Bralni izziv 2015 - Sara21

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Uporabnikov avatar
sara21
Opravljen celotni bralni izziv 2017
Kraj: world
Kontakt:

Re: Bralni izziv 2015 - Sara21

PrispevekNapisal/-a sara21 » 12 dec 2015, 21:20

Dogajanje v gorah ali na snegu (2 točki)

Snežna dežela
Yasunari Kawabata
Goodreads: https://www.goodreads.com/book/show/140 ... m_search=1
Ocena:

Govori o estetu Shimamuri in gejši Komako, ki imata razmerje, vendar zelo nestabilno in Shimamura tudi poskuša ugotoviti, če so Komakina čustva do njega pristna. Knjigo sem prebrala januarja, tko da se dosti ne spomnim, :| vem pa, da se dogaja na nekem odročnem kraju, v gorah, blizu kopališča (hot spring). Tam pa spozna še dekle Yoko in se vzporedno izve o njeni zgodbi. Spomnim se, da me je pritegnila vase, toda ni bila za 5 zvezdic :oops:
Nazadnje uredil/a sara21 dne 21 dec 2015, 20:12, skupaj urejeno 2 krat.
"If you don't see the book you want on the shelf, write it." - Beverly Cleary

Uporabnikov avatar
sara21
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a sara21 » 12 dec 2015, 21:32

Tvoj priljubljen avtor (2 točki)

Odrešitev
Julie Garwood
Goodreads: https://www.goodreads.com/book/show/133 ... on=service
Ocena:

In spet Garwood! :017: Ta knjiga je moja najljubša od njenih in sem jo že večkrat prebrala in vedno je :101: Uglavnem gre o šestnajstletni Johanni, ki postane vdova in se mora ponovno poročiti. Poroči se s Škotom Gabrielom McBainom, ki je poglavar dveh klanov. Sprva je Johanna dokaj plašna, saj jo je prejšnji mož tepel, zato je morala večkrat držat jezik za zobmi, čeprav misli, da je vsaka ženska sposobna živeti po svoje ter da jo mož ne bi smel omejevati in odločati o njeni usodi. No, ko sta nato poročena, se prične privajati in v Gabrielu vidi častnega moža, ki ji tudi zatrdi, da ne bo dvignil roke nad njo. In kmalu se zaljubi vanj in v njegovega sina, Gabriel se z njo nauči potrpežljivost in ji kmalu začne vračat čustva :020: Zaman je reči, da mi je zgodba blazno všeč in vsakič, ko jo primem v roke, je kot da jo prvič berem! Skratka, enkratno napisano in priporočam vsem ljubezenskim dušam <3 :thumbup:
Nazadnje uredil/a sara21 dne 21 dec 2015, 20:12, skupaj urejeno 2 krat.

Uporabnikov avatar
sara21
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a sara21 » 12 dec 2015, 21:44

Resnična zgodba (3 točke)

Hči jakuze
Shoko Tendo
Goodreads: https://www.goodreads.com/book/show/104 ... akuza-moon
Ocena:

Zgodba gre o Shoko Tendo, ki je bila hčerka enega izmed mafijcev, toda je kmalu propadel in je tako Shoko mogla poskrbet zase kot je vedla in znala. Sej ni, da je ostala brez vsega, samo se ji je življenje čisto spremenilo. Družila se je s "slabo družbo", uživala droge in bila ljubica drugim mafijcem, da je lahko imela "veze", če je zašla v težave. Vendar, so jo ti moški tudi tepli, začela je jemati vedno večji odmerek drog in takoj zatem imela divji seks. Kmalu se je zavedala, da tako ne bo šlo naprej, saj želi živeti dostojanstveno - normalno. Shoko se je pokazala za zelo močno žensko z železno voljo in je pustila staro življenje za sabo. Sedaj ima hčer (ni poročena) in živi normalno življenje :D Knjiga me je pritegnila z naslovom in me sploh ni razočarala. Zanimivo branje o japonski jakuzi (Japonska me nasploh zelo zanima) in prvoosebna predstava znotraj različnih tolp, ki je povezano z mišljenjem in doživljanjem mlade ženske, ki se s tem spopada.
(p.s. na naslovnici je Shoko Tendo in dejansko ima tako tetovaža - noro!)
Nazadnje uredil/a sara21 dne 21 dec 2015, 20:15, skupaj urejeno 2 krat.

Uporabnikov avatar
sara21
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a sara21 » 12 dec 2015, 21:55

Po priporočilu nekoga iz Bralnice (1 točka)

Razer's Ride
Jamie Begley
Serija: The Last Riders, #1
Goodreads: https://www.goodreads.com/book/show/180 ... m_search=1
Ocena:

Sem prebrala do konca, ampak nope. Ker gre o bikerjih, sem mislila, da bo ful huda in to (podobno kot Ride Steady), ampak gre ful več o seksu in zame je bil vse preveč javno. Sprva sem mislila, da mi bo Beth všeč, ampak potem se mi zdi, kot, da jo je Razer malo pokvaru (no hate)... Uglavnem ta MC mi ni preveč všeč, ker vsi grejo z vsemi, čeprav je prostovoljno, in če hoče ženska postat del, mora spat z vsemi "glavnimi" člani. Kakorkoli, take knjige niso zame, ker moji komentarji so samo "dafaq?!" :oops:
(nočem ji dat nižje ocene, ker tako slaba spet ni bla in na trenutke sem dobila občutek, da bo boljša in da mi bo postala všeč..)
Nazadnje uredil/a sara21 dne 21 dec 2015, 20:16, skupaj urejeno 2 krat.

Uporabnikov avatar
sara21
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a sara21 » 12 dec 2015, 22:05

Izšla leta 2015 (3 točke)

Big Magic
Elizabeth Gilbert
Goodreads: https://www.goodreads.com/book/show/244 ... m_search=1
Ocena:

Knjigo sem prebrala v italijanščini, ampak je zelo dobra! Gilbertova je napisala kot nekakšen vodič, kako premagati strah in se prepustit kreativnosti. In prav zaradi tega sem jo vzela, ker te spodbudi, da opustiš nesmiselno mišljenje o tem, kaj mislijo drugi in o tem, kaj se zgodi, če ti takoj ne uspe. Knjiga je tudi zanimiva, ker je pisateljica napisala o svojih izkušnjah pred in po objavi Jej, moli, ljubi, o tem, kako se je spopadala z raznimi nevšečnostmi, kako je dobila ideje za kakšne zgodbe in vseskozi so vključene anekdote, o njej sami, ali o drugih ljudeh, ki jih pozna. Zelo priporočam, saj vsak potrebuje malo spodbude v dnevih, ko se nam zdi, da gre vse narobe :102:
Nazadnje uredil/a sara21 dne 21 dec 2015, 20:17, skupaj urejeno 1 krat.

Uporabnikov avatar
sara21
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a sara21 » 21 dec 2015, 16:46

Uspešnica, ki je še nisi prebral/a (1 točka)

Nočni zalezovalec
Chris Carter
Serija: Robert Hunter, #3
Goodreads: https://www.goodreads.com/book/show/114 ... m_search=1
Ocena:

Knjiga sledi spet enemu izmed mnogih primerov Roberta Hunterja in njegovega partnerja, Carlosa Garcie. Tokrat sta na sledi morilcu, ki ubija mlade ženske in jih pusti z zašitimi usti in nožnico. Potem pa se še ugotovi, da jih on dejansko ne ubije, ampak se same, ko se premaknejo. V maternico je eni dal bombo, drugi morilski nož in tretji še neke vrsto svetlečo raketo samo, da je zelo vroča (tipo ogenj). In vse troje se sproži s posebnim mehanizmom.
Knjigo sem prebrala v dveh dneh, ker me je takoj potegnila noter! Do konca ne veš, kdo je morilec in to mi je ful všeč pri Carterju. In vedno me preseneti njegova domišljija..samo uau!! :vso_cast: Kakorkoli, zelo dobro napisana knjiga in všeč mi je tudi to, da so kratka poglavja in gre tako še (skoraj) hitreje pri branju! :D Priporočam!

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Hale North in 2 gostov