Ergonomija branja in gledanja

Vse kar ne spada pod zgornje teme.
Uporabnikov avatar
demetra
Forest Spirit
Kraj: okolica ptuja

Re: Ergonomija branja in gledanja

PrispevekNapisal/-a demetra » 19 jan 2011, 18:11

ja sej v tem pa res ni primerjave glede baterije. Tako da bojanE jaz ti tudi priporočam kindla :D
meni se ni dalo čakati ker sem preveč neučakana pa za moje potrbe je prestigio čisto dovolj :D

Uporabnikov avatar
BojanE
Human
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a BojanE » 19 jan 2011, 20:03

No, tudi prestigio ni slab. Kar veliko formatov predvaja. In 7 ur tudi ni slabo. Običajno odloča cekin, potreben za nabavo. Manjši Kindle je ugodno, saj pride cca. 200 € vse skupaj. Z večjim pa je problem, ker je treba prišteti še carino in pride kar veliko.
Ker je že precej ljudi z bralniki, bom svojo knjigo gotovo v doglednem času pripravil za elektronsko izdajo. Gotovo pa bodo dražilnik in brezplačnosti v PDF-ju, prirejenem bralnikom (A5). Tudi magazin JeJ: Novice iz Drugotnosti bo najbrž kmalu prirejen tudi bralnikom (najbrž se bom odločil za polletne pakete).
NAUK: delaj dobro!

Uporabnikov avatar
FreakChiq
Shapeshifter
Kraj: Maribor
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a FreakChiq » 19 jan 2011, 23:18

Da ne bo Ever edina "črna ovca" tu. :)
Tudi mene ne moti branje in gledanje filmov na kompu. Včasih celo opažam, da lahko za kompom kompletno izklopim hrup okrog sebe in v čist miru berem, medtem ko pa med branjem (prave) knjige tega sploh ne morem. I know. Weird. :D Je pa res, da mam dneve, ko mi sedenje na kavču in listanje knjige bolj sede, kot buljenje v monitor. Bom si pa tud jaz nabavla Kindla, med drugim tud zato, ker kompa ne moreš za sabo nosit.

Pri filmih pa kina sploh ne progrešam. Večino filmov pogledam na kompu (BRRip 720p/1080p AC3 - kaj češ več? :P ), tiste "tahude" pa si via Xboxa na TV-ju pogledam. Res da zvočniki za "domačo uporabo" nikoli ne bodo dosegli sounda, ki ga lahko doživiš v kinu, mam pa zato MIIIIR (1x je nekdo v kinu sendvič s faking pariško jedo--meni je šlo na bruhanje; te pa glej film ob takih vonjavah, če lahko) + s podnapisi in čudnimi/nekorektnimi prevodi me nea nervirajo.
"Can nobody hear me? I've got a lot that's on my mind."

Uporabnikov avatar
BojanE
Human
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a BojanE » 20 jan 2011, 10:25

Večino filmov pogledam na kompu
Hm, saj ni slabo, a kaj, ko se računalnika ne da upravljati s kavča. Pri računalniku me moti zlasti hrup ventilatorjev in seveda dejstvo, da moram sedeti na stolu. Občasno si pogledam kaj na računalniku, a to samo v primeru, ko hišna alfa samica :D gleda TV. takrat poveznem na betico vrhunske slušalke, ki vsaj približno pričarajo primeren zvok.
Kot sem že omenil, jaz sem pač stari prdec, ki je navajen Hi Fi kvalitete zvoka in kino kvalitete videa. meni so razni prenosni MP3 "igračke" zgolj nujno zlo. Kvaliteta teh igračk nima proti boljšemu analognemu gramofonu ali CD-ju srednjega razreda niti za plesniv burek, kamoli za kaj več. A opazil sem, da je danes nizka kvaliteta slušanega in gledanega bolj pravilo. Nikakor si ne morem misliti, da lahko nekdo uživa v glasbi, katero producira zvočnik mobilnega telefona. Žal danes prevladuje "samo da je" in ne "čim bolje".

Kate

PrispevekNapisal/-a Kate » 20 jan 2011, 20:27

Ergonomija ... pa če nismo mi to letos v šoli neki omenjal. :D

Torej, jaz berem angleške knjige še na računalniku zaenkrat. Why? Ker še nimamo E-bralnika, ampak doma že gledamo, kakšne bomo kupili. Branje na računalniku me ne moti, je pa res da ne pretiravam. Včasih si knjigo kupim [če gremo na morje].
Tudi filme gledam na računalniku čisto brez problema. :) Samo redko, da jih gledam. Sem imela pred kratkim dobo, ko sem vlekla filme z interneta.
Glede glasbe - največ jo poslušam ali preko TV, računalnika ali pa MP3-ja. Včasih pa vzamem CD-je [ki so danes če mene vprašate že kar iz mode ker se vse samo že downloada] ali pa celo kaseto in jo vstavim v radio.

Se pa strinjam, da drugi [med drugim tudi moji sošolci] uživajo ob predvajanju glasbe na mobitelu in se važijo z najnovejšimi skullcandy slušalkami in so seveda kul. Samo najboljši zvok je ko daš posnetek kakšnega koncerta ali česar koli pač že v DVD predvajalnik in potem naštimaš, da ma tak kino zvok in uživaš.

Pam
Fairy

PrispevekNapisal/-a Pam » 20 jan 2011, 23:44

Samo najboljši zvok je ko daš posnetek kakšnega koncerta ali česar koli pač že v DVD predvajalnik in potem naštimaš, da ma tak kino zvok in uživaš.
Najboljše je, da greš na koncert in tam uživaš v zvoku in predstavi na odru. :rock:
C. S. Lewis: "You can never get a cup of tea large enough or a book long enough to suit me.

Always have your stuff when you need it with @Dropbox. Sign up for free! http://db.tt/v1yUeY9

Uporabnikov avatar
Lisa
Sorcerer
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Lisa » 21 jan 2011, 06:00

Samo najboljši zvok je ko daš posnetek kakšnega koncerta ali česar koli pač že v DVD predvajalnik in potem naštimaš, da ma tak kino zvok in uživaš.
Najboljše je, da greš na koncert in tam uživaš v zvoku in predstavi na odru. :rock:
Podpis.
“Missing, one stunningly attractive teenage boy. Answers to 'Jace' or 'Hot Stuff”

Uporabnikov avatar
BojanE
Human
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a BojanE » 21 jan 2011, 09:39

Če imam možnost, grem na koncert. :kuza:
Imamo pač različna merila glede tega, kaj je uživanje v filmih, knjigah ali glasbi. Nekdo je zadovoljen v stilu "samo da je", a drugi se vpraša "kako". Pri meni velja načelo "najboljše v danih okoliščinah".

Uporabnikov avatar
Morrigan
Opravljen bralni izziv 2018
Opravljen bralni izziv 2018

PrispevekNapisal/-a Morrigan » 21 jan 2011, 22:10

se strinjam, da so koncerti najboljši. ne samo zaradi dobre glasbe in šova na odru, ampak zaradi občutka, ko si v množici ljudi, ki skupaj uživajo ob vsem tem. evforija!
drugače jaz delujem v skladu z "najboljše kar se da, čim prej". poudarek na čim prej. in potem še enkrat, če je bilo res dobro, z boljšo kvaliteto.
"Sticks and stones may build your homes, but words will lift your spirits."
Abigail Roux & Madeleine Urban

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Ni registriranih uporabnikov in 5 gostov