Bralni izziv 2016

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Uporabnikov avatar
elchy
Opravljen bralni izziv 2018

Re: Bralni izziv 2016

PrispevekNapisal/-a elchy » 06 jan 2016, 00:20

Kot sem že omenila za številko priporočam serijo Firebird.
Je pa tudi meni zelo dobra November 9.
Tudi The Thirteenth Tale ni slaba, če so ti všeč takšne knjige.
Še serija Lorien Legacies je omembe vredna. Potem mi pa počasi že zmanjka predlogov. :D

Uporabnikov avatar
skyline
Werewolf

PrispevekNapisal/-a skyline » 06 jan 2016, 01:56

Js vsem, ki niste toliko v LGBT žanru kot smo nekatere (khm, Morrigan ne? khm) in bi želele brati knjige brez erotičnih vložkov (sicer ne razumem, kako bi kdo NE bral tega, ampak okey :eyebrows: ) priporočam knjigo The Soccer Field Is Empty ali American Love Songs ali Luna. Vse tri so odlične.
When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.
Two things are infinite:the universe and human stupidity;and I'm not sure about the universe.
If a little is great, and a lot is better, then way too much is just about right!

Uporabnikov avatar
Morrigan

PrispevekNapisal/-a Morrigan » 06 jan 2016, 08:47

Za LGBT podpiram predlog MangoLurve za Benjamin Alire Sáenz - Aristotle and Dante Discover the Secrets of the Universe in Madeline Miller - The Song of Achilles, ker sta obe odlični! In seveda American Love Songs in The Soccerfield is Empty od skyline! <3

Še nekaj mojih predlogov:
- K. J. Charles - Think of England - link - zgodovinski roman/mystery,
- Anyta Sunday - Rock - link - YA,
- Amy Jo Cousins - Off Campus (Bend or Break #1) - link - NA,
- T.J. Klune - Bear, Otter, and the Kid (Bear, Otter, and the Kid #1) - link - ful lepa zgodba!
- Sean Kennedy - Tigers and Devils (Tigers and Devils #1) - link - ena mojih najljubših; zelo dobro napisana in smešna za umret.

Bo pa treba naredit eno raziskavico, če je kaj M/Mknjig prevedenih v slovenščino. Ker ene se veliko berejo (in prodajajo) tako da me res zanima ali jih pri nas prodajajo - v originalu ali pa prevedene.
"Sticks and stones may build your homes, but words will lift your spirits."
Abigail Roux & Madeleine Urban

Uporabnikov avatar
niksipiksi
Human
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a niksipiksi » 06 jan 2016, 09:56

Bo pa treba naredit eno raziskavico, če je kaj M/Mknjig prevedenih v slovenščino. Ker ene se veliko berejo (in prodajajo) tako da me res zanima ali jih pri nas prodajajo - v originalu ali pa prevedene.
Sej je vedno fajn vedt, če so knjige prevedene, ampak se mi zdi, da to lahko vsak preveri sam :D Mislm.... jest vedno to sama naredim. Knjige še zmeraj raje berem v slovenščini, če se le da. Skoraj vsako knjigo preverim v cobissu, da vidim, kakšno je stanje. In glede na to, da je tukaj podanih že ogromno predlogov, se mi zdi, da tisti copy/paste v cobiss ni takšna zahtevna naloga ;) Se pa strinjam, da je vedno lažje, če se pogleda samo na en seznam in ta-da, je vse tam :D

Uporabnikov avatar
prada2015
Opravljen bralni izziv 2017
Opravljen bralni izziv 2017
Kraj: Dolenjska
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a prada2015 » 06 jan 2016, 10:02

Tudi js vsako knjigo, ki jo želim preverim v cobissu če je prevod oz. če je v moji knjižnici. Sem pa prijavljena na Felix novice, ki mi vsakič pošlje mail, ko izidejo kakšne nove knjige pri Felixu. Drugače pa brskam tudi po spletu. In na FB-ju sta dve skupini kjer redno objavijo kakšno novo prevedeno knjigo.

Me pa zanima knjiga z zgodovinsko tematiko. Mora biti nujno neki iz Zgodovine (npr. Stari Rim, svetovna vojna...) ali je lahko tudi zgo romanca?? Lani sem namreč dobila celotno serijo zgo romance od Maye Banks. Mogočejih preberem letos za tale izziv. :mrgreen: :lotsalove:
http://www.bralnica.com/serija/mccabe-trilogy/
The prettiest thing you can wear is a smile... <3

http://knjigoljubka.blogspot.si/

MangoLurve
Forest Spirit

PrispevekNapisal/-a MangoLurve » 06 jan 2016, 12:03

...
Nazadnje uredil/a MangoLurve dne 28 nov 2018, 21:46, skupaj urejeno 3 krat.

Uporabnikov avatar
Aglaia
Forest Spirit
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Aglaia » 06 jan 2016, 12:11

Juhu, nov izziv. Lani se mi je zaradi preveč vsega malo ustavilo, ampak nekaj pa sem le prebrala. Upam, da letos kaj več.

Dodam še jaz par predlogov, če katera najde kaj zase.

Od slovenskih avtorjev, poleg omenjenih, bi izpostavila še Nejca Gazvodo. Meni je zelo všeč in priznam, da sem vse njegove knjige prebrala. Fasunga, Sanjajo tisti, ki preveč spijo, V petek so sporočili, da bo v nedeljo konec sveta, Camera obscura, Vevericam nič ne uide. Večinoma so sicer zbirke kratkih zgodb, ampak skupaj zbrane v knjigah.

Kar se LGBT tematike tiče, bi morda dodala še Homo domesticus, avtor David Valdes Greenwood. Tudi v slovenščini. Hotela sem predlagati še erotično-preventivne zgodbe dr. Boštjana Mlakarja - Kratke zgodbe brez nagobčnika, ampak je knjiga krajša od 100 strani. Če najdem še kaj, javim.

Glede pevcev sem hotela predlagati katero od (avto)biografij, ki jih je kar nekaj. Vem, da je moj oče letos bral tisto od Micka Jaggerja. Tudi v slovenščini.

Pri številkah sem se takoj spomnila na Murakamijevo 1Q84, če je katera za resen izziv. Je na mojem seznamu, mogoče se je pa uspem tudi jaz lotit. Je pa več delov (od 2 do 3, če sem prev pogledala). Tudi v slovenščini. Ali pa morda George Orwell - 1984, če je niste še prebrali. Tudi zelo všečna knjiga. Veliki brat in to. ;) Vsekakor še vedno (ali še bolj) zelo aktualne družbeno-kritične vsebine.

Glede knjig iz strokovnega področja, lahko predlagam nekaj socioloških/psiholoških, ki niso ravno pop-psihologija. Alice Miller - Drama je biti otrok in Upor telesa. Bruno Bettelheim - Rabe čudežnega. Robin Fox - Rdeča svetilka incesta. Anthony Giddens - Preobrazba intimnosti. Ulrich Beck - Družba tveganja. So pa to vseeno malo bolj težke knjige, ki odpirajo malo drugačne poglede na svet. Če koga zanima še kaj v tej smeri, bom še pobrskala, te sem po spominu zapisala.

Naj se zabava začne! :105:

Uporabnikov avatar
taša
Sorcerer
Kraj: Preserje pri Radomljah
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a taša » 06 jan 2016, 14:14

Me pa zanima knjiga z zgodovinsko tematiko. Mora biti nujno neki iz Zgodovine (npr. Stari Rim, svetovna vojna...) ali je lahko tudi zgo romanca?? Lani sem namreč dobila celotno serijo zgo romance od Maye Banks. Mogočejih preberem letos za tale izziv. :mrgreen: :lotsalove:
http://www.bralnica.com/serija/mccabe-trilogy/
Zgodovinska romanca se ne šteje pod zgodovinske romane.
"Give a girl the right shoes, and she can conquer the world."

Uporabnikov avatar
Viktorija
Opravljen celotni bralni izziv 2018
Opravljen celotni bralni izziv 2018

PrispevekNapisal/-a Viktorija » 06 jan 2016, 14:28

Klikneš na "Polni urejevalnik" pa se ti odpre tako veliko okno, kjer so zgoraj neki gumbki, desno pa smeški. Pri teh gumbkih imaš enega, ki se imenuje Img (nahaja se med [*] in URL) .

Potem pa v to okno, kamor vpisuješ text, prilepiš povezavo do slike, označiš to povezavo in klikneš na Img. Ko boš objavila prispevek, se bo tako namesto povezave narisala slikica. Potem pa imaš še dva taka gumbka - imgm in imgtt. S prvim poskrbiš, da je slika raztegnjena čez celo širino strani, z drugim pa da bo besedilo oblito s sliko (in ne bo avtomatsko padlo dol kot to naredi pri gumbku Img).

Upam, da sem dovolj nazorno povedala :D

Super za LGTB vsebino - to moramo še na Bralnici en tak prispevek pripravit... :D
Hvala za odgovor. Zdajle mi je prišla pod roke nova biografija Edit Piaf za namig za knjigo, v kateri je v glavni vlogi pevec.

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 06 jan 2016, 14:43

"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska:: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost