Bralni izziv 2015 - Sara21

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Uporabnikov avatar
sara21
Opravljen celotni bralni izziv 2017
Kraj: world
Kontakt:

Re: Bralni izziv 2015 - Sara21

PrispevekNapisal/-a sara21 » 28 nov 2015, 22:44

Knjiga, ki jo že imaš doma (3 točke)

Howl's Moving Castle
Diana Wynne Jones
Serija: Howl's Moving Castle, #1
Goodreads: https://www.goodreads.com/book/show/629 ... m_search=1
Ocena:

Najprej sem pogledala animiran film japonskega režiserja Hayaa Miyazakija in potem, ko sem vidla, da je "based on a book", sem si jo takoj naročila! Spet, magija, čarovniki in ljubezen :D Glavna junakinja je zelo bad ass in tudi ta pove vse, kar si misli. Gre o tem, da je Sophie začarana v starko in poišče pomoč znanega čarovnika Howla, da ji pomaga. Skupaj s še Howlovim vajencem in ognjenim demonom živijo v premični hiši, ki jo poganja Calcifer (demon). Skozi zgodbo se Sophie zaljubi v Howla in na koncu sta skupi in si samo :024:

(p.s. Film je podoben, ampak čisto drugačen! Oboje pa je ful dobro!)
Nazadnje uredil/a sara21 dne 21 dec 2015, 19:41, skupaj urejeno 4 krat.
"If you don't see the book you want on the shelf, write it." - Beverly Cleary

Uporabnikov avatar
sara21
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a sara21 » 28 nov 2015, 22:55

Kriminalka ali grozljivka (2 točki)

One by One
Chris Carter
Serija: Robert Hunter, #5
Goodreads: https://www.goodreads.com/book/show/171 ... m_search=1
Ocena:

To knjigo sem kupila mojemu očimu za rojstni dan in sem jo prebrala prej kot on haha
Kot pove že naslovnica, gre za umore v živo in morilec naredi tako, da so gledalci, (tisti, ki glasujejo) potem dejanski morilci. Uglavnem blazno nora ideja! Lahko zveni sadistično, ampak ob branju te knjige sem res uživala, ker je pisatelj legenda in je vse zelo dobro opisano! Carter je dejansko študiral psihologijo zločincev, kar zelo dobro uporablja pri pisanju svojih romanov. V tem romanu je zločinec močki, ki je bil profesor na univerzi, imel družino in živel normalno življenje. Potem je njegov sin bil v nesreči, kar je iznakazilo njegov obraz in vsi so se posmehovali itd. Sin tako naredi samomor, njegova žena pa kmalu umre od žalosti. Ta mož je še nekaj časa živel žalostno, a normalno življenje. Poči takrat, ko vidi, da vsi tisti, ki so se posmehovali in ozmerjali sinov obraz (bil je res hudo iznakažen po nesreči) so odkorakali stran brez posledic in naprej živijo, medtem ko pa je on izgubil vse.

Roman mi je zelo všeč, ker se ne moreš postavit samo na stran žrtev, ki jih kriminalec mori, ker meni se ta mož ful smili. Dejansko ni bil nič kriv (niti njegov sin), a prav nejgova družina je bila najbolj prizadeta. On se je le maščeval - kdo se ne bi?
Pri Carterju mi je zelo všeč to, da te psihološko znervira in ti da zelo mislit. Tako, da :vso_cast:
Nazadnje uredil/a sara21 dne 21 dec 2015, 19:42, skupaj urejeno 4 krat.

Uporabnikov avatar
sara21
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a sara21 » 28 nov 2015, 23:05

Po lastni izbiri (1 točka)

Dekle, ki bi raje bilo drugje
Evald Flisar
Bukla: http://www.bukla.si/?action=books&book_id=15119
Ocena:

Tudi tu je je zanimiva zgodba, kako sem prišla do te knjige... v knjižnici sem rezervirala Čarovnikov vajenec (od istega pisatelja), ki je letos za Cankarjevo in potem sem dobila to. Vseeno sem prebrala in sem bila prav prijetno presenečena! Knjiga mi je bila dejansko zelo zanimiva! Vsi vemo, da slovenski avtorji znajo pridobit pozornost z izvirnimi idejami, ampak potem vmes nekaj zamučkajo in potem postane vse neki dolgočasno, na trenutke spet zanimivo. Pri Flisarju pa tega vmesnega dela ni bilo - govori o dekletu, ki je nekoliko telesno iznakaženo in hrepeni po sreči. Odleti v London, kjer je lep čas tudi srečna, a ko spozna, da je bila vse prevara, se vrne domov. Ko sem ugotovila, da je bila prevara same bla samo :shock: in sem mogla it uni del spet prebrat, da sem razumela haha
Zelo dobro napisano!
Nazadnje uredil/a sara21 dne 21 dec 2015, 19:48, skupaj urejeno 3 krat.

Uporabnikov avatar
sara21
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a sara21 » 29 nov 2015, 15:47

Znanstvena fantastika (2 točki)

Numbers
Rachel Ward
Serija: Numbers, #1
Goodreads: https://www.goodreads.com/book/show/660 ... m_search=1
Ocena:

Knjiga ima zelo dobro idejo, samo sem pričakovala, da bo boljša... Prebrala sem jo v italijanščini, mogoče je tudi to razlog (dvomim). No, zgodba gre o tem, da Jem lahko vidi točen datum smrti, če nekoga pogleda v oči. Zato se izogiba ljudi, vendar, ko spozna Spiderja, se zbližata. Ko v zabaviščnem parku eksplodira bomba, sta edina preživela, zato policija misli, da sta onadva zagrešila zločin (Jem je namreč videla, da veliko ljudi ima isti datum smrti, zato se je želela oddaljiti). Tako morata zbežati in nekaj časa se skrivata pred javnostjo, vendar na koncu ju najdejo. Jem pa že nekaj časa ve, da Spider nima veliko časa več, kar poskuša preprečiti in začne razmišljati o možnosti, če se datumi smrti mogoče lahko spremenijo.

Res dobra zasnova, ampak potem se je vmes nekako vleklo...
Nazadnje uredil/a sara21 dne 21 dec 2015, 19:44, skupaj urejeno 3 krat.

Uporabnikov avatar
sara21
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a sara21 » 29 nov 2015, 15:54

Drugi del poljubne serije (3 točke)

Never Too Far
Abbi Glines
Serija: Too Far, #2
Goodreads: https://www.goodreads.com/book/show/170 ... m_search=1
Ocena:

Še ena mojih najljubših avtorjev! Knjiga mi je bila zelo všeč in sem jo dvakrat prebrala! Je drugi del Too Far serije in, kot prvi del, te čisto prevzame. Romantika med Blaire in Rushom ne zamre :101: Ko se vrne v Rosemary Beach, se ji Rush poskuša ponovno približati in tako začneta kot prijatelja samo, ker sta to onadva, ne ostane samo pri prijateljstvu :eyebrows: Še posebej potem ne, ko Rush izve, da je Blaire noseča <3

Priporočam to serijo vsem romance suckerjem! Ne boste odložili knjige, dokler je ne boste prebrali!
Nazadnje uredil/a sara21 dne 21 dec 2015, 19:45, skupaj urejeno 3 krat.

Uporabnikov avatar
sara21
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a sara21 » 29 nov 2015, 16:01

Od nekdaj si jo želiš prebrati (1 točka)

Existence
Abbi Glines
Serija: Existence Trilogy, #1
Goodreads: https://www.goodreads.com/book/show/132 ... m_search=1
Ocena:

Spet Glinesova! Dejansko sem to knjigo čakala, da pride na Book Depository in je ni blo! Potem sem jo našla brezplačno na iBooks :thumbup: Ful dobra knjiga! Dekle, ki vidi duše umrlih in potem se zaljubi v samo smrt! <3 Nasploh mi je bilo zelo dobro, samo, če jo primerjam z Never Too Far, me je majčkeno manj potegnila not, ampak useeno toplo priporočam!
Nazadnje uredil/a sara21 dne 21 dec 2015, 19:46, skupaj urejeno 3 krat.

