Čvekanje

Vse kar ne spada pod zgornje teme.
Uporabnikov avatar
mejmi
Siren

Re: Čvekanje

PrispevekNapisal/-a mejmi » 15 feb 2013, 09:03

omfg :th_cry: :th_cry: :th_cry: :th_cry:
I want that :( :(
“ She read books as one would breathe air, to fill up and live.”

Uporabnikov avatar
Stellar
Human

PrispevekNapisal/-a Stellar » 15 feb 2013, 11:31

tole se mi je pa solzica utrnala...

Slika
Omg, i just cried!!!! i shit you not!!! :th_cry: :th_cry: :th_cry: Sicer nisem nek romantik, ampak tole je pa lepo...

Uporabnikov avatar
CaffeineAddict
Siren

PrispevekNapisal/-a CaffeineAddict » 15 feb 2013, 13:47

+1 :th_cry: :th_cry: :th_cry: :th_cry:

Uporabnikov avatar
Monika
Sorcerer
Kraj: Maribor

PrispevekNapisal/-a Monika » 15 feb 2013, 20:26

BTW one grde oglase sem dala vstran pa pustila samo te za knjige :P Much better, a? :)
Ful so lepi. :thumbup:
"Books are my friends, my companions. They make me laugh and cry and find meaning in life."
— Christopher Paolini (Eragon)

Uporabnikov avatar
Lisa
Sorcerer
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Lisa » 15 feb 2013, 23:25

Hy :D

Upam, da še niste pozabile name:) Jst nisem na vas. Ampak sem imela malo divji in ne pretirano uspešen mesec.

Nisem naredila izpita, za katerega sem prisegla, da ga bom. :( In naredila sem izpit (ki je kao najtežji v vseh štirih letih), za kerga bi prisegla, da ga be bom. In to z 9. Polovico besed v vprašanjih sem videla prvič, drugo polovico pa sem vedla mogoče na pol. Ne, v bistvu nisem. V esejskih vprašanjih sm se držala tistega, kar je on reku: če ne veste, kaj točno pomen, pišete o tem kaj približno o tem razumete. WTF?!? :o :o
“Missing, one stunningly attractive teenage boy. Answers to 'Jace' or 'Hot Stuff”

WindShadow
Fairy

PrispevekNapisal/-a WindShadow » 17 feb 2013, 14:38

punce, eno vprašanje: kaj, ko naročate knjige, imate kakšno mejo glede strani, kdaj je bolje kupiti knjigo s trdnimi platnicami kot pa z mehkimi? Ker se mi zdi, da če ima knjiga recimo nad 500 strani, da se mehke platnice lahko pričnejo malo upogibati. Samo z mehkimi pa so cenejše ... :?
“In the case of good books, the point is not to see how many of them you can get through, but rather how many can get through to you.”
― Mortimer J. Adler

Uporabnikov avatar
Morrigan
Opravljen bralni izziv 2018
Opravljen bralni izziv 2018

PrispevekNapisal/-a Morrigan » 17 feb 2013, 14:52

Jaz če se le da kupim trde platnice, ampak igra precej veliko vlogo pri tem cena - če je knjiga s trdimi platnicami res veliko dražja od tiste s trdimi bom pač vzela cenejšo varianto, ali pa še malo počakam, če bo kakšna akcija. Mislim, da je tudi razlika v kvaliteti med knjigami z mehkimi platnicami - ene so narejene čist nekvalitetno - imam od Martina štiri knjige z mehkimi platnicami in ne samo, da je pisava mikroskopska in bi skoraj rabla povečevalno steklo, da lahko berem, tudi listi so začeli izpadati, ker je kljub mali pisavi še vedno ogromno strani in so očitno čist nekvalitetno narejene. Ampak ene knjige z mehkimi platnicami so pa dobro narejene in je pisava normalne velikosti in je ogromno strani, pa nič ne izpadajo listi - na primer Brisingr, tretji del Eragona imam z mehkimi platnicami in me je presenetilo, ko sem jo dobila že to, da je knjiga "normalne velikosti" (ni žepnica) in ima mehke platnice, pa tudi nič se ne mečka ali trga.
"Sticks and stones may build your homes, but words will lift your spirits."
Abigail Roux & Madeleine Urban

