Bralni izziv 2016

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Uporabnikov avatar
niksipiksi
Human
Kontakt:

Re: Bralni izziv 2016

PrispevekNapisal/-a niksipiksi » 05 jan 2016, 10:31

Stephen Chbosky: The perks of being a wallflawer (LGBT tematika) je prevedena tudi v slovenščino. Sama bom izbrala eno v angleškem jeziku, za tiste, ki želite brati v slo jeziku, je pa tukaj link:

http://www.siol.net/kultura/knjige/2014 ... mlade.aspx

Sem kar vtipkala v gugla in me je presenetilo, ko sem tole našla. Poznam pa samo eno, drugih ne, tako da ne vem, kakšne so :D

Uporabnikov avatar
Anya
Forest Spirit

PrispevekNapisal/-a Anya » 05 jan 2016, 10:41

Začetek

Lanski izziv opravljen, letošnji - BO! Se veselim.

Uporabnikov avatar
prada2015
Opravljen bralni izziv 2017
Kraj: Dolenjska
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a prada2015 » 05 jan 2016, 11:58

Ali za pevca velja avtobiografija Bob Dylana??
https://www.goodreads.com/book/show/143 ... cles_Vol_1
Nisem dobila odgovora. Pa me res zanima, ker bi si jo želela prebrati.
The prettiest thing you can wear is a smile... <3

http://knjigoljubka.blogspot.si/

Uporabnikov avatar
skyline
Werewolf

PrispevekNapisal/-a skyline » 05 jan 2016, 13:17

Velja avtobiografija ;)
When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.
Two things are infinite:the universe and human stupidity;and I'm not sure about the universe.
If a little is great, and a lot is better, then way too much is just about right!

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 05 jan 2016, 14:25

prada, oprosti - to sem mislila, ko sem naisala, da o vsem ostalem imate prav :D Da nisem vsaki posebej odgovarjala - kot je rekla skyline, velja avtobiografija ja :)
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
Viktorija
Opravljen celotni bralni izziv 2018
Opravljen celotni bralni izziv 2018

PrispevekNapisal/-a Viktorija » 05 jan 2016, 15:33

:huhuhu: :huhuhu: :huhuhu: OOOOOO super! Zame bi lahko naredili kvadrat 10x10 :) :) :)

Jaz imam samo en problem: Kako prilepim kvadrat z nalogami v svoj forum? Nasploh kako se prilepi naslovnice knjig? Lani jih nisem, letos pa bi jih.

Glede lezbične itd. vsebine bi predlagala v branje pokliči me po svojem imenu. Res lepa knjiga. Gora Brokeback žal nima dovolj strani.

50 odtenkov sive lahko uporabite za barvo in številko v naslovu hahhaha.

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 05 jan 2016, 16:34

Klikneš na "Polni urejevalnik" pa se ti odpre tako veliko okno, kjer so zgoraj neki gumbki, desno pa smeški. Pri teh gumbkih imaš enega, ki se imenuje Img (nahaja se med [*] in URL) .

Potem pa v to okno, kamor vpisuješ text, prilepiš povezavo do slike, označiš to povezavo in klikneš na Img. Ko boš objavila prispevek, se bo tako namesto povezave narisala slikica. Potem pa imaš še dva taka gumbka - imgm in imgtt. S prvim poskrbiš, da je slika raztegnjena čez celo širino strani, z drugim pa da bo besedilo oblito s sliko (in ne bo avtomatsko padlo dol kot to naredi pri gumbku Img).

Upam, da sem dovolj nazorno povedala :D

Super za LGTB vsebino - to moramo še na Bralnici en tak prispevek pripravit... :D
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
prada2015
Kraj: Dolenjska
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a prada2015 » 05 jan 2016, 20:52

prada, oprosti - to sem mislila, ko sem naisala, da o vsem ostalem imate prav :D Da nisem vsaki posebej odgovarjala - kot je rekla skyline, velja avtobiografija ja :)
Hvala za odgovor :jupi:
The prettiest thing you can wear is a smile... <3

http://knjigoljubka.blogspot.si/

Uporabnikov avatar
Timula
Opravljen celotni bralni izziv 2017
Opravljen celotni bralni izziv 2017

PrispevekNapisal/-a Timula » 05 jan 2016, 21:01

Ker sem lani šele decembra opazila bralni izziv, se ga nisem udeležila, sem pa komaj čakala, da se letos začne nov, čeprav moram priznati, da me kar malo skrbi, če mi bo ob dveh malih otrocih, službi ... uspelo, saj so naloge res zahtevne (predvsem, ne vem, če mi bo uspelo prebrati knjigo v enem dnevu). Ampak vsekakor bom poskusila. Med branjem nalog, sem se zamislila, nekaterih nalog se zelo veselim in imam že celo ideje, kaj bom prebrala. Pri nekaterih pa se mi niti ne sanja, ampak verjamem, da bom z vašo pomočjo našla ustrezne knjige. Opažam pa, da vas večina bere v angleščini in predvidevam, da z e-bralniki; jaz pa še vedno najraje grem v knjižnico in si izposodim knjigo - v slovenščini.

Spomnila sem se še ene knjige, ki sem jo sama že prebrala in obravnava homoseksualnost - Janja Vidmar, Fantje iz gline.

MangoLurve
Forest Spirit

PrispevekNapisal/-a MangoLurve » 05 jan 2016, 21:55

...
Nazadnje uredil/a MangoLurve dne 29 nov 2018, 09:54, skupaj urejeno 1 krat.

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska:: Bing [Bot] in 1 gost