Bralni izziv 2016

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Bralni izziv 2016

PrispevekNapisal/-a Ever » 04 jan 2016, 13:06

Če res noben sorodnik, ni čisto nič prebral, potem lahko velja tudi to, da ti priporoči knjigo, ki je pač ni prebral :) Greš z mamo v Felixa pa ti naj eno izbere hehe :D

Drugače pa je tudi meni Gimnazijec ena boljših slovenskih :) Imaš pa še Atlantido od našega člana Bojana Ekselenskega pa potem od Marget Belani Obzidano mesto, Lea Jerančič ima dve knjigi, ki sta bolj New Adult varianta :) Če ne pa kakšna Desa Muck ali pa Janja Vidmar?
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
elchy
Opravljen bralni izziv 2018

PrispevekNapisal/-a elchy » 04 jan 2016, 14:03

Uuu, Lea Jerančič zgleda obetavno, sem čisto pozabila na njo. Bom verjetno kar to prebrala.

Za knjigo po priporočilu sorodnika sem se pa res spomnila, da je mama rada brala, ko je bila noseča z mano in oče v srednji šoli. :) Saj je babica tudi rada brala, sam se nobene knjige ne spomni. :D Se bo že nekaj našlo, samo bom naprej vprašala sestrične. :D

Za knjigo v kateri je v glavni vlogi žival, sem se pa spomnila na The Tiger Sago. Menda so noro dobre in jih že nekaj časa želim prebrati. Lahko jih verjetno uvrstimo tudi v mitologijo. So pa prevedene tudi v slovenščino. Če katera potrebuje še kakšen predlog. :)
https://www.goodreads.com/series/47592-the-tiger-saga

Uporabnikov avatar
prada2015
Opravljen bralni izziv 2017
Kraj: Dolenjska
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a prada2015 » 04 jan 2016, 15:19

Ali za pevca velja avtobiografija Bob Dylana??
https://www.goodreads.com/book/show/143 ... cles_Vol_1

Imam še vprašanje za barvni naslov. Ali to pomeni, da je naslov napisan v eni barvi kot npr.
tukaj, ki je oranžne barve?? Pač, da ni bel ali črn? Ali morajo biti vse črke pisane?? Nisem še zasledila knjige, da bile pisane črke v naslovu.

A imate kakšen predlog za številko v naslovu?? Jaz sem našla naslednji dve:
https://www.goodreads.com/book/show/121 ... on=service
https://www.goodreads.com/book/show/174 ... on=service ta je že stara :mrgreen:

Nekatere sprašujete po slovenskih avtorjih. Jaz poznam tele: Desa Muck, Brane Branko Kastelic (piše erotične knjige), Brina Svit, Feri Lainšček, Lea Jerančič, Janko Sedej, Romana Berni, Zvone Šeruga (potopisi), Bogdan A. Novak (mladinske), Janja Vidmar, Irena Velikonja... verjetno se najde še kakšen.

Rabila bi predloge za knjige, ki jih drugi bralci kritizirajo, za knjigo z LGTB vsebino, knjiga ki se dogaja v prihodnosti in za knjigo v kateri nastopa ljubezenski trikotnik.

Kaj pa je mišljeno pri zadnji 25. knjiga s tebi pomembno preblematiko??
The prettiest thing you can wear is a smile... <3

http://knjigoljubka.blogspot.si/

Uporabnikov avatar
Ancika
Elf

PrispevekNapisal/-a Ancika » 04 jan 2016, 15:46

Zdaj sem zmedena :)

Knjiga, ki ima v naslovu barvo? Jaz sem si to nalogo razlaga kot npr. Rdeče kot kečap (barva v naslovu). Sem falila? :)

LGBT knjige, za katere jaz vem:

- David Levithan: Boy meets boy
- Becky Albertalli: Simon vs. the homo sapiens agenda
- Stephen Chbosky: The perks of being a wallflawer
- Jandy Nelson: I'll give you the sun
- A. S. King: Ask the passengers

Za številko v naslovu hmm .. edina, ki mi trenutno pride na pamet je Tisoč veličastnih sonc :)

Ljubezenski trikotnik pa najdeš v večini YA dystopijah. Skoraj vsaka taka trilogija ga ima (Hunger games, Shutter me, Delirium,.. ) :)

Po moje je to s problematiko ne vem. Če si naravnana k temu, da se boriš npr. za pravice živali, najdeš kako knjigo, ki ima to notri. Če se ti zdi problematika npr. bullying pri mladih, izbereš knjigo s to problematiko. Onesnaževanje, alkoholizem, odvisnost, nasilje. Ena problematika, ki je tebi pomembna :)

Uporabnikov avatar
prada2015
Kraj: Dolenjska
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a prada2015 » 04 jan 2016, 15:59

Hvala Ancika.

S to barvo sem zdaj še bolj zmedena. Očitno sem narobe zastopla. Se pravi potem, da mora barva nastopati v naslovu??

za št. sem našla serijo od James Pattersona http://www.goodreads.com/series/40469-w ... urder-club
The prettiest thing you can wear is a smile... <3

http://knjigoljubka.blogspot.si/

Uporabnikov avatar
elchy

PrispevekNapisal/-a elchy » 04 jan 2016, 16:27

Za število v naslovu predlagam serijo Firebird. Obe knjigi sta dobri in obe imata številko v naslovu. :)
A Thousand Pieces of You
Ten Thousand Skies Above You

Uporabnikov avatar
Ancika
Elf

PrispevekNapisal/-a Ancika » 04 jan 2016, 16:27

Nazadnje uredil/a Ancika dne 04 jan 2016, 16:44, skupaj urejeno 1 krat.

Uporabnikov avatar
Ancika
Elf

PrispevekNapisal/-a Ancika » 04 jan 2016, 16:31

Za število v naslovu predlagam serijo Firebird. Obe knjigi sta dobri in obe imata številko v naslovu. :)
A Thousand Pieces of You
Ten Thousand Skies Above You
Sem že pozabila na tole knjigo, ki je sicer že celo večnost na moji tbr listi. Hvala elchy :thumbup:

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 04 jan 2016, 17:04

Barva = Red Queen, Rdeča kot kečap, Blue Moon, itd - vseeno v katerem jeziku :D

Glede številk, problematike, ljubezenskih trikotnikov in LGTB pa ste pravilno ugotovile. Za LGTB bo dovolj, če se že pojavlja v zgodbi - ne bomo zahtevali, da se vrti okoli tega vse, ker ne vem, če bo kaj takega na voljo v slovenščini.
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
medvedka
Bralni izziv 2018 s 4 zvezdicami
Bralni izziv 2018 s 4 zvezdicami
Kraj: Vuzenica
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a medvedka » 04 jan 2016, 20:22

No pa poizkusimo. lani sem kar preskočila pisanje na ta forum :( sem nekako pozabila na vse skupaj :( se je preveč dogajalo od poletja dalje ;)
Če želite, da bi bili vaši otroci pametni, jim berite pravljice. Če želite, da bi bili še pametnejši, jim berite še več pravljic. (A. Einstein).

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Ni registriranih uporabnikov in 6 gostov