Uporabnikov avatar
sara21
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a sara21 » 29 nov 2015, 16:10

Knjiga, ki si jo enkrat že prebral/a (3 točke)

Beautiful Disaster
Jamie McGuire
Serija: Beautiful, #1
Goodreads: https://www.goodreads.com/book/show/115 ... on=service
Ocena:

Bad Boy/Good Girl :106:
Zelo kul knjiga in NI kliše! Vsakič, ko jo začnem brat, me preprosto potegne not haha
Torej, Abby in America sta na univerzi, kjer Abby spozna Sheppleya, fanta njene najboljše prijateljice in še Travisa, Sheppleyevega bratranca, ki je boksar. Abby se nima namena zbližati s Travisom, ker jo spominja na Las Vegas in vse, od česar beži. Ampak, se zbližata in iskre letijo in :101: Abby je drugače ful bad ass in tudi ona pove vse, kar si misli. Pa še to - raztura v igranju pokra :thumbup:
Nazadnje uredil/a sara21 dne 21 dec 2015, 19:50, skupaj urejeno 4 krat.

Uporabnikov avatar
sara21
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a sara21 » 30 nov 2015, 18:58

Fantazija (2 točki)

Dnevi zvezd in krvi
Laini Taylor
Serija: Daughter of Smoke & Bone, #2
Goodreads: https://www.goodreads.com/book/show/128 ... on=service
Ocena:

Druga knjiga iz serije Hči dima in kosti. Zgodba spremlja nadaljevanje iz prvega dela, ko Karou izve kaj je in sploh kdo je. Knjiga mi je bila zelo všeč in njena izvirnost ne upade, ampak te še bolj potegne not! Osebe so ful dobro predstavljene in na trenutke si kr uno, kaj se je pravkar zgodilo? Res dobro napisano in sem tudi vesela, da avtorica ne pozabi na Zuzano in Mika <3 Prvič je tudi perspektiva od Akive :D
Nazadnje uredil/a sara21 dne 21 dec 2015, 20:09, skupaj urejeno 1 krat.

Uporabnikov avatar
sara21
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a sara21 » 12 dec 2015, 20:55

Knjiga, ki je dobila kakšno nagrado (3 točke)

The Curious Incident of The Dog in The Night-Time
Mark Haddon
Goodreads: https://www.goodreads.com/book/show/161 ... m_search=1
Ocena:
Nagrada: Winner of The Whitbread Book of The Year

Zgodba je zapisana kot dnevnik petnajstletnega Christopherja Boona, ki je našel umorjenega sosedovega psa. Ker se ne ve, kdo je morilec, se odloči, da bo prevzel nalogo detektiva in razkrinkal krivca. Knjiga je zelo posebna, saj je napisana s perspektive avtističnega dečka, zato je tudi jezik zelo enostaven in jasen. Zelo mi je bilo všeč, saj se dejansko pobližje spoznaš z ljudmi, ki imajo Aspergerjevo bolezen in vidiš, kako oni dojemajo realnost - vse razumejo dobesedno in se zelo nelagodno počutijo v množici; kar naenkrat lahko začnejo kričat in če si nekaj vbijejo v glavo, jih ni lahko prepričat o čem drugem. Uglavnem, zelo priporočam! :thumbup:
Nazadnje uredil/a sara21 dne 21 dec 2015, 20:10, skupaj urejeno 1 krat.

Uporabnikov avatar
sara21
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a sara21 » 12 dec 2015, 21:06

Knjiga, ki bi jo moral/a prebrati v šoli (2 točki)

Zločin in kazen
Fjodor Mihajlovič Dostojevski
Goodreads: https://www.goodreads.com/book/show/714 ... m_search=1
Ocena:

Dejansko sem najprej mislila, da mi bo knjiga všeč, ker obravnava človeško psiho in to, kako se človek spopada z umorom, ki ga je zagrešil. Ampak :roll: mi ni bla.. Akcija o umoru je ful kratka in potem je samo o tem, kako se Razkolnikov počuti, kako blodi itd. Stalno se premisli o čem (najbolj o tem, če bi priznal ali ne). Je pa res, da se tako vidi to človeško razdvojenost.
Nazadnje uredil/a sara21 dne 21 dec 2015, 20:11, skupaj urejeno 2 krat.

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Ni registriranih uporabnikov in 2 gostov