa tam tudi kakšno slovensko (da ne zanemarjam maternega jezika).

Drugače pa rad gledam tudi filme. Predvsem take, ki niso definicija blockbusterjev in popcorn filmov - glavni predstavniki teh dandanes so filmi o superherojih in nadaljevanja dobičkonosnih franšiz.
Books are meat and medicine and flame and flight and flower, steel, stitch, and cloud and clout, and drumbeats in the air.
-Gwendolyn Brooks (from her poem Book Power)

Uporabnikov avatar
Morrigan

PrispevekNapisal/-a Morrigan » 09 jan 2017, 14:11

Dobrodošel Nejc!

Lepo, da je spet kakšen fant tu! :lol:
"Sticks and stones may build your homes, but words will lift your spirits."
Abigail Roux & Madeleine Urban

Uporabnikov avatar
katarina.
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a katarina. » 02 feb 2017, 01:00

(kar malo me je strah, ko to pišem... :135: )
Živjo!
Pred kakšnim tednom sem se pridružila bralnici po zaslugi tegale pajaca https://www.bralnica.com/uporabnik/54957/. Naredila mi je zelo dobro reklamo za bralne izzive in ker se mi je ideja zdela zanimiva, sem zdaj pač tukaj. Najprej sem bila sicer malo skeptična glede tega, ali naj se pridružim ali ne, ker sem nekako dobila vtis, da ima večina ljudi tukaj precej drugačen okus za knjige kot jaz. No, upam, da se motim in da se najde kdo s podobnim okusom in zanimanji. :)
Sem pa študentka matematike v Ljubljani (res sem vesela, da nisem edina naravoslovka tukaj, ki je navdušena nad literaturo), trenutno absolventka, s čisto preveč hobiji. Poleg branja se ukvarjam še s pisanjem (pesmi, take in drugačne zgodbice in kratki zapisi (moj blog: https://kosmuljaa.wordpress.com/) in razni v zraku viseči daljši projekti), risanjem, slikanjem, petjem, malo se tudi učim igrati klavir in ukulele, včasih zaidem v kakšen kino, čisto preveč časa presanjam, všeč so mi dolgi sprehodi in še daljši pogovori. Take reči. :)

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 02 feb 2017, 08:38

Nejc in Katarina dobrodošla!

Nič straha, tu smo vsi prijazni :) Bralnica je kotiček, kjer res sprejmemo vsakega bralca pa če le-ta bere ljubezenske romane, biografije, samo strokovno literaturo ali pa kuharske knjige :)
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
douleuretpassion
Bralni izziv 2018 s 3 zvezdicami
Bralni izziv 2018 s 3 zvezdicami
Kraj: Brežice
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a douleuretpassion » 05 feb 2017, 19:58

No, da še jaz ne bom popolna neznanka tukajle :10giggle:

Sem Ines drugače, prihajam iz Brežic, čeprav šolo obiskujem v Novem mestu. Že od malega veliko, veliko berem - ene od mojih prvih knjig so bile Čarovnice z griča, za katere me je takrat navdušil oči. Od takrat sem brala vsega vsepovprek, od pustolovskih romanov do romantike. Tudi sama pišem, tako prozo kot poezijo, čeravno mi zadnje čase bolj ustreza poezija. Da še nadgradim svoje 'neujemanje' v družbo, se me prepozna po živo rožnatih laseh. Kot da to, da s seboj stalno nosim čaj in knjige, ni dovolj. :hyper:

Na Bralnico sem se prijavila predvsem zaradi tega, ker sem bila v iskanju novih knjig, privlačil pa me je tudi bralni izziv, ki sem ga že začela. Do zdaj se mi zdi vzdušje tukaj gor super, tako da upam, da bo tako tudi ostalo. :lotsalove:

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 05 feb 2017, 20:36

Še ena, ki obožuje Čarovnico z Griča!? <3 Si bolj za prve dele ali za Nero in Sinišo? :D

Dobrodošla!
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Jerry
Pixy

PrispevekNapisal/-a Jerry » 03 avg 2017, 15:40

Živijo.Stara sem 16 let in obiskujem Srednjo upravno-administrativno šolo v Ljubljani.Všeč so mi romani(Poslednja pesem),mladinske knjige,potopisi,življenjepisi....Obožujem branje.Med počitnicami najraje berem.Občasno napišem kakšno pesem,drugače pa tudi sama pišem neko zgodbo.Preko Bralnice sem dobila predlog za branje.Portal mi je zelo všeč.Rada poslušam glasbo,berem....

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 03 avg 2017, 15:47

Dobrodošla! :)

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska:: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost