bralni izziv 2015-cana

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Uporabnikov avatar
cana
Forest Spirit

Re: bralni izziv 2015-cana

PrispevekNapisal/-a cana » 23 dec 2015, 14:14

10. Po lastni izbiri

Najdaljša pot (Nicholas Sparks)

Knjiga pripoveduje romantično zgodbo o dveh parih in njihovih usodah.
Najbolj mi je bil všeč lik Luke-a ker je simpatičen, ima ranč in obožuje živali. Super se dopolnjuje s Sophijo, ki je njegovo čisto nasprotje, a jo še vedno neizmerno ljubi. Všeč mi je tudi njegova zagnanost, da opravi stvar, v katero se je zaobljubil (da bi jahal tistega bika, ki ga je poškodoval) in to res naredi.
Knjigo sem prebrala, ko sem si ogledala film The notebook, od istega pisatelja in mi je bil všeč, zato sem se odločila, da še preden si ogledam film The longest ride, preberem knjigo.
Super mi je tudi, da je pisatelj v knjigo vključil zgodbo/preteklost starega Ire, ki je doživel nesrečo, čeprav so poglavja o tej preteklosti nekoliko bolj dolgočasna.
Pri knjigi mi edina stvar ni všeč, da ni neke akcije, konec pa je povsem predvidljiv ( razen tistih slik).
Kot večina ljubezenskih romanov, tudi ta knjiga sporoča, da je prava ljubezen večna, in premaga vse ovire(v tem primeru, da sta glavna lika iz povsem različnih svetov).
"The stories we love best, live in us forever"

Uporabnikov avatar
cana
Forest Spirit

PrispevekNapisal/-a cana » 23 dec 2015, 14:33

11. Znanstvena fantastika

Labirint (James Dashner)

Glavni junaki v tej knjigi so postavljeni v umetno ustvarjen labirint, , po katerem vsako noč divjajo pošasti.
Thomas, bi bil zame v resničnem svetu sanjski fant, saj je inteligenten, pripravljen potruditi se za svoj cilj(postati tekač) in je pogumen.
Knjiga je nekje na vrhu mojih najljubših knjig, saj je stil pisanja zelo dober, je lahko berljiva, napeta ampak spet ni preveč-ravno prav. Je pa ena redkih knjig, ki jih je napisal moški avtor in so mi všeč.
Najboljši se mi zdi del, ko na jaso prispe zadnja, nepričakovana pošiljka-punca, in dogajanje za tem dogodkom, ter to, da sta Teressa in Thomas tako povezana.
Meni knjiga sporoča, da moramo biti pripravljeni za svoj cilj storiti vse, a še vedno ostati mi.

Uporabnikov avatar
cana
Forest Spirit

PrispevekNapisal/-a cana » 26 dec 2015, 17:20

12.Drugi del poljubne serije

Neupogljivi(serija divergent, Veronica Roth)

Knjiga je super napisana, mogoče si avtorica kje vzame preveč časa za podzgodbe, bralca pa muči nadaljevanje in je kr smotano no haha :)
Kot v vseh najstniških knjigah tudi tu ne manjka ljubezen med glavnima likoma. Posebej všeč mi je lik Štirice oz. Tobias, saj izžareva ljubezen do Tris in pogum, ki ga dokaže, ko se postavi za Tris ko se "spopade" s škatlo, ki jo hoče Jeanine na vsako način odpreti.
Najboljši del mi je bil, ko vsi prebivalci tega mesta(Chicaga?) hodijo proti odprtim vratom v neznano in knjiga pusti vse odprto za nadaljevanje.
Knjiga govori o pogumu, ljubezni in trpljenju a tudi o tem, da moramo vsi od sebe dati največ kar lahko.

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Bing [Bot] in 2 gostov