Ergonomija branja in gledanja

Vse kar ne spada pod zgornje teme.
Uporabnikov avatar
BojanE
Human
Kontakt:

Re: Ergonomija branja in gledanja

PrispevekNapisal/-a BojanE » 18 jan 2011, 08:07

Ok, zdaj se vam bo pa ena črna ovca pridružila hehe
Zakaj bi bila črna ovca? :tralala:
Vsakdo ima pač svoj način srkanja vsebin iz virov do sinaps. :angel:
Zlasti mi stari prdci in prdkinje, ki nismo računalništva in zlasti interneta pili z maminim mlekom, smo v povprečju precej bolj občutljivi na ergonomijo uživanja vsebin, kot generacija, ki je računalništvo in internet pila še v maminem trebuhu. Danes velikokrat vidiš, kako se glasba posluša preko zvočnika mobija, preko računalniških zvočnikov ali plastik-fantastik slušalk, dobljenih poleg predvajalnika za prgišče ojrov. Tudi kvaliteta medija mnoge ne zanima kaj preveč, samo da ima prvi v vasi zadnjo big-bada-bum :guns: uspešnico.
Spominjam se časov pred mp3. Za kvalitetno reprodukcijo smo imeli Hi Fi sisteme, kjer je samo ena komponenta stala več od računalnika srednjega razreda z zvočniki vred. A komponent si potreboval več.
No, verjetno mora vsak skozi razvojne faze. Mi smo šli skozi tranzistorsko "kariero", današnja mladež mora skozi monitorsko-mp3 kariero. V nekem trenutku najbrž vsakdo dojame, da je poleg vsebine pomembna tudi kvaliteta podajanja te vsebine in osebni užitek pri srkanju le tega. :tralala:
NAUK: delaj dobro!

Uporabnikov avatar
CaffeineAddict
Siren

PrispevekNapisal/-a CaffeineAddict » 18 jan 2011, 09:54

ravno me je fotr klicu, da me doma čaka my newest baby, mislim Kindle :D <3 tako, da ja - jaz sem se odločila za Kindla, ker mam sicer laptopa, sam je skos prključen na elektriko (brez baterije notr seveda), ker ima načeloma funkcijo stacionarca (ker mam pač tok mejhno sobo, varčujem s prostorom in laptop does that), tako da moja pozicija branja e-knjig ni ravno idealna, pa še monitor me je kr precej motil pri tem, ker le ni isto kot knjiga in moje oči so bile zelo utrujene po branju na tak način.

preden sem si kupila nov televizor, sem gledala na laptopu serije, filme pa bolj kot ne pri fantu. zdaj pa serije gledam prek hdmi kabla in je prov užitek :)

tako, da zgleda da na stara leta :oops: sem bolj kot ne pristaš kavčnega krompirjenja :D

Uporabnikov avatar
Chloe
Dhampir

PrispevekNapisal/-a Chloe » 18 jan 2011, 13:09

alessya, kako dolgo si čakala, da so ti poslali kindle?.
Jz sm ga sicer naročila 3.januarja ampak ker sm mela napolnjen limit, sm ga dejansko plačala prejšni teden. Drugače pa piše da se čaka od 3-4 tedne.
I love books. I don`t like people.

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 18 jan 2011, 14:06

BojanE - ker sem ena redkih, ki je ne moti branje na računalniku :)

Se mi zdi, da vas ima ogromno s tem prav težave - začne glava bolet + druge stvari... Meni je pa ravno to najbolj udoben položaj - še na začetku mi ni bil neki FUL velik problem brat na računalniku :)

wick3tgirl super :)
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
BojanE
Human
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a BojanE » 18 jan 2011, 14:37

jaz sem se odločila za Kindla, ker mam sicer laptopa
Ja, za knjige je to super napravica. Mnogi so si že nabavili in vsi so zadovoljni. dejansko je ta napravica "book-killer".
ker sem ena redkih, ki je ne moti branje na računalniku
He, ti si pa izjemna. :rock: Sam imam netbooka, stacionarca s 24" profi monitorjem in za rezervo še starejšega notebooka s 15" ekranom, a mi nikakor ne odgovarja sedenje pred monitorjem v kakršni koli obliki. :132: :th_cry:
Smo pač različni.

Uporabnikov avatar
demetra
Forest Spirit
Kraj: okolica ptuja

PrispevekNapisal/-a demetra » 18 jan 2011, 15:43

e bralnik se da brez problema nesti na plažo in ga brati na soncu, ker se čisto nič slabše ne vidi. alessya, kako dolgo si čakala, da so ti poslali kindle? jaz si ga bom zdaj omislila, ker ne zdržim brez e bralnika. predvsem na troli in vlaku je dolgčas brez njega. pa me zanima koliko dolgo bom čakala, da ga dobim. bojanE, tisti prestigio meni ne deluje kvalitetno. res je, da nimam za to nobenih dokazov, ampak jaz bi vseeno raje vzela kakšnega bolj preverjenega. v sloveniji se da drugače dobiti tudi cybook, samo da je zelo drag, v primerjavi z npr kindlom.

jaz pa mam ta e-book prestigio iz big banga pa morem rečt da sem zadovoljna z njim sedaj ga mam 2 mesca pa ni blo nobenih problemov. 7ur drži baterija 5ur se polni. Sn ga že napolna do daske, še celo film sem gledala pa muzko poslušam skratka meni je všeč.+ dobila sem ga takoj, cena ni velika pa 2leti ma garancije. :thumbup:
Podpira vsebine kot so:

• pdf, doc, html, txt, fb2, epub,
• slik (jpeg, bmp),
• video posnetkov (avi, dat, mp4, mpg, vob, rm) in
• glasbe (mp3, wma, wav, flac).

Uporabnikov avatar
BojanE
Human
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a BojanE » 18 jan 2011, 17:49

Demetra, bereš mi misli. :twisted: Ravno sem hotel povprašati, koliko časa zdrži Prestigio. 7 ur je bolj tako, tako, a zadostuje za seanso na plaži. malce sem se pčozanimal pri znalcih in vsi v en rog tulijo: Kindle! :rock:
Bom moral še premisliti in si stvar osebno ogledati (predvsem Prestigio)

Uporabnikov avatar
Morrigan
Opravljen bralni izziv 2018
Opravljen bralni izziv 2018

PrispevekNapisal/-a Morrigan » 18 jan 2011, 20:55

demetra, super, da si zadovoljna z njim! res je, da ime ni vse in da so lahko ne preveč znani proizvodi kvalitetni. jaz ponavadi dvomim o njih zato, ker jih ne poznam in je težje dobiti preverjene informacije o njih, ker jih ima manj ljudi. problem v sloveniji je, da je tako majhna izbira teh e-bralnikov (in še mnogih drugih stvari). saj če imaš kreditno kartico ni problema, drugače pa se lahko odločaš zgolj med dvema ali tremi različnimi.
drugače tudi jaz nimam problemov z branjem na računalniku. me ne boli glava ali oči. lahko pa delim z vami resnično zgodbico, kako je lahko branje na računalniku tudi nevarno: moj oče je ležal na kavču in bral knjigo na laptopu. in zaspal. računalnik je seveda padel na tla in mu je počil zaslon. kaže da imamo v družini to, da uničujemo tehnične zadeve. :mrgreen:
"Sticks and stones may build your homes, but words will lift your spirits."
Abigail Roux & Madeleine Urban

Pam
Fairy

PrispevekNapisal/-a Pam » 18 jan 2011, 21:47

7ur drži baterija 5ur se polni.
Kaj si ti nor, jaz lahko umrem zraven takšne baterije. Meni se Kindle napolni v dveh urcah in mi zdrži skoraj cel mesec.
C. S. Lewis: "You can never get a cup of tea large enough or a book long enough to suit me.

Always have your stuff when you need it with @Dropbox. Sign up for free! http://db.tt/v1yUeY9

Uporabnikov avatar
BojanE
Human
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a BojanE » 19 jan 2011, 06:54

Tudi zato mi znalci priporočajo Kindla.

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Ni registriranih uporabnikov in 5 gostov