Uporabnikov avatar
CaffeineAddict
Siren

PrispevekNapisal/-a CaffeineAddict » 17 feb 2013, 15:06

da malo ozadja o trdih oz. mehkih platnicah povem. z mehkimi platnicami knjige so lahko pocen narjene, lahko so pa dobr narjene. da listi ne začnejo izpadati morajo biti poleg tega, da so samo broširane (snopiči po 16 listov, al strani nism zihr, zlepljeni skupaj v hrbet) še šivani snopiči skupi v hrbet. potem je še kvaliteta papirja in plastike (mat/sijaj, slednje je fuj fyi, plastifikacija za bolj tough rabo) na platnicah. dandanes je velik stvari narejenih na kitajskem, ker je valda najbolj pocen (sploh papirji). ampak dolgoročno to pomen razpadanje knjig. :thumbdown: kar se tiče pa oblikovanja knjig za žepnice, pa predvidevam, da je premajhen font, ker to niso delal oblikovalci, ampak kaki tiskarji (oz. repro stuido), ki so samo "resizal" (kar do neke mere ni problem, ampak očitno se da tudi preveč) stran na dimenzijo platnice. so nekateri formati knjig, ki najbolje "pašejo" tiskarjem, kar se izrabe papirja tiče (čim manjši odpadek), kar je možno, da se je zgodilo tu. na trdih platnicah je bil lep normalen (morda malo manjši) font, potem so ga pa še pomanjšal za mehke platnice. seveda je to samo predvidevanje, ker ne vem, kaj je v resnici fora premajhnega fonta. vsak izdajatelj bi mogu preverit izvedbo, ker to je pač nesprejemljivo, da se skor ne da brat. :|

Uporabnikov avatar
calimero747
Human

PrispevekNapisal/-a calimero747 » 17 feb 2013, 19:20

Jst mam eno plastificirano z mehkimi platnicami. Zlo zanič narejeno. Čez normalne platnice je sam plastika prevlečena, ne tko ko pri trdih platnicah ko je to narejeno za zaščito. In se ji je platnica uničila že taprvi mesec. Sem jo sestri posodla, ki se ji roke ful potijo čez poletje in se je plastika odluščla s sprednje platnice pa še barvo je začela puščat na taprvi strani. Najprej sem bla ful jezna na sestro ampak je v resnici res nekvalitetno vse skup.

Drugač mam pa nasplošno velik rajš trde platnice. Čist zarad sestrice, ki je ful nepazljiva s temi stvarmi in se ji platnice na žepnicah ful hitro upognejo :| Jst sm pa itak čist alergična na kej tazga :x

Btw, I'm getting my reading mojo back! Zdej februarja sem bla porazna :109:
A reader lives a thousand lives before he dies. A man who never reads lives only one.

Uporabnikov avatar
mejmi
Siren

PrispevekNapisal/-a mejmi » 17 feb 2013, 20:13

Drugač mam pa nasplošno velik rajš trde platnice. Čist zarad sestrice, ki je ful nepazljiva s temi stvarmi in se ji platnice na žepnicah ful hitro upognejo Jst sm pa itak čist alergična na kej tazga
I feel you! Jaz včasih kako knjigo komu posodim in mam prej z vsemi "pogovor" kako za knjigo skrbet :D Enkrat sem dobila nazaj knjigo (The hunger games) z raztrgano stranjo in se mi je skoraj zmešalo. I went full BITCH-I-WILL-CUT-YOU mode on my friend :guns: :guns: It was not pretty :D
“ She read books as one would breathe air, to fill up and live.”

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Ni registriranih uporabnikov in 2 gostov