bralni izziv 2015 - GOOD BOOK

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

GOOD BOOK
Pixy

bralni izziv 2015 - GOOD BOOK

PrispevekNapisal/-a GOOD BOOK » 13 dec 2015, 18:05

izšla pred več kot 10 leti: NINA zbeži OD DOMA, Marlese Arold, GRLICA (2001), knjiga mi je bila všeč zaradi mnogih razpletov in zapletov, srečnega konca in predvsem zato, ker govori o težavah najstnice. Ima 127 strani in jo med branjem nisem morala odložiti iz rok. Zgodbo sem na začetku poskušala primerjati s kakšnim filmom, a se to preprosto ne da. Nikoli se mi še ni zgodilo nič podobnega in upam, da se mi tudi ne bo.

GOOD BOOK
Pixy

Re: bralni izziv 2015 - GOOD BOOK

PrispevekNapisal/-a GOOD BOOK » 13 dec 2015, 18:05

dogajanje v Evropi: MIRAM ima ANOREKSIJO, Marlese Arold, GRLICA (2002), knjiga mi je bila všeč zaradi mnogih razpletov in zapletov, srečnega konca in predvsem zato, ker govori o težavah najstnice. Tudi to sem prebrala v enem dnevu. Spomnim se, da smo se lani pri gospodinjstvu veliko pogovarjali o anoreksiji, zato sem med branjem prvo pomislila na to. Tega zagotovo nikoli ne bom storila.

GOOD BOOK
Pixy

PrispevekNapisal/-a GOOD BOOK » 13 dec 2015, 18:11

knjiga, ki jo že imaš doma: TRINAJST ROZLOGOV, Jay Asher, MLADINSKA KNJIGA (2012 - slovenska verzija), spet knjiga, ki govori o težavah najstnice, a je glavni junak fant Clay Jenesen. Kot deveti dobi sedem kaset s trinajstimi razlogi zakaj je njegova sošolka Hana Baker naredila samomor. Knjigo sem molče brala celo noč in si predstavljala kako je Clay celo noč hodil po mestu in poslušal kasete. Knjiga je neverjetna. Vsi, ki vidite to sporočilo jo res morate prebrati

GOOD BOOK
Pixy

PrispevekNapisal/-a GOOD BOOK » 13 dec 2015, 18:20

knjiga, ki jo že od nekdaj želiš prebrati: iBoy, Kevin Brooks, MIŠ (2014), to je spet ena tistih knjig, ki govori o težavah ali bolje težkemu življenju najstnikov. V nekem mestu imajo dve skupini, ki se ne družita med seboj. Brat Lucy Walker se noče pridružiti nobeni druščini, zato pridejo k njemu domov, ga napadejo in za vedno spremenijo življenje njegovi sestri in njegovemu prijatelju Tom Harvey, ki v glavo iz 30. nadstropja vržejo iPhone. Tam mu prebije glavu in ga popelje v 18 - dnevno komo. Zgodba je grozna, a zanimiva. Razmišljala sem, kaj bi bilo, če bi se to zgodilo v našem kraju. Knjiga natančno opisuje vsak lik tako, da lahko z vsakim sočustvuješ.

GOOD BOOK
Pixy

PrispevekNapisal/-a GOOD BOOK » 22 dec 2015, 17:43

ena beseda v naslovu: MATILDA, Roald Dahl, MLADINSKA KNJIGA (2010 - druga izdaja), knjigo sem prebrala pred več kot tremi leti. Bila mi je zelo všeč, saj sem Matildo na začetku primerjala s seboj. Zdaj se mi knjiga ne zdi niti zapletena niti strašna, je le podobna vsem ostalim knjigam Roalda Dahla.

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Ni registriranih uporabnikov in 2 gostov